|   On-line: 34 
Marcin Sikorski: - Nie zasłużyłem na takie traktowanie!
Pracujący przez całą rundę jesienną w Oskarze Przysucha Marcin Sikorski nie jest już trenerem tego zespołu. Co ciekawe, szkoleniowiec dowiedział się o tym z… mediów. Jego następcą ma być Paweł Górak, który do lata tego roku pracował w Drogowcu Jedlińsk.


O tym, że Marcin Sikorski ma zakończyć swoją przygodę trenerską z Oskarem po zaledwie jednej rundzie, spekulowało się już od jakiegoś czasu. Przed tygodniem ukazał się zresztą w Echu Dnia stosowny artykuł na ten temat. Okazało się, że tak się stało w istocie. Klub z Przysuchy nie przedłużył, umowy z Sikorskim, której ważność zakończyła się 30 listopada.

Nie byłoby w całej historii niczego zdrożnego, gdyby nie jeden najważniejszy fakt. Marcin Sikorski dowiedział się o decyzji swoich przełożonych z mediów, bo nie tylko nikt się z nim nie skontaktował, ale także ignorował próby kontaktu ze strony szkoleniowca.
Wiemy, że to „tylko” IV liga, nie znamy szczegółów i relacji na linii zarząd – trener, ale jedno zdanie informacji, nawet przykrej, bywa oznaką najczęściej oznaką kultury, żeby nie powiedzieć górnolotnie – człowieczeństwa.

Grzegorz Stępień, RadomSport.pl: - W jaki sposób dowiedział się Pan, że nie jest już trenerem Oskara Przysucha?
Marcin Sikorski: - Moja umowa upłynęła 30 listopada, ale ani przed tym terminem, ani po nim, nikt z Oskara Przysucha się ze mną nie skontaktował. Domyślam się zatem, że nie pracuję już w tamtejszym klubie, bo żadna oficjalna informacja do mnie nie dotarła. O wszystkim dowiedziałem się od redaktora Sylwestra Szymczaka z Echa Dnia. Ponieważ od osób trzecich słyszałem, że moja umowa nie zostanie przedłużona, próbowałem skontaktować się z prezesem Oskara – Tadeuszem Rejmerem. Niestety, od dwóch tygodni nie odbiera ode mnie telefonu.

Domyśla się Pan dlaczego Pana współpraca z Oskarem zakończyła się tak szybko, na dodatek w takich okolicznościach?
- Wynik sportowy nie był najgorszy, bo zajęliśmy po jesieni i jednej kolejce rundy rewanżowej czwarte miejsce. Oczywiście mogliśmy zdobyć trzy, może pięć punktów więcej, ale pozycja lidera była jednak poza naszym zasięgiem. O aspekt sportowy raczej w tym wszystkim nie chodzi. Czytałem wypowiedź prezesa w Echu Dnia, że chodzi o coś innego, ja nie wiem o co. Szkoda, że nikt z zarządu nie powiedział mi o całej sytuacji. Uważam, że oddałem wiele serca i zdrowia temu klubowi, choć pracowałem w nim krótko. Myślę, że zwyczajnie, po ludzku, nie zasłużyłem na takie traktowanie. Zarząd ma oczywiście prawo do każdych decyzji, ale sposób w jaki to zrobił, jest bolesny. A przecież mogliśmy normalnie porozmawiać i podać sobie dłonie. Chodzi wyłącznie o wzajemny szacunek.

Sprawa, choć do tej pory kuluarowa, odbiła się już dość szerokim echem w środowisku. Dzwonili już przedstawiciele innych klubów z propozycjami pracy?
- Nie, jeszcze nie otrzymałem propozycji, zobaczymy czy takowe w ogóle się pojawią. Nie ukrywam, że mam swoje ambicje, chciałbym dostać szansę na pełną ich realizację. Życie trenera niesie za sobą wiele niespodzianek…

Poleć artykuł swoim znajomym


Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2018-12-04 18:01:05 | Kategoria: Piłka Nożna / 4 liga | Odwiedzin: 2092
 


W tej chwili nie prowadzimy sondażu. Zapraszamy wkrótce!
Radomiak Radom - Kotwica Kołobrzeg (skrót meczu)

dodano: 4.04.2016
Konferencja prasowa po meczu Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Minuta ciszy przed meczem Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Broń Radom - Polonia Warszawa (skrót meczu)

dodano: 1.04.2016


Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

KS Błotnica najlepszy w Centrum Cup 06-12-2018
 
Rusza 16. edycja Ligi Halowej Centrum Cup w Radomiu 06-12-2018
 
Wykorzystana szansa Dominika Sokoła 05-12-2018
 
Ostatnie tegoroczne rozdania w RNBA 05-12-2018
 
Recenzja Hondy CR-V - to wyjątkowo udane auto! [VIDEO] 05-12-2018
 
Srebrny medal Nelli Witkowskiej w OTK Super Seria 05-12-2018
 
Zmagania przy stołach przed najważniejszymi rozstrzygnięciami 05-12-2018
 
„Paczka dla Bohatera” z ROSĄ Radom 05-12-2018
 
Marcin Sikorski: - Nie zasłużyłem na takie traktowanie! 04-12-2018
 
Biegacze mają wielkie serca! 04-12-2018
 
Przyjaciele z boiska ponownie będą wspominać Daniela Malinowskiego 04-12-2018
 
Kolejny wygrany turniej Karoliny Gołdy w gronie młodzików 04-12-2018
 
Piłkarze Radomiaka złapią głębszy oddech 04-12-2018
 
Mikołajkowy Turniej Squasha już w sobotę w Radomiu 03-12-2018
 
W Pile też się nie udało, E.Leclerc Radomka Radom w odwrocie 03-12-2018
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl