|   On-line: 34

Liczna grupa radomian na trasie Ligi Rowerowej
Ponad 300 zawodników i zawodniczek z całgo kraju stanęło na starcie 2. etapu górskich maratonów MTB w ramach Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej. Radomianie kilkakrotnie stawali na podium, a na najwyższym jego stopniu zameldowali się Katarzyna Szczęsna, Jakub Kowalczyk.

Na starcie tego wymagającego odcinka m.in. z niekończącym się podjazdem i zjazdem z Góry Zamczysko. Sytuację kolarzy utrudniało zalegające na trasie błoto. Dodatkowo chwilę po starcie nad trasą przeszły opady śniegu z deszczem a opiero na koniec wyjrzało słońce. Dobrze w tych warunkach poradzili sobie radomianie z Młodzieżowego Domu Kultury.

Na dystansie Family o długości 22 km wśród młodziczek zwyciężyła Kasia Szczęsna przed Magdą Żak. Bartek Kowalczyk w tej kategorii wiekowej dojechał do mety na 7 miejscu zaś jego brak Kubuś Kowalczyk wśród żaków wywalczył drugą lokatę.

Bardzo pasjonujący przebieg miała walka w gronie juniorów młodszych. W swym debiucie tej kategorii wiekowej zdecydowanie zwyciężył Jakub Kowalczyk (wszyscy UKS MDK Tytan Radom) za którego placami trwała zacięta rywalizacja o niższe stopnie podium. Ostatecznie drugie miejsce zajął krakowianin Filip Lniany a trzecie miejsce Eryk Garczyński. W elicie na 12 pozycji dojechał Paweł Raczyłło (obaj UKS MDK Tytan Radom).

Na dystansie Master długości 72 km w gronie weteranów M4 zwyciężył Szymon Zacharski (Radomska Grupa 3R). W gronie M4 4 miejsce zajął Robert Kubat (Bike Shop Radom) zaś siódme miejsce Tomasz Kochanowski (GrupaKK-3R). Z kolei w kat. M2 na trzecim miejscu zawody ukończył Jarosław Kleczaj (Bike Shop Radom, na zdjęciu).

Zapraszamy Was także do naszej nowej grupy na Facebooku. Dołączajcie i zapraszajcie znajomych. Dzięki temu będziecie na bieżąco z tym, co dzieje się w sporcie w Radomiu i okolicach.

Data: 2017-04-27 15:24:34 | Kategoria: Inne / Kolarstwo | Odwiedzin: 4260

Oskar Przysucha zapuntkował na trudnym terenie 13-04-2024

Wróciły stare demony Drogowca Jedlińsk 13-04-2024

HydroLuksiary przekonały się o sile poznańskiej lokomotywy 13-04-2024

Bez bramek w meczu Broni Radom z Mławianką Mława 12-04-2024

PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (12-14 kwietnia) 12-04-2024

Cztery medalowe zdobycze radomian na młodzieżowych mistrzostwach Polski 11-04-2024