|   On-line: 34

Radomiak przełamał się w Elblągu!
Na piekielnie trudnym terenie, z przeciwnikiem, który ostatnio zagrał na nosie ŁKS-owi Łódź, GKS-owi Bełchatów, Wiśle Puławy, a nawet liderowi, Warcie Poznań, stoczyli walkę o przełamanie piłkarze Radomiaka. Najważniejsze, że była ona zwycięska!

Takiej dominacji Radomiaka w meczu ligowym, jak w pierwszej połowie meczu w Elblągu już dawno nie było. Zieloni, przeciwko rywalowi, który w ostatnich meczach napsuł krwi najlepszym, w pierwszej połowie zagrali bardzo dojrzale, a solidna, wręcz bezbłędna defensywa pozwalała budować przygniatającą przewagę na połowie rywali.

Aż dziw brał, jak na ciasnym boisku Dariusz Brągiel znajdował sobie ogrom miejsca na lewej stronie. W całym meczu to on najmocniej harował na wynik Zielonych. Swój kunszt potwierdził jednak Leandro Rossi, który w 17 minucie wymanewrował trzech obrońców, a potem huknął z dystansu nie pozostawiając złudzeń golkiperowi rywali. Także Brazylijczyk zainicjował akcję w 34 minucie, po której Mazan podwyższył na 2:0.

W drugiej odsłonie Olimpia rzuciła się do szalonych ataków, co chwila wprawiając w palpitacje serca szkoleniowców i całą ławkę rezerwową radomian. Co więcej, w 71 minucie Szuprytowski znalazł sposób na wpakowanie futbolówki do siatki bramki strzeżonej przez Gostomskiego. Ale więcej już im się to nie udało!

OLIMPIA ELBLĄG - RADOMIAK RADOM 1:2 (0:2)
Bramka:
Szuprytowski (71.) - Leandro (17.), Mazan (34.)
Olimpia: Tułowiecki - Lewandowski, Wenger, Szuprytowski, Korkliniewski, Kurbiel (66. Kollosov), Stępień, Ressel (88. Wieliczko), Szmydt, Bojas, Kop-Ostrowski
Radomiak: Gostomski - Jakubik, Klabnik, Świdzikowski, Hodowany, Jabłoński (89. Stróżka), Wolak (66. Filipowicz), Colina, Mazan (72. Rolinc), Brągiel, Leandro (66. Agu)

RELACJA LIVE:
* - koniec spotkania! Radomiak wygrał 2:1!
90 minuta+3 - tym razem rzut rożny dla radomian. Rozgrywają długo.
90 minuta+2 - rzut wolny dla Olimpii. Wrzutka "na aferę". Świdzikowski z poświęceniem wybija.
* - sędzia doliczył trzy minuty
89 minuta - Stróżka zmienia Jabłońskiego
89 minuta - rzut wolny dla Radomiaka spod bocznej linii boiska.
88 minuta - W Olimpii Ressela zmienia Wieliczko.
87 minuta - Stępień znów fauluje Agu. Ale tym razem bez kartki.
86 minuta - Brągiel uderza, piłka trafia w boczną siatkę, ale wcześniej musnęła nogę obrońcy Olimpii. Po rzucie rożnym uderza Agu, ale niecelnie.
85 minuta - Stępień nieprzepisowo zatrzymuje Brągiela w środku boiska i został ukarany żółtą kartką.
84 minuta - Brągiel postanowił w pojedynkę minąć wszystkich obrońców rywali, i to mu się niemal udało, ale padł w polu karnym w końcowej fazie tej akcji. Faulu jednak nie było.
82 minuta - szalone ataki gospodarzy, Korkliniewski strzelał głową, piłka tuż nad poprzeczką.
81 minuta - niczym na fliperze piłka wracała w pole karne Radomiaka, cztery, a może pięć strzałów kończyło się na nogach radomian, na szczęście dla Zielonych udało się wybić piłkę "na uwolnienie"
79 minuta - i ponownie Brągiel. Lisiecki nie jest w stanie powstrzymać go czysto. Rzut wolny bardzo ciekawie rozegrany, ale piłka znów przelatuje o milimetry nad poprzeczką. Kontra Olimpii, znów faul, znów żółta kartka. Ukarany Colina.
78 minuta - niezmordowany Brągiel wymanewrował Ressela, dośrodkował, Filipowicz uderzył głową, futbolówka o milimetry minęła słupek bramki gospodarzy.
77 minuta - gospodarze, chociaż do końca meczu jeszcze 15 minut, postawili już wszystko na jedną kartę. Zbyt często wrzucają jednak futbolówkę "na aferę".
76 minuta - Stępień uderza z 28 metrów, ale chwyta ją Gostomski.
75 minuta - kolejna kontra Olimpii i Jabłoński przerywa grę faulem, Jabłoński ukarany żółtą kartką. Wolny spod linii bocznej boiska.
73 minuta - rożny dla Radomiaka, Colina wrzuca w pole karne, ale Lisiecki wybija futbolówkę.
72 minuta - Rolinc zmienia Mazana
71 minuta - strzela Szuprytowski i gol dla Olimpii
70 minuta - Jakubik przerywa akcję rywali tuż przed polem karnym, sędzia ukarał go żółtą kartką.
68 minuta - Olimpia próbuje atakować niemal całą drużyną, ale radomianie bardzo mądrze bronią
66 minuta - w Radomiaku Filipowicz zmienia Wolaka, a Agu za Leandro. W Olimpiu za Kurbiela Kolosov.
65 minuta - Leandro faulował na piątym metrze.
64 minuta - radomianie bardzo agresywnie pod polem karnym rywali, ale wszystko zgodnie z przepisami. Zieloni są niezwykle zdeterminowani, żeby przełamać niezbyt korzystną serię.
61 minuta - Bojas z Kurbielem rozmontowali defensywę Radomiaka, ale nie zdołali znaleźć sposobu na zdobycie gola.
59 minuta - rzut rożny dla gospodarzy, wrzuca Stępień, ale Bojas fauluje w polu karnym Klabnika.
58 minuta - gospodarze atakują większą ilością graczy, ale radomianie przyjmują ich dość daleko od własnej bramki, zagęszczając środkową strefę boiska, tym samym utrudniając rozgrywanie piłki Olimpii.
57 minuta - dalekie zagranie Bojasa, ale Szyputowski nie doszedł do prostopadłego podania
55 minuta - Colina wnosi dzisiaj bardzo dużo spokoju do gry Radomiaka.

53 minuta - chwila spokojniejszej gry w środku, więc wykorzystując ten czas, zachęcamy Fanów Zielonych do tego, by jeszcze raz pokazali SIŁĘ RADOMIAKA!!! i włączyli się do wyjątkowej akcji, która ma uczcić ikonę klubu - a wystarczy zaledwie "dycha"! Pomożecie?

52 minuta - Lisiecki uderza z 14 metrów, trafia w gąszcz radomian, rzut rożny dla Olimpii, uderza Lewandowski, chwyta piłkę Lewandowski.
51 minuta - cios za cios. Lisiecki wrzuca niedokładnie w pole karne Radomiaka. Leandro osamotniony w ataku i znów gospodarze, ale Ressel dogrywa niedokładnie. Tu się jeszcze będzie działo!
49 minuta - Świdzikowski wyprzedził Szmydta w bardzo groźnej kontrze gospodarzy.
47 minuta - ależ otwarcie drugiej połowy. Bragiel do Mazana, ten uderzył z woleja z 18 metrów, ale tym razem golkiper gospodarzy wyłapał piłkę.

* - koniec pierwszej połowy
45 minuta - Leandro sam popędził w stronę bramki Olimpii, ale przegrał pojedynek z czterema defensorami rywali.
44 minuta - gospodarze przedarli się w okolice pola karnego Radomiaka i wywalczyli rzut wolny na 18 metrze od bramki Zielonych. Stępień trafił prosto w mur.
43 minuta - Stępień wrzuca piłkę w pole karne Zielonych, ale tam dzieli i rządzi Gostomski.
41 minuta - Tułowiecki rozpocznie od własnej bramki.
39 minuta - tym razem Jabłoński przerywa akcję rywali.
38 minuta - rzut rożny dla Radomiaka, Tułowiecki łapie piłkę.
37 minuta - gospodarze o mały włos nie wpakowali piłki do swojej bramki.
36 minuta - radomianie rozgrywają chyba najlepszy mecz w tej rundzie. Solidna defensywa pozwala budować przygniatającą przewagę na połowie Olimpii. Rzut wolny dla Radomiaka z blisko 30 metrów.
34 minuta - piłka jak po sznurku, podaje Leandro do Brągiela, świetna wrzutka i gola strzelił MAZAN!
33 minuta - Kop-Ostrowski strzelił kąśliwie, ale Gostomski czujnie na linii.
31 minuta - szkoda, że Jakubik nie zdecydował się na strzał z linii pola karnego, tylko szukał kolegi z drużyny w lepszej sytuacji. Nie znalazł.
29 minuta - Gostomski zderzył się ze Świdzikowskim. Rożny dla Olimpii.
26 minuta - już dawno nie widzieliśmy Radomiaka, którego piłkarze sprawiają, jakby w każdej formacji było ich po dwóch, trzech więcej od rywali... Jak na razie należą im się owacje na stojąco! Byle tak do końca spotkania.
24 minuta - jeden z nielicznych wypadów gospodarzy. Ale Szmydt oddał praktycznie piłkę Gostomskiemu.
23 minuta - defensorzy Olimpii dostają białej gorączki, gdy do piłki dochodzi Leandro. Natychmiast potrajają krycie i tu rodzić się mogą okazję dla kolejnych piłkarzy Radomiaka.
22 minuta - aż dziw bierze, jak na tak ciasnym boisku, Brągiel znajduje sobie tyle miejsca na lewej stronie. Jak na razie najmocniej haruje na wynik Zielonych.
20 minuta - radomianie bardzo odważnie, znów dośrodkował Brągiel, ale tym razem Szmydt wybija piłkę daleko od bramki.
* - gospodarze przekonali się, że zostawienie Leandro odrobiny miejsca, to ukręcenie na siebie bata... Po "zawijce" Leo przymierzył z ponad 20 metrów i Radomiak prowadzi!
17 MINUTA - MAJSTERSZTYK LEANDRO i 1:0 dla Radomiaka!
16 minuta - Jabłoński walczył z Wengerem w polu karnym Olimpii. Szkoda, że nie udało mu się oddać czystego strzału.
15 minuta - znów Jabłoński po bardzo nietypowym dośrodkowaniu, ale piłka przelatuje nad bramką.
14 minuta - Jabłoński wspaniale uderzył z ostrego kąta, ale Tułowiecki udowodnił, że jest jednym z najlepszych bramkarzy w lidze. Dwa rzuty rożne.
13 minuta - radomianie zamknięci w okolicy swojego pola karnego. Kurbiel strzela głową, ale zbyt lekkie, żeby zaskoczyć Gostomskiego.
12 minuta- Bojas strzelił wysoko nad bramką.
11 minuta - kontra Olimpii przerwana na 25 metrze od bramki Radomiaka. Rzut wolny dla Olimpii.
10 minuta - ależ szansa dla Radomiaka. Po błędzie rywali Colina na trzecim metrze przed bramką rywali, ale nie zdołał trafić czysto w piłkę.
9 minuta - Szuprytowski huknął z zaskoczenia z kilkudziesięciu metrów, a piłka o milimetry minęła bramkę gości.
7 minuta - Radomiak długo rozgrywa piłkę od tyłu, znów ruszył Brągiel, ale akcję Zielonych przerywa Lewandowski. Dośrodkowanie Wolaka tymczasem łapie Tułowiecki.
5 minuta - Szmydt szukał jednego z kolegów w polu karnym, ale nie oszukał Macieja Świdzikowskiego.
4 minuta - radomianie próbują ataków pozycyjnych, które jednak rywale agresywnie przerywają bardzo daleko od swojego pola karnego.
2 minuta - pierwsze dośrodkowanie Brągiela, ale piłka minęła Colinę.
Godz. 15.03 - gospodarze występują bardzo ofensywnie, od początku ruszyli z animuszem
Godz. 15.02 - rozpoczynają gospodarze.
Godz. 15 - arbiter wyprowadza piłkarzy na murawę. Radomiak na zielono. Gospodarze na żółto-biało.
Godz. 14.54 - trybuny stadionu nie przypominają tych, które towarzyszą ekipom w meczach elektryzujących sympatyków obydwu zespołów... Dzisiaj także trybuna gości - podobnie jak w następnych trzech wyjazdowych pojedynkach Zielonych, nie wypełni się fanami Radomiaka.
Godz. 14.50 - witamy ze stadionu w Elblągu, dobiega końca rozgrzewka obydwu zespołów.

Zanim rozpocznie się pojedynek, zachęcamy Fanów Zielonych, do pokazania Siły Kibiców Radomiaka! JUŻ 50 FANÓW dołączyło do akcji będącej jednym z elementów uczczenia rocznicy występu Mariana Czachora z Radomiaka Radom w seniorskiej reprezentacji Polski. Od tamtej pory, żadnemu z piłkarzy mającemu w danym momencie przynależność klubu z Radomia, ta sztuka się nie udała. 93-letni dziś „Maryś” wciąż czeka na następcę... Na razie doczeka się wyjątkowej publikacji, w której stworzenie możecie się włączyć również i Wy! Wydawnictwo nie będzie miało charakteru komercyjnego, dlatego dla fanów futbolu, książka będzie dostępna bezpłatnie. Co więcej, nazwisko każdego sympatyka sportu bądź firmy, która dokona nieanonimowej wpłaty, w wysokości co najmniej 10 złotych, znajdzie się w Księdze Fanów Radomiaka 2017, bądź partnerskich firm, zamykających publikację. Wpłata co najmniej 30 złotych nie tylko gwarantuje wpis do powyższej księgi, ale także upoważni do odebrania DARMOWEGO EGZEMPLARZA tego unikatowego wydawnictwa. Jeżeli są osoby, które chcą zachować anonimowość, a nie jest im obojętny los wydawnictwa, również mogą dokonać anonimowej wpłaty.

Jeszcze raz pokażmy SIŁĘ RADOMIAKA!!!

Poleć artykuł swoim znajomym

Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (12-14 kwietnia) 12-04-2024

Cztery medalowe zdobycze radomian na młodzieżowych mistrzostwach Polski 11-04-2024