|   On-line: 19

Medalowa zdobycz młodzieżowców na mistrzostwach Polski
Pięć medali zdobyli lekkoatleci ZTE Radom na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23, które odbyły się w Sieradzu. Ten z najcenniejszego kruszcu padł łupem Dawida Żebrowskiego, który nie miał sobie równych w biegu na 110 metrów przez płotki. Dwa „srebra” zdobył średniodystansowiec Patryk Kozłowski, a srebrny i brązowy dołożył Mateusz Kaczor.

Już w eliminacjach Dawid Żebrowski pokazał próbkę swoich możliwości, wygrywając z czasem 14.30 sekundy. Fiał potwierdził, że najlepszy czas kwalifikacji nie był przypadkiem. Podopieczny trenera Artura Błasińskiego pobiegł po medal jeszcze szybciej. Uzyskał czas 14.12 sekundy, który dał mu złoto i tytuł mistrza Polski.

Dwa razy na drugim stopniu podium stawał Patryk Kozłowski. W finale biegu na 1500 metrów o niespełna sekundę przegrał z Mateuszem Borkowskim z RKS-u Łódź. Srebro zdobył czasem 3.56.01 minuty.
Podopieczny trenera Leszka Trzosa musiał uznać wyższość Borkowskiego i na 800 metrów. Tutaj również różnice były niewielkie. Radomian uzyskał rezultat 1.50.93, a łodzianin był o 0,35 sekundy szybszy.

Brązowy medal na 3000 metrów z przeszkodami, z czasem 9.05.98 minuty, zdobył Mateusz Kaczor. Jeszcze lepiej, podopieczny Leszka Trzosa wypadł na 5000 metrów, gdzie z rezultatem 14.30.28 minuty, uplasował się na drugim miejscu.
Troszkę słabiej wypadł tym razem Mateusz Dębski, który nie ukończył biegu przeszkodowego, a na „piątkę” był ósmy.

W biegu na 400 metrów przez płotki kobiet startowały trzy reprezentantki ZTE Radom. Zofia Praczukowska uplasowała się tuż za podium z czasem 61.62 sekundy, Alicja Wernicka była piąta z czasem 61.74 sekundy, a Kamila Drabik szósta z czasem 61.90 sekundy.
Sztafeta z 4x400 metrów w składzie Kamila Drabik, Alicja Wernicka, Paulina Waśniewska, Zofia Praczukowska zajęła czwarte miejsce.

Jedyny przedstawiciel Orląt Radom Michał Czyż był ósmy na 100 metrów, na 200 zajął 11. pozycję.

GAS

Data: 2018-07-02 13:40:22 | Kategoria: Inne / Lekkoatletyka | Odwiedzin: 1201

Wróciły stare demony Drogowca Jedlińsk 13-04-2024

HydroLuksiary przekonały się o sile poznańskiej lokomotywy 13-04-2024

Bez bramek w meczu Broni Radom z Mławianką Mława 12-04-2024

PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (12-14 kwietnia) 12-04-2024

Cztery medalowe zdobycze radomian na młodzieżowych mistrzostwach Polski 11-04-2024