|   On-line: 32

Na przekór trudnościom Uniwersytet sprawił niespodziankę
Mocno osłabiony Uniwersytet Radom pokazał lwi pazur i na inaugurację rozgrywek I ligi piłkarzy ręcznych w roku 2018, pokonał faworyzowaną Olimpię Piekary Śląskie. To bardzo ważna wygrana, która pozwoli na spokojniejszą sytuację w tabeli i poprawi morale radomskiego zespołu.

Gospodarzom ciężko było nawet skompletować skład na ten mecz, bo jak już informowaliśmy z zespołu odeszli jego wartościowi zawodnicy: Piotr Pezda i Mariusz Wiak, a z kłopotami zdrowotnymi boryka się Mateusz Szmulik. Na dodatek z kontuzją przystąpił do meczu Rafał Banaczek. Jakby tego było mało, groźnie wyglądającego urazu kolana, już w pierwszej połowie nabawił się Paweł Kowalczyk.

Radomianie pokazali jednak charakter i wielkie serce do walki. Początkowo przegrywali 0:1, 2:3, a nawet 3:6, ale od tego momentu zaczęli grać naprawdę bardzo dobrze. Uniwersytet do boju prowadził doświadczony Grzegorz Mroczek, a świetnie wprowadził się Sebastian Włoskiewicz. Raz za razem, kolegów do walki podrywały skuteczne interwencje Krzysztofa Markowskiego, który szczególnie dobrze radził sobie z rzutami skrzydłowych Olimpii.

Gospodarze wypracowali kilka bramek przewagi i choć różnica ta zmieniała się co jakiś czas, to po przerwie miejscowi byli cały czas na prowadzeniu.
Emocji jednak nie brakowało. 12 minut przed końcem Uniwersytet wygrywał 25:20, ale Grzegorz Mroczek pierwszy raz pomylił się z rzutu karnego. Goście z Piekar Śląskich zaczęli odrabiać straty, poczuli krew, ale z kolei, przy grze w przewadze, karnego przestrzelił były reprezentant Polski Arkadiusz Miszka.
Bardzo ważne trafienie zaliczył Mateusz Jurgilewicz, potem poprawił Grzegorz Mroczek i zwycięstwo stało się faktem!

Nagrodę dla najlepszego gracza meczu odebrał Krzysztof Markowski.

UNIWERSYTET RADOM - OLIMPIA PIEKARY ŚLĄSKIE 30:28 (16:14)
Uniwersytet: Markowski, Sulima - Mroczek 10, Włoskiewicz 6, Jurgilewicz 4, Kubajka 4, Gruszczyński 3, Pomiankiewicz 2, Kowalczyk 1, Misalski, Banaczek, Socha, Winnicki, Pawelec, Baran.
Olimpia: Kot - Kowalski 8, Miszka 5, Rosół 4, Cieniek 3, Płonka 3, Zagała 2, Chromy 1, Ludyga 1, Miłek 1, Jasik, Cieślik.

GAS

Data: 2018-01-13 20:14:11 | Kategoria: Piłka Ręczna / I liga mężczyzn | Odwiedzin: 3255

Oskar Przysucha zapuntkował na trudnym terenie 13-04-2024

Wróciły stare demony Drogowca Jedlińsk 13-04-2024

HydroLuksiary przekonały się o sile poznańskiej lokomotywy 13-04-2024

Bez bramek w meczu Broni Radom z Mławianką Mława 12-04-2024

PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (12-14 kwietnia) 12-04-2024

Cztery medalowe zdobycze radomian na młodzieżowych mistrzostwach Polski 11-04-2024