|   On-line: 36

Radomiak przywiózł trzy punkty z Wielunia
W minionych sezonach konfrontacje z futbolowymi "potęgami" z łódzkiego, wcale nie były dla Radomiaka formalnością. I tak też było w Wieluniu. Najważniejsze, że Zieloni wygrali, chociaż przez niemal godzinę grali w osłabieniu. Stracili też jednego gracza na mecz z rezerwami Legii Warszawa.

W zdobyciu kompletu punktów radomianom miał pomóc spory komfort psychiczny, na jaki zapracowali w tym sezonie. I efektem tego było wymarzone wejście w mecz, bowiem już po niespełna 90 sekundach Przemysław Śliwiński zdobył gola. Zapewne o wiele spokojniej byłoby radomianom o punkty, gdyby dwóch żółtych kartek w pierwszej odsłonie nie obejrzał Aleksiej Dubina, a tuż po przerwie rzut karny wykorzystał Jakub Cieciura. Co się jednak odwlekło... Po jednym trafieniu w ostatnim kwadransie zaliczyła zarówno jedna, jak i druga drużyna, więc bilans Zielonych w Wieluniu wyszedł na plus.

Szkoda, że kolejną żółtą kartkę ujrzał Agu, bo wyklucza go ona z gry w meczu z Legią II Warszawa, ale ten mecz dopiero za tydzień, więc szkolenowiec, Jacek Magnuszewski na pewno znajdzie rozwiązanie dla tej sytuacji.

WKS WIELUŃ - RADOMIAK RADOM 1:2 (0:1)
Bramki: Przezak (79.) - Śliwiński (2.), Świdzikowski (78.)
Radomiak: Kula - Sulkowski, Świdzikowski, Dubina, Cieciura, Brągiel (90. Wnuk), Radecki, Agu, Kiełtyka (90. Serodziński), Śliwiński (60. Stanisławski), Leandro (42. Kucharski).

RELACJA LIVE
* - KONIEC MECZU! Radomiak wygrywa w Wieluniu 2:1.
90 minuta+3 - jeszcze jedna zmiana w Radomiaku. Wnuk za Brągiela
90 minuta+2 - rożny dla Radomiaka.
90 minuta+1 - Stanisławski sam na sam z bramkarzem, ale nie zdołał go pokonać.
90 minuta - Radecki strzela z 16 metrów, ale prosto w ręce bramkarza.
89 minuta - druga żółta kartka dla pomocnika WKS-u po faulu na Agu i opuszcza on plac gry.
88 minuta - gospodarze domagają się rzutu karnego za rzekomy faul, ale sędzia niewzruszony.
87 minuta - Stanisławski popędził za futbolówką, ale uprzedzony został przez obrońców.
86 minuta - Kula skutecznie interweniuje
84 minuta - Kiełtyka uderza z ostrego kąta, ale zbyt lekko.
83 minuta - bardzo nerwowo na murawie i po słownej dyskusji Agu otrzymał żółtą kartkę, co oznacza, ze nie zagra za tydzień w meczu z rezerwami Legii.
81 minuta - znów goście groźnie, ale sędziowie wskazują pozycję spaloną.
79 minuta - wolny dla WKS-u z 18 metrów. Najpierw w mur, a potem skuteczna dobitka Przezaka
78 minuta - Świdzikowski strzela głową po rożnym i jest 2:0!
77 minuta - Brągiel wpadł w pole karne, pomanewrował nieco z futbolówką, ale nie zdołał celnie podać do kolegi z drużyny.
76 minuta - radomianie bardzo wysoko przyjmują gości na swojej połowie, zagęścili środek pola, dzięki czemu to oni posiadają zdecydowaną, wizualną przewagę.
74 minuta - Radecki uderzył piłkę głową, ale zbyt lekko.
72 minuta - długo trwała przerwa w grze, a po niej bardzo groźnie gospodarze. Ale tym razem jeden z ich napastników niecelnie.
70 minuta - pomocy medycznej potrzebuje Sulkowski
69 minuta - rożny dla Wielunia, ale fatalne wykonanie.
67 minuta - idnywidualnie Radecki, ale wybiegł za linię końcową.
66 minuta - jedna z nielicznych akcji ofensywnych gospodarzy, ale fatalne jej wykońćzenie i od bramki Michał Kula.
65 minuta - Sulkowski mocno w pole karne, ale bramkarz uprzedził Agu
63 minuta - gdy boisko opuszczał Dubina, wydawało się, że Zieloni będą zmuszeni po przerwie do obrony, a tu radomianie wciąż dyktują warunki gry.
61 minuta - Agu uderzył z ok. 20 metrów, ale piłka przeleciała obok słupka.
60 minuta - Stanisławski zmienia Śliwińskiego. Tymczasem wolny dla radomian niemal z narożnika pola karnego.
58 minuta - Śliwiński znów nie opanował futbolówki. Szykuje się zmiana.
55 minita - wolny dla Radomiaka spod linii bocznej. Wrzuca Sulkowski, ale Śliwiński nie zdołał opanować futbolówki.
54 minuta - radomienie nie skupili się jednak tylko na defensywie. Sułkowski szukał Śliwińskiego w polu karnym, ale futbolówka poszybowała za pole karne.
52 minuta - kontra Zielonych kończy się tymczasem na 30 metrze
51 minuta - znów gospodarze bardzo mocno naciskają radomską defensywę.
49 minuta - kontra gospodarzy, ale na szczęście dla Zielonych pomylili się.
48 minuta - Cieciura wykonuje jedenastkę, uderza niezbyt mocno, ale i niecelnie...
47 minuta - Zieloni - podobnie jak na początku spotkania - mocno ruszyli do ataków. Rożny, strzela Radecki i rzut karny dla Zielonych
Godz. 18.03 - drugą połowę rozpoczynają Zieloni

45 minuta+3 - sędzia kończy pierwszą połowę.
45 minuta+1 - jeszcze jeden rożny dla Radomiaka w tej odsłonie. Bez większego zagrożenia pod bramką gospodarzy.
45 minuta - gra toczy się w środku pola, widać radomianie chcą dotrwać bez strat do przerwy i pomiędzy połowami ustalić taktykę na drugą odsłonę.
42 minuta Kucharski zmienia Leandro.
41 minuta - Zielonych sytuacja sprzed chwili bardzo zmobiliozowała. Pomimo osłabienia, nacierają.
39 minuta - wolny dla WKS-u, kombinacyjne rozegranie, ale Kula na posterunku, będzie rożny.
38 minuta - drugi faul Dubiny i czerwona kartka dla defensora Zielonych.
37 minuta - wreszcie jest strzał. Uderzał Świdzikowski, ale był na "spalonym"
36 minuta - kolejny "róg"
35 minuta kolejny corner dla Zielonych. Po dośrodkowaniu wybija bramkarz WKS-u.
34 minuta Kiełtyka bardzo niedokładnie. Piłkarze sprawiają wrażenie, jak gdyby już chieli zejść do szatni
32 minuta - Sulkowski dośrodkował w pole karne, a tam minimalnie minął się z piłką Leandro.
31 minuta - gospodarze dwukrotnie gościli w polu karnym Radomiaka, ale obydwa strzały niecelne
29 minuta - w tej chwili najbardziej aktywni - i słyszalni - na stadionie w Wieluniu są kibice Radomiaka.
27 minuta - próba zrywu Zielonych, ale akcja zatrzymana na środku boiska
25 minuta - pierwszy rzut rożny dla gospodarzy, baaaaardzo groźnie, ale piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Radomiaka.
23 minuta - piłkę wrzuca Sulkowski, ale piłkę chwyta bramkarz WKS-u
22 minuta - rożny dla Radomiaka.
21 minuta - dopiero trzeci kontakt z piłką Michała Kuli.
20 minuta - z 25 metrów uderzył Cieciura. Nad bramką.
19 minuta - Brągiel wymanewrował defensorów rywali, podał wzdłuż linii końcowej, ale golkiper gospodarzy na posterunku.
16 MINUTA - Leandro ze Śliwińskim wymienili podanie w środku, ten drugi popędził w pole karne WKS-u, ale uderzył zbyt lekko
15 minuta - Radecki szukał Leandro prostopadłym podaniem, ale bardzo niedokładnie.
14 minuta - wysoki pressing Zielonych uniemożliwia rozegranie akcji gospodarzom.
12 minuta - chwilowy przestój w grze obydwu zespołów, z lekką przewagą gospodarzy
10 minuta - po raz kolejny Kula miał okazję interweniować
8 minuta - kontra radomian, ale Leandro nie doszedł do piłki tuż przed linią pola karnego.
7 minuta - Śliwiński wywalczył rzut rożny. Po wrzutce Sulkowskiego sędzia dopatrzył się faulu Agu.
6 minuta - Zieloni mocno naciskają. Tym razem Leandro. Widać, jednobramkowy triumf z Omegą, podobnie jak i dzisiejsze prowadzenie, radomian nie satysfakcjonuje. Kilkudziesięciu fanów Radomiaka, którzy zameldowali się dzisiaj na stadionie może więc liczyć na kolejne trafienia.
4 minuta - znów rywali kąsa Śliwiński.
2 minuta - Śliwiński głową trafia z najbliższej odległości!
1 minuta - pierwsza okazja gospodarzy, pewnie chwyta Kula
Godz. 17 - rozpoczynają gospodarze
GOdz. 16.58 - obydwie ekipy już na murawie
GOdz. 16.53 - Zieloni udali się już do szatni na ostatnią odprawę przed meczem
Godz. 16.32 - trwa intensywna rozgrzewka, chociaż dzisiaj ciepło niczym w czerwcu.

Data: 2015-04-25 16:46:24 | Kategoria: Piłka Nożna / 3 liga | Odwiedzin: 11601

Wróciły stare demony Drogowca Jedlińsk 13-04-2024

HydroLuksiary przekonały się o sile poznańskiej lokomotywy 13-04-2024

Bez bramek w meczu Broni Radom z Mławianką Mława 12-04-2024

PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (12-14 kwietnia) 12-04-2024

Cztery medalowe zdobycze radomian na młodzieżowych mistrzostwach Polski 11-04-2024