|   On-line: 23

RosaSport postawił pewny krok w stronę utrzymania
Koszykarze Rosasportu Radom w pierwszym meczu fazy play out, rozjechali team AZS-u Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce. Tylko trzech punktó zabrakło im do przekroczenia granicy 100 punktów. Natomiast rzadko spotykanym u nas wyczynem popisał się Mateusz Zwęgliński (na zdjęciu). Zdobył 32 punkty!

Podopieczni Dawida Mazura oraz Przemysława Koguta tylko w pierwszej połowie pozostawili rywalom nieco złudzeń na nawiązanie wyrównanej rywalizacji w pierwszym meczu batalii, którego wygrany utrzyma się w drugiej lidze. Drugą odsłonę wspomniany Mateusz Zwęgliński otworzył 12-punktową zdobyczą, co już wtedy przesądziło o losach pierwszego meczu. Radomianie kontynuowali dożynanie rywali, a w ostatniej kwarcie bawili się już basketem, prezentując wiele efektownych akcji.

Teraz rywalizacja przeniesie się do Kielc. Jeżeli radomianie wygrają, zapewnią sobie utrzymanie w drugiej lidze. Jeżeli triumfują rywalę, ostatnia odsłona batalii odbędzie się 25 marca w Radomiu.

KS ROSASPORT RADOM - AZS PŚK GALERIA ECHO KIELCE 97:61 (21:17, 26:16, 24:10, 26:18)
RosaSport:
Zwęgliński 32 (4), Ziółko 9 (2), Wątroba 6, Kołakowski 5 (1), Tyszka 5 oraz Nowakowski 8, Golus 8 (1), Woźniak 6, Nowik 6 (1), Krakowiak 5 (1), Bernasiak 4, Waniewski 3

Zapraszamy Was także do naszej nowej grupy na Facebooku. Dołączajcie i zapraszajcie znajomych. Dzięki temu będziecie na bieżąco z tym, co dzieje się w sporcie w Radomiu i okolicach.

Data: 2017-03-12 10:26:10 | Kategoria: Koszykówka / II liga mężczyzn | Odwiedzin: 4306