|   On-line: 30

Team RCS-u Cerrad pokonał lidera na jego terenie!
RCS Cerrad Czarni Radom przerwali zwycięską serię zwycięstw Łuczniczki. W meczu 11. kolejki grupy B lider z Bydgoszczy przegrał we własnej hali 2:3. A radomianie umocnili swoją pozycję na podium zmagań.

Po kilku minutach gry punkt za punkt od stanu 6:5 bydgoszczanie odskoczyli na 4 oczka. Przez kolejnych kilka minut utrzymywali taką przewagę, którą jeszcze powiększyli w drugiej połowie partii. I choć rywalom też zdarzyła się czteropunktowa seria, to gospodarze wygrali seta bez kłopotów do 19. Od początku drugiej partii to jednak radomianie nadawali ton rywalizacji. Szybko wypracowali kilkupunktową przewagę i prowadzenia nie oddali już do końca. Bydgoszczanie wprawdzie zdołali zbliżyć się na dwa oczka (17:19), a w końcówce seta nawet złapać kontakt na 22:23, ale w ostatnich akcjach górą byli goście i wygrali do 22.

Kolejna część była bardzo zacięta do połowy. Przy remisie 12:12 podopieczni Zaparuchy na długo się zacięli. Czarni zdobyli aż 7 punktów z rzędu i choć bydgoszczanie znów dość skutecznie zaczęli odrabiać straty, to ponownie nie dogonili przeciwników i przegrali do 22. Czwarta partia była podobna do pierwszej. Łuczniczka znów dominowała na boisku, nawet jeszcze bardziej niż na początku meczu. Trener Andrzej Sitkowski co chwilę dokonywał zmian w składzie swojego zespołu, ale nic nie pomagało. Gospodarze seryjnie zdobywali punkty, radomianom niemal nic nie wychodziło.

Po takim wyniku czwartego seta bydgoszczanie z wielkim animuszem rozpoczęli tie-breaka. Zdobyli pierwsze cztery punkty i długo utrzymywali komfortowe prowadzenie. Było więc 7:2, 9:5, 12:7 i wydawało się, że już nic nie może się stać. A jednak! Lider całkowicie stanął. Radomianie znów zaliczyli fantastyczną serię 7 punktów. Łuczniczka w końcu ruszyła, zdobyła oczko, ale to było już faktycznie „w końcu”, bo RCS Cerrad Czarni zwycięsko zakończyli rywalizację już przy pierwszej piłce meczowej.

ŁUCZNICZKA BYDGOSZCZ - RCS CERRAD CZARNI RADOM 2:3 (25:19, 22:25, 22:25, 25:13, 13:15)
Łuczniczka:
Mikler, Szczechowicz, Bobrowski, Reichel, Wypijewski, Mendel, Stachowicz (libero), Kowalski (libero) oraz Gałązka,
RCS: Bagniuk, Wasilewski, Tyszko, Moniak, Kędra, Wójcik, Leszczyński (libero), Harabin (libero) oraz Laskowski, Wilk,

źródło: mlodaliga.pl

Zapraszamy Was także do naszej nowej grupy na Facebooku. Dołączajcie i zapraszajcie znajomych. Dzięki temu będziecie na bieżąco z tym, co dzieje się w sporcie w Radomiu i okolicach.

Data: 2016-12-19 12:54:56 | Kategoria: Siatkówka / Młodzież | Odwiedzin: 2728

Oskar Przysucha zapuntkował na trudnym terenie 13-04-2024

Wróciły stare demony Drogowca Jedlińsk 13-04-2024

HydroLuksiary przekonały się o sile poznańskiej lokomotywy 13-04-2024

Bez bramek w meczu Broni Radom z Mławianką Mława 12-04-2024

PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (12-14 kwietnia) 12-04-2024

Cztery medalowe zdobycze radomian na młodzieżowych mistrzostwach Polski 11-04-2024