• Przykra porażka piłkarzy ręcznych Politechniki
    Dodał: RadomSport.pl / Data: 04-10-2009, 18:30
    Po dramatycznej końcówce, szczypiorniści AZS-u Politechnika Radomska musieli przełknąć gorycz porażki z BKS-em Bochnia. Tak naprawdę mecz przegrali jednak znacznie wcześniej, kiedy dopuścili na stratę siedmiu bramek.

Sytuacja w tym spotkaniu zmieniała się jak w kalejdoskopie i do ostatnich sekund każdy wynik był możliwy.
    Po początkowym rozpoznaniu, własciwi rytm złapali Akademicy. Nieźle pograli w defensywie, wyprowadzili kilka kontr i kombinacyjnych, skutecznych ataków pozycyjnych. W efekcie objęli prowadzenie 13:9 i nic nie wskazywało na to, że goście mogą radomianom zagrozić.
    Tymczasem po przerwie wziętej przez trenera Bochni Jana Sowę, goście zmienili defensywę i to przyniosło piorunujący efekt. Jeszcze przed przerwą BKS zdobył pięć bramek nie tracąć żadnej.

AZS nie mógł znaleźć recepty na wysoką obronę jeszcze przez ponad kwadrans drugiej części meczu. I kiedy to Bochnia prowadziła 26:19, role się odwróciły. Akademicy zaczęli gonić, a przyjezdnych ogarnęła strzelecka niemoc.
    Przy stanie 29:30, piłkę mieli Akademicy, ale organizując atak pozycyjny zgubili ją, nie oddając nawet rzutu. Porażka AZS-u, dość jednak niespodziewana, stała się faktem.

- Ta liga miała być ligą gospodarzy, a my udowodniliśmy, że wcale tak nie jest - cieszył się kołowy Bochni, były zawodnik Eltastu Radom Maciej Kubisztal.
    - Zagraliśmy zbyt statycznie, rywal odczytał szybko nasze zamiary, a my długo nie potrafiliśmy na taki stan rzeczy zareagowa - żałuje gracz Politechniki Michał Kalita.

AZS POLITECHNIKA RADOMSKA - BKS BOCHNIA 29:30 (13:14).