|   On-line: 50

Druga wyjazdowa porażka Radomiaka wiosną!
Wobec remisu Widzewa Łódź, nie tylko odczarowanie stadionu w Pruszkowie, ale także odskoczenie od obecnie najgroźniejszego rywala do pierwszego miejsca w tabeli, było zadaniem piłkarzy Radomiaka w przepiękne, wiosenne popołudnie. Zieloni prowadzili już 2:0, ale ostatecznie komplet punktów zgarnął team Znicza!

Zieloni przed przerwą zdominowali boiskową sytuację. Jako pierwsi dali też sygnał do ataków. Po rzucie wolnym w 6. minucie mogli osiągnąć prowadzenie. Michał Grudniewski i Maciej Świdzikowski nie zdołali przebić się skutecznie przez gąszcz nóg rywali, a gdy to uczynili, futbolówka poszybowała nad poprzeczką bramki. W pierwszym kwadransie co chwila gościli w polu karnym Znicza, ale nie przynosiło to spodziewanego efektu. Najbliżej zdobycia gola był Adam Banasiak w 21. minucie, ale z 14 metrów trafił w poprzeczkę. Kilkadziesiąt sekund później Leandro Rossi przeniósł futbolówkę o milimetry nad bramką. W 30. minucie, po strzale Kaputa, Kacper Smoleń wybił piłkę z linii bramkowej ręką, ale zamiast rzutu karnego, żółtą kartkę za protesty "zarobił" Leandro.

Rozdrażnieni radomianie jeszcze intensywniej zaatakowali, a w 37. minucie strzałem głową z 12. metrów gola strzelił Michał Kaput. Nie zmieniło się to także po przerwie, a Leandro wypracował Rafałowi Makowskiemu wyborną okazję, obsłużył go prostopadłym podaniem, i ten ostatni zrobił, co do niego należało.

Szkoda, że Zieloni totalnie w tym momencie stanęli, a kilkadziesiąt sekund później rywalom z Pruszkowa defensorzy Radomiaka zostawili zbyt dużo miejsca i Znicz zdobył kontaktowego gola. Taki obrót spraw nie był jednak przypadkowy, gospodarze organizowali coraz poważniejsze ataki, jednocześnie wymuszając na Zielonych błędy w defensywie. W 63. minucie - po rzucie karnym - wyrównali, a na osiem minut przed zakończeniem Marcin Bochenek wyprowadził Znicz na prowadzenie.

ZNICZ PRUSZKÓW – RADOMIAK RADOM 3:2 (0:1)