|   On-line: 33

Sprawdzian zdany! Uniwersytet Radom wygrywa w hicie kolejki
Hitowe starcie II ligi piłkarzy ręcznych zwycięskie dla Uniwersytetu Radom. Radomscy szczypiorniści wygrali 25-20 z AZS UW Warszawa, tym samym podtrzymując serie zwycięstw w lidze.

Przed meczem wiadomo było, że spotkają się dwa czołowe zespoły w lidze, które pretendują do awansu. Dodatkowego smaku spotkaniu dodawał fakt, że wszystkie poprzednie spotkania tych zespołowy stały na wysokim poziomie i nie brakowało w nich walki.

Tym razem nie było inaczej. Choć to Radomianie od pierwszych minut starali się narzucić swój styl gry. To goście z Warszawy skutecznie się odgrywali, dzięki czemu wynik oscylował wokół remisu. Jednak dobra gra w obronie podopiecznych Mariusza Greli przyniosła efekt po dwudziestu minutach gry. Kiedy to zawodnicy Uniwersytetu odskoczyli na 5 trafień, a dzięki dobrej akcji w ostatnich sekundach pierwszej połowy udało się rzucić bramkę na 16:10.

Druga odsłona przyniosła nieoczekiwany przestój w grze Radomian, a zmotywowani zawodnicy AZS UW Warszawa powoli zaczynali odrabiać straty. Niebezpiecznie zaczęło się robić przy wyniku 19:17 dla Uniwersytetu. Wspomniany przestój trwał aż 11 minut w trakcie których podopiecznych Mariusza Greli rzucili tylko jedną bramkę. Jednak doświadczenie i ogranie na wielu frontach takich graczy jak Mateusz Wiak i Damian Cupryś przyniosło skutek. Uspokojenie gry w ataku i szczelna obrona pozwoliły odbudować przewagę i zniechęcić rywali do gry. Mecz zakończył się wyniki 25:20. Warto wspomnieć, że w spotkaniu nie wystąpił czołowy strzelec Radomian Grzegorz Mroczek , który na treningu nabawił się kontuzji stopy.

Ten mecz udowodnił, że Uniwersytet Radom w tym sezonie to mocna drużyna z dużymi aspiracjami, waleczna i co najważniejsze skuteczna. Uwadze nie mógł ujść fakt, że piękne spotkanie, w których poziom gry i zaangażowania był naprawdę wysoki, próbowali ze wszystkich sił zepsuć sędziowie, który w tym spotkaniu rozdali tyle dwuminutowych kar dla obu zespołów, że spokojnie wystarczyło by ich na kilka spotkań.

Mecz z AZS UW Warszawa przyciągnął również sporą publikę, która niejednokrotnie pomagała Radomianom wyjść z chwilowego kryzysu. Czekamy na więcej takich spotkań w wykonaniu Uniwersytetu i trzymamy kciuki by już za tydzień w meczu z Anilaną Łódź drużyna zaprezentowała podobny poziom.

KLUB SPORTOWY UNIWERSYTET RADOM - AZS UW WARSZAWA 25:20 (16:10)

Uniwersytet Radom: Drabik,, Hernik, - Szmulik 3, Wiak 5, Kubajka 2, Pomiankiewicz 3, Cuprys 4, Banaczek 1, Flisiak 4, , Jurgilewicz, Socha, Pawelec

Data: 2016-10-01 20:41:55 | Kategoria: Piłka Ręczna / II liga mężczyzn | Odwiedzin: 3851

Finał Wiktorii Chmielewskiej w Bytomiu 21-03-2024

Przedsmak Euro 2024 w Radomiu już w kwietniu! 21-03-2024

PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (22-24 marca) 21-03-2024

Rozpoczyna się Trening do Rowerowej Stolicy Polski! Zapisz się już dziś! 20-03-2024

Były mistrz świata piłkarzem Radomiaka 19-03-2024

Porozmawiajmy o Muzeum Radomskiego Sportu 19-03-2024

Róznorodność w sporcie może być siłą! 19-03-2024

Trzy medale zapaśników Olimpijczyka na MP 19-03-2024

Bolesny błąd HydroLuksiar w boju z wiceliderem 18-03-2024

Z piekła niemal pod niebiosa - Pilica Białobrzegi z pierwszym wiosennym triumfem 17-03-2024

APR Radom znów wygrał - tym razem w Szczecinie 16-03-2024

HydroTruck poległ w wyjazdowym boju z GKS-em Tychy 16-03-2024

Wystartowała Tymex Liga Okręgowa. I to w jakim stylu! 16-03-2024

Radomiak uległ liderowi z Białegostoku 16-03-2024

Rezerwy stołecznej Legii nie były zbyt gościnne dla piłkarzy radomskiej Broni 16-03-2024