|   On-line: 24

Bardzo bolesna porażka ROSY Radom w Gdyni
Choć po pierwszej kwarcie wydawało się to absolutnie niemożliwe, ROSA Radom roztrwoniła 18 punktów przewagi, oddała pole rywalom i w efekcie przegrała na wyjeździe z Asseco Gdynia. Niestety, porażka ta oznacza, że Radomskich Smoków zabraknie w turnieju finałowym Pucharu Polski.

Oba zespoły zafundowały swoisty rollercoaster, ale finalnie tylko Asseco mogło cieszyć się z tej szalonej jazdy bez trzymanki. ROSA za szybko podała rywalowi rękę, zawaliła ostatnią minutę meczu, a i tak mogła wygrać. Niestety, rzuty i dobitki na zwycięstwo okazały się niecelne...

Co jest znamienne, a zdarza się nie pierwszy raz w tym sezonie, radomski zespół "załatwili" jego byli gracze. Co prawda Jakub Garbacz i Mikołaj Witliński nigdy nie wystąpili w seniorskiej drużynie ROSY, ale nie zmienia to faktu, że reprezentowali jej barwy i w juniorskich ekipach radzili sobie naprawdę dobrze. Podobnie jak teraz w Gdyni, bo obaj zdobyli po 23 punkty, walnie przyczyniając się do wygranej gospodarzy. Jakub Garbacz jak natchniony trafiał z dystansu, a dołożył jeszcze 9 zbiórek. Mikołaj Witliński miał świetne 8-11 z gry (2-2 za trzy) i także skutecznie walczył pod koszem.

Nie byłoby jednak tego wszystkiego gdyby Radomskie Smoki choć w niewielkim stopniu utrzymały intensywność z pierwszej kwarty. W tej części gry przejechali się bowiem po miejscowych, grając z dużą swobodą, twardą obroną i dobrą skutecznością. Przewaga rosła w okamgnieniu i kiedy na koniec tej partii sięgnęła 18. punktów, chyba mało kto przypuszczał, że już po przerwie to ROSA będzie zmuszona do gonienia wyniku.

A jednak. Radomianie odpuścili w defensywie, dali rozstrzelać się przeciwnikom, a co gorsza, totalnie zacięli się w ataku. Szczególnie widoczne było to w rzutach z dystansu, bo "trójki" zwyczajnie nie chciały wpadać. Na nic zdawały się próby przełamania, a celował w tym niestety Michał Sokołowski, który zaliczył wstydliwe 1-11 z dystansu, bo to gdynianie zaczęli budować przewagę.

ROSA jeszcze raz opanowała sytuację, wydawało się, że przejęła kontrolę w czwartej kwarcie, ale znów pojawiły się jakieś dziwne straty, nieudane próby w ataku, błędy, które można wytłumaczyć wyłącznie zmęczeniem. Mimo beznadziejnej sytuacji w końcówce, goście z Radomia i tak mogli sprawić, żeby ten horror zakończył się happy endem. Piłka nie chciała jednak znaleźć drogi do kosza...

ASSECO GDYNIA - ROSA RADOM 83:82 (8:26, 27:16, 30:19, 18:21)
Asseco:
Garbacz 23 (6), Szczotka 12 (2), Żołnierewicz 10 (2), Wyka 9 (1), Szubarga 2 oraz Witliński 23 (2), Ponitka 4, Jankowski 0, Put 0.
ROSA: Punter 22 (1), Zajcew 12 (1), Auda 11 (1), Sokołowski 8 (1), Szymkiewicz 7 (1) oraz Harrow 17 (1), Piechowicz 3 (1), Szymański 2, Zegzuła 0.

GAS

Poleć artykuł swoim znajomym

Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2018-01-06 19:53:54 | Kategoria: Koszykówka / Boks | Odwiedzin: 1639