|   On-line: 29

Uniwersytet Radom awansował do grupy mistrzowskiej jako lider!
Zwycięstwem u siebie z Warszawianką Warszawa, piłkarze ręczni Uniwersytetu Radom przypieczętowali udaną, pierwszą rundę rozgrywek II ligi. Drugą część zmagań - w grupie mistrzowskiej - rozpoczną jako lider. Sprawili więc sobie i swoim sympatykom znakomity prezent świąteczny.

Kiedy okazało się, że Warszawianka przyjechała do Radomia w zaledwie 10-osobowym składzie (w tym dwóch bramkarzy), wydawało się, że gospodarze odniosą dość łatwe zwycięstwo. Tymczasem stołeczni podeszli do pojedynku bez żadnych kompleksów i szybko objęli prowadzenie. W 20. minucie było już nawet 13:9 dla gości, ale wtedy sprawy w swoje ręce wziął Piotr Rojek i trzema trafieniami z rzędu niemal zniwelował straty.

Po przerwie, radomianie zaczęli lepiej bronić, kilkoma udanymi interwencjami popisał się Krzysztof Markowski, a w ataku uaktywnił się mocno Rafał Banaczek. Efekt? 20:16 dla Uniwersytetu i względny spokój.

Warszawianka nie poddała się jednak. Zmniejszyła dystans do jednej bramki, a trener radomian Karol Drabik zmuszany był do brania przerw na żądanie. W końcówce meczu, odpowiedzialność na wynik wziął zdecydowanie Piotr Rojek. Trochę wyglądało to tak, że radomianie nie za bardzo wiedzieli co zrobić, więc ogrywali piłkę do swojego bombardiera, który zdobył cztery ostatnie gole w meczu.

Był to ostatni mecz pierwszej rundy. Uniwersytet Radom awansował do grupy mistrzowskiej jako lider, a z tej grupy promocję uzyskali: Orlęta Zwoleń, Pabiks Pabianice i Warszawianka Warszawa. Stawkę uzupełnią ci, którzy awansowali z drugiej grupy: Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka, ROKiS Radzymin, Olimpia Biała Podlaska i Trójka Ostrołęka.

UNIWERSYTET RADOM - WARSZAWIANKA WARSZAWA 30:28 (14:15)
Uniwersytet:
Markowski - Rojek 13, Banaczek 8, Kiraga 4, Sikora 2, Maszczyński 1, Stanik 1, Kwiecień 1, Wasik, Pawelec.
Warszawianka: Chudzik, Gołębiewski - Cicholski 6, Kalisiak 5, Mieszkowski 5, Balcerak 4, Mazurek 3, Hamdan 2, Starzyk 2, Massalski 1.

GAS

Data: 2019-12-22 19:00:43 | Kategoria: Piłka Ręczna / II liga mężczyzn | Odwiedzin: 5566

Zawodniczka z TOP5 jednej z klasyfikacjii odchodzi z MOYA Radomka Radom 07-05-2024