• Zakończenie sezonu letniego na radomskich kortach
    Dodał: RadomSport.pl / Data: 01-10-2009, 06:58
    Dwie imprezy - finał Challenge Lato 2009 oraz turniej Masters Grand Prix Radomia oficjalnie zakończyły dość długi, ale i owocny sezon letni na kortach RKT Return.

Masters Grand Prix Radomia był ostatnim w tym roku turniejem z serii Amatorskich Turniejów Tenisowych. Radomianie podczas wielkiego finału zajęli wysokie miejsca. Po raz kolejny na podium stanął Zbigniew Wesołowski zdobywając pierwsze miejsce w kategorii +40. Pokonał jednego z faworytów Aleksandra Tora 6:3, 2:6, 3:6. Trzeci w tej kategorii wiekowej był Zbigniew Popieluch. Po zaciętym meczu wygrał z Andrzejem Moczkiem 7:5 3:6 5:7.

W kategorii open równych sobie nie miał Norbert Sobol z Warszawy. Na drugim miejscu uplasował się trener RKT Return Maciej Kleczewski. W grupie + 50 honoru Radomia bronił Stanisław Kalbarczyk, który zajął trzecie miejsce.

W finale Challenge Lato 2009 tymczasem udział wzięło 16 zawodników. Przez okres wakacji wszyscy uczestniczy rozegrali 107 meczy, a do finału zakwalifikowali się tylko najlepsi, w tym trzy kobiety Katarzyna Chmielewska, Anna Łapot i Karolina Wędzonka. Zwyciężyli jednak panowie - Bartek Czajkowski, Grzegorz Sułowski oraz Rafał Kiliański.

Kolejna edycja Challenge rusza już od połowy października.