|   On-line: 24

Radomiak sprawdził formę ze Świtem. Przekleństwo urazów i kontuzji...
Tym razem Świt Nowy Dwór Mazowiecki sprawdził dyspozycję piłkarzy Radomiaka. Aż sześciu graczy Zielonych przyglądało się poczynaniom kolegów z boku, a już w trzeciej minucie urazu nabawił się Bartosz Sulkowski. Goście postawili trudne warunki, a Radomiak miał okresy lepszej i gorszej gry. Spotkanie zakończyło się remisem.

Poza Michałem Kulą, który zmienia stan cywilny, absencja Jakuba Cieciury, Krystiana Putona, Przemysława Śliwińskiego, Macieja Wasilewskiego, Dariusza Brągiela i Kamila Cupriaka spowodowana była drobnymi urazami bądź chorobami. Niestety Leandro przez najbliższe dwa tygodnie kontuzjowany staw skokowy musi mieć unieruchomiony. co gorsza, już w 3. minucie kontuzji doznał Sulkowski.

Od początku spotkania Świt starał się grać pressingiem już na połowie Radomiaka, co znacznie utrudniało konstruowanie akcji i utrzymywanie się przy piłce. Gdy radomianie stracili w 23. minucie gola, wydawało się, że sobotni sparing będzie całkowicie stracony.

Wspomniany gol pobudził jednak Zielonych, a w napadzie szalał Krzysztof Ropski, który dwukrotnie wykorzystał swój wzrost w polu karnym, a także idealne dośrodkowania Chrabąszcza i Wolskiego i głową pokonał golkipera rywali. W końcówce granego 2 x 40 min. spotkania Świt zdobył wyrównującego gola po ładnej, zespołowej akcji.

- Mieliśmy lepsze i gorsze momenty gry. Założenia, które mieliśmy nakreślone na ten mecz różnie nam wychodziły, ale jako trener dostałem dziś odpowiedź na kilka ważnych pytań. Jestem zadowolony z tego sparingu. Graliśmy dziś krócej (2x40 minut), żeby zbytnio nie obciążać zawodników, którzy są w ciężkim okresie i celem nadrzędnym było przede wszystkim to, żeby dalej nie posypały się kontuzje. Stworzyliśmy kilka okazji bramkowych, nie uniknęliśmy oczywiście błędów. Po to są te gry kontrolne, by pewne zachowania sprawdzać. Mimo, że przeciwnik grał wysokim pressingiem, to my celowo staraliśmy się nawet na siłę realizować pewne nasze założenia - podsumował sparing trener Magnuszewski.

RADOMIAK RADOM - ŚWIT NOWY DWÓR 2:2 (1:1)
Bramki:
Ropski (41., 54.) - (23.), (76.)
Radomiak: Szady - Kucharski, Kościelny, Świdzikowski, Sulkowski (3. Chrabąszcz), Mikołajczak, W. Puton, Gawron, Wolski, Kwiek, Ropski oraz Banasiak, Jędrzejczyk, Agu, Radecki.

MAD

Data: 2016-02-06 11:43:56 | Kategoria: Piłka Nożna / 2 liga | Odwiedzin: 2465

Finał Wiktorii Chmielewskiej w Bytomiu 21-03-2024

Przedsmak Euro 2024 w Radomiu już w kwietniu! 21-03-2024

PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (22-24 marca) 21-03-2024

Rozpoczyna się Trening do Rowerowej Stolicy Polski! Zapisz się już dziś! 20-03-2024

Były mistrz świata piłkarzem Radomiaka 19-03-2024

Porozmawiajmy o Muzeum Radomskiego Sportu 19-03-2024

Róznorodność w sporcie może być siłą! 19-03-2024

Trzy medale zapaśników Olimpijczyka na MP 19-03-2024

Bolesny błąd HydroLuksiar w boju z wiceliderem 18-03-2024

Z piekła niemal pod niebiosa - Pilica Białobrzegi z pierwszym wiosennym triumfem 17-03-2024

APR Radom znów wygrał - tym razem w Szczecinie 16-03-2024

HydroTruck poległ w wyjazdowym boju z GKS-em Tychy 16-03-2024

Wystartowała Tymex Liga Okręgowa. I to w jakim stylu! 16-03-2024

Radomiak uległ liderowi z Białegostoku 16-03-2024

Rezerwy stołecznej Legii nie były zbyt gościnne dla piłkarzy radomskiej Broni 16-03-2024