|   On-line: 36 
Joanna Hajdrowska: - W drodze do wymarzonego celu, potrzeba wielu chęci
Joanna Hajdrowska z ZTE Radom, dwukrotna złota medalistka mistrzostw Polski LZS-ów jest ambasadorką życia w trzeźwości. Opowiedziała o swojej karierze, reżimie pracy, systematyce i sposobie na rozładowanie adrenaliny, którymi są dobra muzyka, aktywność fizyczna i spotkania z przyjacółmi

Jesteś jedną ze sportsmenek, o której w ostatnim czasie dość dużo pisało i mówiło się w mediach. Dzięki lekkiej atletyce można na poważnie zaistnieć w sportowym świecie?
Joanna Hajdrowska (lekkoatletka ZTE Radom)
: W moim przypadku wszystko zaczęło się w szóstej klasie szkoły podstawowej. Pani od wf-u zabrała nas na Czwartki Lekkoatletyczne. Rzucałam na nich piłeczką palantową. Zauważył mnie mój obecny trener Marcin Waśniewski i zaproponował przyjście na treningi. Przychodziłam na siłownię i trener pokazał mi, jak się rzuca oszczepem. Spodobało mi się i od tej pory zaczęła się moja przygoda. Dotychczasowym sukcesem w tym roku są dwa złote medale Mistrzostw Polski LZS w Pile w rzucie oszczepem i pchnięciu kulą. Lekkoatletyka jest nazywana królową sportu, dlatego imprezy lekkoatletyczne są widowiskowe, pełne emocji i rywalizacji. Coraz więcej osób zaczyna interesować się ta dyscypliną sportu.

Bardzo wcześnie zaczęłaś osiągać sukcesy. Wymaga to od Ciebie wiele pracy?
- Codziennie przez sześć dni w tygodniu chodzę na treningi. Zawsze trenujemy po południu, ponieważ rano idę do szkoły. Do domu wracam wieczorem i wolny czas przeznaczam na naukę i odrobienie lekcji. Nie jest łatwo pogodzić te dwie rzeczy ze sobą, ale jak się czegoś bardzo chce, to da się osiągnąć wyznaczony cel. Często mam wyjazdy na obozy sportowe. Są to zgrupowania klubowe oraz z kadry narodowej. Dzięki nim mogę skupić się na treningach i regeneracji.

Udział w wielu wyjazdowych zgrupowaniach i imprezach, sprawiał zapewne, że i wszelkiego rodzaju używki były dla Was łatwo dostępne. Wielu młodych ludzi, niestety także sportowców, decyduje się, żeby po nie sięgnąć. Udało Ci się tego uniknąć?
- W początkowej przygodzie ze sportem nie miałam doczynienia z jakimikolwiek używkami. Dobrze wiem co oznacza przyjmowanie tego typu używek, dlatego staram się ich unikać, gdyż źle wpływają na organizm. Wśród osób z mojego otoczenia kadry narodowej oraz klubu nie ma namawiania na stosowanie różnego rodzaju używek.

Czy lekkoatleci, podobnie jak i inni sportowcy, w ogromnym reżimie pracy, powinni w ogóle pozwalać sobie na alkoholowe rozluźnienie?
- Dla prawdziwego sportowca rozluźnienie nie może wiązać się z piciem alkoholu, ponieważ nie jest to dobre dla jego zdrowia. Niestety skutkiem częstego picia alkoholu jest alkoholizm. Sport uczy samodyscypliny i podejmowania rozsądnych decyzji, dlatego każdy sportowiec powinien zdawać sobie sprawę ze szkodliwości nadużywania tego typu używek. Nie działa ona dobrze na organizm, ponieważ mocno odwadnia go, spowalnia wzrost mięśni oraz ich regenerację. Wzrasta ryzyko powstawania kontuzji.

Wiele osób próbuje wmówić młodzieży, że alkohol to świetny sposób na rozładowanie stresu czy odreagowanie go. Jako profesjonalistka, jakie masz zdanie na ten temat?
- Alkohol rozluźnia, relaksuje i powoduje, że zapomina się o wszystkich stresach i problemach. Jednak to pomaga tylko na chwilę. Problemy są nierozwiązane a stres coraz większy, przez co człowiek sięga po jeszcze większą ilość alkoholu i popada w alkoholizm. W moim przypadku dobrym sposobem na stres i rozluźnienie jest słuchanie ulubionej muzyki.

Jaki więc sposób poleciłabyś na rozładowanie ciągle rosnącej adrenaliny?
- Najlepszym sposobem na rozładowanie adrenaliny jest wysiłek fizyczny, który sprawia, że czujemy się pewniej. W moim przypadku najszybszy sposób na rozładowanie adrenaliny to spotkanie się w gronie przyjaciół.

A na okres wakacyjny, jaką formę aktywnego wypoczynku polecisz młodym radomianom? - Co roku w okresie wakacyjnym odbywają się bardzo ważne zawody, ale kiedy mam wolną chwilę, bardzo lubię jeździć na rowerze i chodzić na basen. Po ciężkim treningu dobrze jest iść na basen i rozluźnić swoje mięśnie. Jazda na rowerze to aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna bardzo dobrze wpływa na samopoczucie i wygląd.

Poleć artykuł swoim znajomym


Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!Materiał współfinansowany w ramach programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych Gminy Miasta Radomia.
Data: 2017-06-19 23:06:49 | Kategoria: Inne / Pozostałe | Odwiedzin: 1261
 
W tej chwili nie prowadzimy sondażu. Zapraszamy wkrótce!
Radomiak Radom - Kotwica Kołobrzeg (skrót meczu)

dodano: 4.04.2016
Konferencja prasowa po meczu Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Minuta ciszy przed meczem Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Broń Radom - Polonia Warszawa (skrót meczu)

dodano: 1.04.2016


Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Zderzenie radomskiej i olsztyńskiej determinacji 16-03-2018
 
Radomiak przed wyjazdem do Rybnika 16-03-2018
 
Żyj zdrowo jedz kolorowo z siatkarzami 16-03-2018
 
Witkowska na podium w zamojskim OTK młodzików 16-03-2018
 
Minister Sportu odznaczył sześcioro radomian! 16-03-2018
 
Michał Elsner przed Babilon MMA 3: wygrana z Correirą sprawiła, że dalej walczę 15-03-2018
 
Pięć domowych kroków do playoffs – bądźcie z ROSĄ Radom! 15-03-2018
 
Kolejne zawodniczki LUKSu w kadrze Mazowsza 15-03-2018
 
FUTBOLOWY WEEKENDOWY ROZKŁAD JAZDY 15-03-2018
 
Ekipa Trzynastki ze złotem pod siatką 15-03-2018
 
Udany turniej o puchar wójta gminy Wierzbica 15-03-2018
 
Radomka poza strefą medalową pierwszej ligi 15-03-2018
 
Twierdza Toruń też na rozkładzie ROSY Radom! 14-03-2018
 
Defensor Radomiaka w kadrze Polski 14-03-2018
 
Piłkarze Broni gotowi do walki w rundzie wiosennej 14-03-2018
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft