• Wielu chętnych do przodownictwa w gr. I klasy A
    Dodał: RadomSport.pl / Data: 04-10-2009, 11:19
    Centrum Radom już zrobiło swoje i wygrywając objęło fotel lidera. Po niedzielnych meczach miejsce w czubie zajmuje też Zawisza Sienno. Szydłowianka II Szydłowiec straciła niespodziewanie punkty.

Mateusz Cygarski zapewnił zwycięstwo KS-owi Jastrząb nad Gryfem Policzna. 18-letni zawodnik dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, dzięki czemu gospodarze mogą dopisać trzy punkty na swoje konto. - Widać było w chłopakach wolę walki. Byliśmy lepsi - stwierdził Wojciech Warso, prezes ekipy z Jastrzębia. Dzisiejszą wygraną piłkarze dedykują nowowybranemu kapitanowi Marcinowi Gaworowi.

KS JASTRZĄB - GRYF POLICZNA 2:1 (1:1)
    Bramki: Cygarski (20., 57.) - (15.).

***

Niesprzyjające warunki atmosferyczne miały wpływ na wynik spotkania Gracji Tczów z KS-em Chomentów. Mimo to, kierownik gospodarzy przyznał, że rezultat oddawał przebieg boiskowych wydarzeń. - W pierwszej połowie mieliśmy zdecydowaną przewagę. Po bramce kontaktowej strzelonej przez przeciwników zrobiło się trochę nerwowo, ale w kilka minut zdołaliśmy strzelić trzy gole - powiedział Andrzej Solecki.

GRACJA TCZÓW - KS CHOMENTÓW 4:1 (1:0)
    Bramki: Osiński (22.), Faryna (74.), Oczkowski (78.), Zarembski (80.) - (50.).

***
    Brak pięciu piłkarzy w składzie WKS-u Zajezierze przyczynił się do remisu ze Strażakiem Stanisławice. W pierwszej połowie to podopieczni Dariusza Ochockiego mieli przewagę, by po przerwie sytuacja uległa zmianie. - Wynik był sprawiedliwy. Ciężko się grało z tym przeciwnikiem. To były małe derby powiatu - poinformował szkoleniowiec gospodarzy.

WKS ZAJEZIERZE - STRAŻAK STANISŁAWICE 2:2 (2:0)
    Bramki: Witkowski (12.), Szewczyk (27.) - A. Kulczyński (47.), Lit (59.).
    ***

Wisła Chotcza kontynuuje passę spotkań bez wygranej, która obecnie liczy pięć meczów. Warto odnotować, iż na dzisiejsze starcie z LUKS-em Ruda Wielka goście przyjechali w dziewięciu, lecz nie przeszkodziło to w rozpoczęciu gry. - W trakcie konfrontacji do Wisły dołączyło dwóch zawodników - powiedział Damian Tomczyk, kierownik ekipy z Rudy Wielkiej.

LUKS RUDA WIELKA - WISŁA CHOTCZA 6:1 (2:1)
    Bramki: P. Tomczyk (40., 48., 65.), A. Tomczyk (66.), S. Tomczyk (78.), D. Tomczyk (85.) - (9.).

***
    Rezerwy Szydłowianki zaznały gorycz porażki po czterech spotkaniach bez przegranej. Lepsi od podopiecznych Andrzeja Koniarczyka okazali się piłkarze Megawatu Świerże Górne. - Popełniliśmy kardynalne błędy w obronie - ubolewał szkoleniowiec gości. Gospodarze tryumfowali po trzech potyczkach bez wygranej.

MEGAWAT ŚWIERŻE GÓRNE - SZYDŁOWIANKA II SZYDŁOWIEC 2:1 (1:0)
    Bramki: (15.), (70.) - Pyszczyński (78.).

***
    - Do przerwy Gryfia Mirów naprawdę grała dobrze - ocenił Krzysztof Sieczka, trener Zawiszy Sienno, który pokonał rywali aż 0:6. 45 minut solidnej gry nie wystarczyło na drużynę, która wskoczyła po jednodniowym literowaniu Centrum Radom na pierwsze miejsce w lidze. - Po przerwie dominowaliśmy - dodał szkoleniowiec gości.

GRYFIA MIRÓW - ZAWISZA SIENNO 0:6 (0:1)
    Bramki: (30. - samobójcza), S. Klaus (68.), (75. - samobójcza), M. Klaus (80.), Rożek (85.), Strąk (90.).