|   On-line: 22

Grand-Prix Radomia dla Jana Molędy i Jakuba Cabana
XII Edycję Grand-Prix Radomia amatorów w tenisie stołowym wygrali wśród weteranów Jan Molęda, natomiast w kategorii młodzieżowców i seniorów Jakub Caban. Obydwaj wygrali po trzy turnieje i zgromadzili maksymalną liczbę 96 punktów.

W ostatnim turnieju Jan Molęda udowodnił, że obecnie nie ma sobie równych w tej kategorii wiekowej nie tylko w naszym regionie ale i w Polsce, bo także w ubiegłym tygodniu zwyciężył w GP Polski weteranów w Wołowie. Wygrał wszystkie gry, najpierw w grupie, a następnie w fazie pucharowej. W najciekawszych pokonał kolejno Dariusza Chudzika 3:0, Bogusława Kmuka 3:0, a w finale Janusza Zbroję 3:2.

W klasyfikacji generalnej II miejsce zajął Janusz Zbroja, który na taki sukces czekał prawie 10 lat. Obecnie prezentuje bardzo wysoką formę, co dobrze wróży przed kolejnymi zawodami tj. Otwartymi Mistrzostwami Sienna i Otwartymi Mistrzostwami Radomia amatorów. Na III miejscu wspólnie mistrzostwa zakończyli Ryszard Bogdał po wygraniu z Bogusławem Kmukiem 3:2, oraz Dariusz Antonkiewicz po wygranej z Krzysztofem Witerskim 3:0.

Nie mniejsze emocje towarzyszyły zmaganiom młodzieżowców i seniorów do 50 lat. Nie wystartował pewny już końcowego zwycięstwa Jakub Caban. W finale spotkali się Grzegorz Tamioła i niespodziewanie Marcin Kacperczyk. Zwyciężył Grzegorz Tamioła 3:1 i tym samym zapewnił sobie II miejsce w końcowej klasyfikacji mistrzostw. W meczu o III miejsce Krzysztof Piątek pokonał Tomasza Tamiołę 3:1. Tym razem V miejsce dla Mariusza Ablewskiego po zwycięstwie nad Pawłem Pietrzykiem 3:1. Mariusz Ablewski zmarnował ogromną szansę na podium w klasyfikacji generalnej, przegrywając wcześniejszy mecz ćwierćfinałowy z Krzysztofem Piątkiem 2:3 (w V secie 9-11). Tym samym 3 miejsce w końcowej klasyfikacji utrzymał nieobecny w IV turnieju Dariusz Bukalski.

Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe najlepszym zawodnikom wręczył sędzia główny, a jednocześnie czołowy zawodnik turnieju Krzysztof Witerski. XII Edycja Grand-Prix Radomia amatorów w tenisie stołowym przeszła do historii. Była jedną z najlepszych edycji. Wysoki poziom sportowy i organizacyjny turnieju oraz duża frekwencja powoduje, że o kolejną edycję zawodów nie powinniśmy się martwić - z zadowoleniem relacjonuje Krzysztof Witerski.