• Akcja skutecznie zaatakowała pozycję lidera
    Dodał: RadomSport.pl / Data: 04-10-2009, 11:07
    Potknięcie Zamłynia i Windooru Radom wykorzystała Akcja Jastrzębia. Podopieczni Piotra Wątorskiego zmierzyli się z LKS-em Jedlińsk i wygrali skromnie, ale zasłużenie.

W Jastrzębi zdawali sobie sprawę, że mogą zostać liderem i ta wiadomość wyraźnie ich uskrzydliła. Przed przerwą Akcja dominowała, grając naprawdę ciekawy futbol. Dało to efekt w postaci bramek Marcina Kilianka i Łukasza Szymańskiego.
    W drugiej połowie znakomitą sytuację dla gospodarzy miał Marcin Dobosz, ale zmarnował ją. Jedlińsk wyprowadził kontrę, zdobył gola z rzutu karnego i zaczał zagrażać gospodarzom.
    - Dowieźliśmy wynik do końca, ale zadowolony mogę być jedynie z pierwszej połowy. Najwazniejsze, że jesteśmy liderem - podkreśla trener Akcji Piotr Wątorski.

AKCJA JASTRZĘBIA - LKS JEDLIŃSK 2:1 (2:0).
    Bramki:
    Kilianek (21.), Szymański (38.) - dla Akcji.

***

Nawet deszczowa aura nie przeszkodziła zawodnikom Orła zdobyć kompletu punktów w meczu z Zalesicami. Gra nie zachwycała, ale dla piłkarzy Orła liczą się zdobyte 3 pkt.

ORZEŁ GIELNIÓW - LZS ZALESICE 3:1 (2:0)
    Bramki
    : Marek Zych (30.), R. Kowalski (45.) , Grzegorz Łopata (85.) - dla Orła.

***

Belweder nie może przełamać komleksu przykrych porażek i jest "czerwoną latarnią ligi". - Za każdym razem gonimy wynik i jak juz jesteśmy blisko choćby remisu, tracimy bramkę w końcówce - ubolewa kierownik Belwederu Artur Kuźma.

BELWEDER MOGIELNICA - MAZOWSZE II GRÓJEC 2:3 (0:1).
    Bramki:
    Teklak (52.), Włodarczyk (74.) - dla Belwederu.

***

Kraska wreszcie potwierdziła dobrą grę zwycięstwem. Goście objęli prowadzenie 2:0, a kiedy Pilica zdobyła kontaktowego gola znów odpowiedzieli celnym trafieniem. Gospodarze jeszcze raz złapali kontakt, ale potem gole zdobywała już Kraska.
    - Niepotrzebnie w pierwszej połowie pozwoliliśmy Pilicy na kontakt, ale po przerwie już dominowaliśmy - relacjonuje piłkarz Kraski Kamil Sarniak.
    - Przegraliśmy zasłużenie, ale walczymy dalej, naszym celem pozostaje utrzymanie - podkreśla prezes Pilicy Tomasz Szymański.

PILICA NOWE MIASTO NAD PILICĄ - KRASKA JASIENIEC 2:5 (2:3).
    Bramki:
    samobójcza, Stępniak (44.) - Bryła, T.Kleczewski 2, Sikorski, Dąbrowski.

***

- W pierwszej połowie graliśmy pod silny wiatr, w drugiej już z wiatrem i ten atut wykorzystaliśmy lepiej. Choć zdobyliśmy bramkę już w 9 minucie, to schodziliśmy na przerwę ze stanem 1-2. Gospodarze wykorzystali dwa stałe fragmenty - rzut karny i rzut wolny. W drugiej połowie już mecz toczył się pod nasze dyktando. Cieszę się, że worek z bramkami wreszcie się otworzył. Tylko tego zabrakło w poprzednich dwóch meczach, gdyż do gry i zaangażowania drużyny nie można mieć po raz kolejny żadnych zastrzeżeń - opowiada przebieg meczu trener gości Andrzej Sułowski.

SADOWNIK II BŁĘDÓW - KS BŁOTNICA STARA 2:4 (2:1).

***

Małe i nierówne boisko w Belsku Dużym nie przeszkodziło Strażakowi Wielogóra w odniesieniu zwycięstwa. Co więcej ojcem zwycięswa był Jacek Molga, który kilka godzin przed rozpoczęciem spotkania pełnił funkcję ojca chrzestnego. W spotkaniu zdobył trzy bramki, w tym dwie bezpośrednio z rzutu wolnego.

ACTIV BELSK - STRAŻAK WIELOGÓRE 2:4 (2:3)