|   On-line: 41

Radomianie na rowerowym szlaku
Amatorzy maratonów rowerowych MTB spotkali się na inauguracji Lotto Poland Bike w Otwocku. Na czterech dystansach wystartowało 1100 zawodników i zawodniczek z całego kraju. W gronie tym znaleźli się również przedstawiciele Radomia i rywalizację ukończyli z sukcesami.

Na dystansie FAN o długości 10 km wśród dziewczynek z rocznika 2004-05 jako czwarta zmagania ukończyła Kasia Szczęsna z MDK, a jako ósma linię mety przejechała Maja Nowakowska z Wielogóry. Wśród chłopców tej kategorii wiekowej Igor Stępniewski w swoim debiucie zajął 20 miejsce. Na dystansie MINI o długości 29 km. w kat. M3 Konrad Binek z MGG Helpea Team zajał 227 m.a w kat. M4 Zbigniew Lasia finiszował na 13 m. a Wiesław Bąk na 18 m. W kat. M6 Maciej Kostrzewa dojechał na metę na 21 miejscu (wszyscy Kombud).

Podopieczni z UKS MDK Radom stawili się także w Warszawie na Górce Kazoora, na obrzeżach osiedla Ursynów, w II edycji Pucharu Mazowsza xco (dystans olimpijski). Wszystkim startującym dały się we znaki trzy strome podjazdy pokonywane kilkakrotnie w zależności od ilości okrążeń. Do tego strome zjazdy, wiraże, taborety i pumptracki, które wyeliminowały część pechowców z dalszej jazdy. Wśród Żaczek I Kasia Szczęsna zajęła drugie miejsce. a wśród młodzików Jakub Kowalczyk ukończył zawody na 15 miejscu. Wśród juniorów młodszych Eryk Garczyński ukończył wyścig na ósmym miejscu, a Jakub Przepiórka na 13 miejscu. Po dwóch etapach liderem klasyfikacji junior młodszy jest Eryk Garczyński a Kasia Szczęsna wiceliderką Zaczek I.

Data: 2016-04-11 09:49:17 | Kategoria: Inne / Kolarstwo | Odwiedzin: 2704