|   On-line: 19

Slam Stal popsuła pierwszy występ HydroTrucku Radom w koszykarskiej ekstraklasie
Pod względem dostarczonych emocji konfrontacja Radomskich Smoków, debiutujących pod nową nazwą – HydroTruck Radom – z BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski spełniła oczekiwania. Triumf padł jednak łupem rywali, których prowadzi obecnie najbardziej utytułowany trener w historii radomskiej koszykówki – Wojciech Kamiński.

Był pozytywny impuls, wypełnione trybuny, świetna atmosfera w hali i przez długi czas dobra postawa zespołu HydroTruck Radom. Większe doświadczenie, zimna krew i nieco więcej szczęścia pozostało jednak po stronie MB Slam Stali Ostrów Wielkopolski i to goście przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Zaraz po prezentacji zespołów, radomski klub podziękował w uroczysty sposób trenerowi Wojciechowi Kamińskiemu, który w Radomiu spędził bardzo owocne lata, teraz z powodzeniem prowadzi drużynę Stali.

Tuz przed startem meczu, widzowie zgromadzeni w hali MOSiR, symboliczną minutą ciszy, uczcili pamięć tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Potem już rozgorzała walka na parkiecie, która trwała przez cały czas trwania meczu. Zmieniona, wyjściowa piątka HydroTrucku – Obie Trotter, Duda Sanadze, Marcin Piechpowicz, Carl Lindbom, Jakub Parzeński – dawała radę. Kwarta została co przegrana, ale zaledwie różnicą trzech punktów.

Wystrzał radomian nastąpił w drugiej odsłonie widowiska, a prowadzenie utrzymało się również przed czwartą częścią spotkania. Gra HydroTrucku mogła się podobać, a determinacja gospodarzy musiała imponować.

W decydującej kwarcie, sprawy w swoje ręce wzięli doświadczeni gracze Stali. Zdecydowanie wygrali zbiórkę, ponawiali akcje, a niezawodnymi egzekutorami okazali się: Michał Chyliński i Nemanja Jaramaz. Wspomnieni dwaj gracze, nie tylko trafili zza łuku w newralgicznych momentach, a Serbowi ani razu nie zadrżała ręka w ostatnich sekundach, kiedy wykonywał rzuty wolne.

HYDROTRUCK RADOM – BM SLAM STAL OSTRÓW WIELKOPOLSKI 80:84 (17:20, 29:22, 18:17, 16:25)
HydroTruck:
Lindbom 21 (4), Sanadze 20 (3), Trotter 14 (1), Parzeński 12, Piechowicz 3 (1), oraz Neal 10 (2), Mielczarek 0, Wątroba 0.
Stal: King 14, Maraš 13, Żołnierewicz 11 (1), Scott 6, Szymkiewicz 2, oraz Chyliński 16 (3), Jaramaz 14 (2), Kowalenko 7 (1), Nowakowski 1.

GAS

Data: 2019-01-20 19:24:09 | Kategoria: Koszykówka / Ekstraklasa | Odwiedzin: 1099

Oskar Przysucha zapuntkował na trudnym terenie 13-04-2024

Wróciły stare demony Drogowca Jedlińsk 13-04-2024

HydroLuksiary przekonały się o sile poznańskiej lokomotywy 13-04-2024

Bez bramek w meczu Broni Radom z Mławianką Mława 12-04-2024

PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (12-14 kwietnia) 12-04-2024

Cztery medalowe zdobycze radomian na młodzieżowych mistrzostwach Polski 11-04-2024