|   On-line: 62

Złoty medal drużyny młodzików
Radomskie Centrum Siatkarskie utrzymało prymat w grupie młodzików. W rozegranym w Kobyłce koło Warszawy turnieju finałowym mistrzostw Mazowsza zespół Czarnych wywalczył pierwsze miejsce.

Trudno w to uwierzyć, ale o złotym medalu mistrzostw Mazowsza młodzików zadecydowały dwie dziesięciotysięczne! Dwudniowe zmagania miały bardzo wyrównany przebieg. Podopieczni Arkadiusza Sawiczyńskiego rozpoczęli od dwóch zwycięstw. Na inaugurację pokonali Trójkę Kobyłka w trzech setach. Równie emocjonujący był drugi pojedynek. Czarni pokonali MOS Wola Warszawa 2:1.

- Pierwszy set tworzyła wyrównana walka obu zespołów. W końcówce jednak radomianie wrzucili wyższy bieg i wygrali do 19. Partia druga to dominacja zawodników z Rogalińskiej, którzy triumfowali do 14. W decydującym secie praktycznie cały czas na prowadzeniu byli gracze z Radomia i ostatecznie wygrali do 11, tym samym zapisując na swoim koncie drugie zwycięstwo podczas turnieju finałowego - relacjonował serwis mazowieckasiatkowka.pl.

Po pierwszym dniu w turniejowej tabeli prowadzili Czarnych Radom. Huragan Wołomin, niedzielny rywal, plasował się na czwartym miejscu. Do pełni szczęścia brakowało zwycięstwa. Tym razem lepszy okazał się jednak przeciwnik. Zwyciężył 2:1. Takie samo odnotował MOS Wola Warszawa, ale po ostatnim meczu długo nie było wiadomo, która z drużyn cieszyć będzie się z tytułu mistrzowskiego. Wszyscy czekali na decyzje sędziego głównego Tomasza Janika.

Gorączkowe obliczenia małych punktów trwały kilka minut. Czarni i MOS Wola zakończyli zmagania z taką samą ilością punktów. Legitymowali się też takimi samymi setami (5:4). Mało tego, małe punkty z całego turnieju też były prawie jednakowe (MOS Wola 177:171, Czarni Radom 176:170). Podopieczni Arkadiusza Sawiczyńskiego lepsi okazali się o dwie dziesięciotysięczne! Decydowało dopiero czwarte miejsce po przecinku (MOS Wola 1,0350, Czarni Radom 1,0352)!

Barw radomskiego klubu w mistrzostwach Mazowsza bronili: Oskar Bondarowicz, Jakub Dembowski, Jakub Fulara, Jakub Grzesik, Kacper Klepacz, Mateusz Kłoda, Maciej Kowalski, Patryk Płatos, Filip Puk, Kacper Sadal, Jakub Sadkowski, Benedykt Skorżyński, Dawid Sawicki, Piotr Skwira, Karol Wasilewski, Jakub Wróbel i Kacper Żaczek.

Końcowa kolejność: 1. Czarni Radom, 2. MOS Wola Warszawa, 3. Trójka Kobyłka, 4. Huragan Wołomin

wksczarni.pl

Zapraszamy Was także do naszej nowej grupy na Facebooku. Dołączajcie i zapraszajcie znajomych. Dzięki temu będziecie na bieżąco z tym, co dzieje się w sporcie w Radomiu i okolicach.

Data: 2017-03-27 13:09:18 | Kategoria: Siatkówka / Młodzież | Odwiedzin: 2631

Wróciły stare demony Drogowca Jedlińsk 13-04-2024

HydroLuksiary przekonały się o sile poznańskiej lokomotywy 13-04-2024

Bez bramek w meczu Broni Radom z Mławianką Mława 12-04-2024

PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (12-14 kwietnia) 12-04-2024

Cztery medalowe zdobycze radomian na młodzieżowych mistrzostwach Polski 11-04-2024