|   On-line: 30

Uniwersytet Radom udanie wrócił przed własną publiczność
Problemy z dostępnością hali sprawiły, że dopiero w szóstej kolejce II ligi, Uniwersytet Radom zagrał pierwszy mecz przed własną publicznością. Ta swoista inauguracja okazała się udana, bo podopieczni trenera Karola Drabika pokonali wyraźnie SMS ZPRP Płock. Zawodnikiem meczu został Piotr Sikora.

Gościny radomskiej drużynie udzieliło III Liceum Ogólnokształcące im. Dionizego Czachowskiego, bo to w jego hali został rozegrany pojedynek. Gospodarze prowadzili praktycznie od początku do końca, bo tylko raz na tablicy wyników pojawił się remis, kiedy było 1:1.
Potem, przed przerwą, stale utrzymywały się dwie-trzy bramki przewagi Uniwersytetu, aż w końcówce dwa trafienia Kacpra Kiragi i jedno Rafała Banaczka dały solidną zaliczkę już po pierwszej połowie.

Potem była w zasadzie kontrola wyniku, choć raz, goście zbliżyli się niebezpiecznie na 19:17, a niedługo później nawet na 23:22.
Końcówka w wykonaniu radomian była jednak zabójcza. Pięć bramek w ostatnich pięciu minutach meczu dało wyraźne zwycięstwo, bo SMS odpowiedział tylko raz - z rzutu karnego.

KS UNIWERSYTET RADOM - SMS ZPRP PŁOCK 28:23 (13:8)
Uniwersytet:
Markowski 1, Brewczyński - Kubajka 6, Sikora 5, Kiraga 4, Rojek 3, Banaczek 3, Wasik 2, Pyzara 1, Ochwat 1, Pawelec 1, Sałuda 1.

GAS

Data: 2019-10-20 09:52:56 | Kategoria: Piłka Ręczna / II liga mężczyzn | Odwiedzin: 4144

Broń Radom i Pilica Białobrzegi poległy na Ziemi Łódzkiej 25-05-2024

Oskar Przysucha z triumfem nad wiceliderem! Drogowiec Jedlińsk kończy maj w domu 25-05-2024

Szalony mecz Energii Kozienice z Promną. Rezerwy Radomiaka w niedzielę 25-05-2024

Kristiine Miilen nową zawodniczką MOYA Radomka Radom 24-05-2024

Paweł Brach otarł się o wyjazd na Igrzyska Olimpijskie 24-05-2024

Piłkarki ręczne Uniwersytetu Radomskiego w finale Akademickich Mistrzostw Polski 23-05-2024