|   On-line: 41

Reprezentacja Radomia zdominowała mistrzostwa Polski!
Martyna Kotwiła z ZTE Radom wyrasta na naszą lokalną gwiazdę, o której wkrótce może usłyszeć cały świat! Nie dość, że tak jak rok temu, jest jedną z pierwszych radomianek, która zdobyła złoty medal w krajowym czempionacie (mistrzostwa Polski juniorów i juniorów starszych), to jeszcze po raz drugi w tym roku pobiła rekord Polski! A to nie jedyne główne trofeum wywalczone przez przedstawicieli Królowej Sportu z Radomia w Arenie Toruń!

Martyna Kotwiła była bezkonkurencyjna na dystansie 200 m. Co więcej, jako pierwsza w swojej kategorii, w hali zeszła poniżej 24 sekund, poprawiając rekord Polski (23,87). Zgodnie z zapowiedziami jednego ze szkoleniowców ZTE, Artura Błasińskiego, pokładanych nadziei nie zawiedli Krzysztof Turski i Dawid Krzemiński. Ten pierwszy w biegu na 800 metrów miał czas 1:54.59 zgarniając najcenniejszy krążek. Krzemiński tymczasem, uzyskując wynik 14,38 m, zajął pierwsze miejsce w trójskoku!

Fenomenalny był bieg na 60 metrów kobiet. Ubiegłoroczna wicemistrzyni świata do lat 18 Magdalena Stefanowicz poprawiła rekord życiowy i złoto zdobyła ze znakomitym czasem 7.32. Brązowy medal zdobyła Martyna Kotwiła (7,43) (podium z tej dyscypliny na zdjęciu - fot. Tomasz Kasjaniuk, pzla)

Srebrny medal wywalczył także Olgierd Michniewski na 60 m ppł. Skutecznie o medal powalczyła jeszcze Natalia Wosztyl w biegu na 400 m. Na zakończenie mistrzostw zdobyła srebro! Uzyskała czas 55.48 sek.

Data: 2018-02-11 18:09:41 | Kategoria: Inne / Lekkoatletyka | Odwiedzin: 1673

Wróciły stare demony Drogowca Jedlińsk 13-04-2024

HydroLuksiary przekonały się o sile poznańskiej lokomotywy 13-04-2024

Bez bramek w meczu Broni Radom z Mławianką Mława 12-04-2024

PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (12-14 kwietnia) 12-04-2024

Cztery medalowe zdobycze radomian na młodzieżowych mistrzostwach Polski 11-04-2024