|   On-line: 25

Sportowa Czwórka znów blisko sensacji [GALERIA]
Pół kroku od sprawienia sporej niespodzianki były piłkarki Sportowej Czwórki Wosztyl.eu Radom. W trzeciej kolejce Ekstraligi zremisowały z AZS-em Wrocław, a z przebiegu gry powinny absolutnie wygrać. Dość powiedzieć, że radomianki nie mogły trafić do pustej bramki, nie wykorzystały też rzutu karnego, a gola straciły w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. - Niedosyt jest ogromny, ale i ten punkt należy uszanować - podkreśla trener Sportowej Czwórki Wojciech Pawłowski.

- Niech mi ktoś powie, że w meczach piłki nożnej kobiet nie ma emocji – stwierdził tuż po meczu Wojciech Pawłowski. I trudno nie przyznać mu racji. Piłkarki obu drużyn położyły na boisku serca, a ambicji i woli walki było bez liku. Momentami emocje sięgały zenitu.

Ku pewnemu zaskoczeniu, Sportowa Czwórka była drużyną lepszą i powinna ten mecz bezwzględnie wygrać. Już przed przerwą świetną okazję miała Katarzyna Chrzanowska, ale po jej strzale radomianki wywalczyły róg, po którym strzał głową Izabeli Tracz okazał się celny.
Pod koniec pierwszej połowy z gospodyń jakby stopniowo schodziło powietrze, ale za to świetnie radziła sobie w bramce Anita Snopczyńska.

Po przerwie „Luksiary” się odrodziły i miały co najmniej dwie piłki meczowe. Najpierw Paulina Sobczak urządziła sobie slalom z piłką między rywalkami i kiedy miała przed sobą tylko pustą bramkę, nie zdołała skierować futbolówki do siatki.
Niedługo później sfaulowana w polu karnym została Aleksandra Zielińska, ale bramkarka AZS-u Anna Bocian wyczuła intencje Emilii Wiadernej i odbiła piłkę po jej strzale z 11. metrów.

Pod koniec meczu radomianki musiały grać w osłabieniu, bo drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymała Aleksandra Zielińska. Akademiczki doszły do głosu, ale nie mogły sforsować mądrze grającej defensywy Sportowej Czwórki. Wreszcie na strzał z daleka zdecydowała się Joanna Olszewska i ku radości przyjezdnych, piłka po tym uderzeniu znalazła drogę do bramki.

Wkrótce zamieścimy także GALERIĘ ZDJĘĆ z tego widowiska

LUKS CZWÓRKA WOSZTYL.EU RADOM - AZS WROCŁAW 1:1 (1:0)
Bramki:
Tracz (24.) - Olszewska (90.)
Sportowa Czwórka: Snopczyńska - Rosińska, Chrzanowska, Zielińska, Stasikowska, Sobczak (84. Smagur), Wąsik (69. Golian), Kołek, Stefańska, Tracz, Wiaderna (78. Szydło).
AZS Wrocław: Bocian - Bączek, Korda, Kaim, Turkiewicz, Zbyrad, Maskiewicz, Olszewska, Czudecka, Parka, Wróblewska oraz Kwapisz, Ślusarczyk.

GRZEGORZ STĘPIEŃ

Data: 2017-08-18 21:51:36 | Kategoria: Piłka Nożna / Ekstraklasa | Odwiedzin: 2043