|   On-line: 25 
Enea dołączyła do grona przyjaciół Radomiaka
Enea oficjalnie została sponsorem Radomiaka Radom. Oficjalnie dokumenty zostały podpisane podczas środowego spotkania przedstawicieli klubu i firmy energetycznej. Na mocy zawartej umowy, Enea będzie wspierała radomski klub do końca 2019 roku.

- To bardzo ważny dzień dla Radomiaka. Dzięki podpisaniu umowy z firmą Enea możemy mierzyć w ambitne cele sportowe i wykonać milowy krok na drodze rozwoju klubu – powiedział prezes Radomiaka, Sławomir Stempniewski.

W spotkaniu udział wzięli także m.in. wicemarszałek Senatu Adam Bielan oraz minister Marek Suski. Obecni byli również przedstawiciele firmy Enea, a byli to: Jan Mazurkiewicz (Wiceprezes Zarządu Enea Wytwarzanie ds. Korporacyjnych), Jarosław Ołowski (Wiceprezes Zarządu ds. Ekonomiczno-Finansowych) oraz Tomasz Siwak (Wiceprezes Zarządu ds. Strategii Rozwoju). Drużynę Radomiaka reprezentowali: hrabia Zdzisław Radulski, trener oraz piłkarze Maciej Świdzikowski, Leandro Rossi i Bruno Luz.

- Pozyskujemy bardzo możnego, prężnego i fajnego z naszego punktu widzenia sponsora, który będzie wspierał nasze działania na niwie sportowej. Jest to ogromna satysfakcja, że tego typu firmy decydują się na sponsoring, na granie razem z nami. Tak to oceniam, tak sercem na to patrzę, że pozyskujemy super zawodnika do naszej drużyny zielonych serc. Ogromna satysfakcja, ogromna radość, ale i ogromna wdzięczność dla ludzi, którzy nas wspierali – stwierdził prezes Sławomir Stempniewski.

Umowa z firmą Enea została podpisana do końca bieżącego roku. Na jej mocy reklama przedsiębiorstwa pojawi się na koszulkach piłkarzy Radomiaka Radom oraz na banerach reklamowych wokół boiska.
– To jest symptom i pewność, że my jako drużyna, jako Radomiak, idziemy w dobrym kierunku i mamy takie poparcie – dodał prezes Radomiaka Radom.

Enea jest drugą co do wielkości grupą kapitałową w energetyce w Polsce. Największa w Europie elektrownia systemowa spółki na węgiel kamienny znajduje się właśnie w regionie radomskim.
– Bardzo istotnym elementem tego projektu jest wspieranie lokalnego sportu, w szczególności życzyłbym sobie wejścia Radomiaka do I ligi. W każdym elemencie zarówno biznesowym, jak i sportowym najważniejsze jest, żeby być mistrzem. Nie tylko II czy I ligi ale i Ekstraklasy, czego życzę prezesom – powiedział Jarosław Ołowski, wiceprezes Zarządu ds. Ekonomiczno-Finansowych.

Na ten moment Enea nie zostanie sponsorem tytularnym Radomiaka, choć jej przedstawiciele nie wykluczają takiej opcji. Dotychczas nie otrzymali oni jednak stosownej oferty i do końca bieżącego roku nic się w tej kwestii nie zmieni. – Jeżeli taka propozycja się pojawi, to będziemy ją rozważali. Do tej pory Enea była dla miasta partnerem biznesowym. Dla Enei rozpoznawalność marki jest kluczowa, żeby w Radomiu było szersze spojrzenie na energetykę – powiedział przedstawiciel spółki.

Jako grupa spółki Skarbu Państwa przedsiębiorstwo obejmują pewne procedury. Stąd obie strony nie ujawniły szczegółów umowy. – Kwota umowy stanowi tajemnicę handlową przedsiębiorstwa. Liczę na to, że Radomiak, będąc już w I lidze, rozpocznie z nami rozmowy odnośnie dalszej współpracy. Jest tylko jeden warunek: Radomiak musi grać w Radomiu. O tym wie pan prezes i stąd prośba do prezydenta, by umożliwił I-ligowej drużynie granie na własnym podwórku – zaapelował Tomasz Siwak.

MACIEJ ŁAWRYNOWICZ

Poleć artykuł swoim znajomym


Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2019-04-10 13:54:37 | Kategoria: Piłka Nożna / 2 liga | Odwiedzin: 839
 
W tej chwili nie prowadzimy sondażu. Zapraszamy wkrótce!
Radomiak Radom - Kotwica Kołobrzeg (skrót meczu)

dodano: 4.04.2016
Konferencja prasowa po meczu Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Minuta ciszy przed meczem Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Broń Radom - Polonia Warszawa (skrót meczu)

dodano: 1.04.2016


Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Proch Pionki przegrał w pierwszym meczu barażowym [GALERIA] 22-06-2019
 
Broń Radom efektownie zakończyła sezon 22-06-2019
 
Mateusz Michalski nowym zawodnikiem Radomiaka Radom 21-06-2019
 
Trzy medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski zawodniczek AT Masters 21-06-2019
 
FUTBOLOWY WEEKENDOWY ROZKŁAD JAZDY 20-06-2019
 
Kolejni gracze pożegnali się z ekipą Cerradu Czarni 20-06-2019
 
35. rocznica awansu Radomiaka do ekstraklasy - historia niezwykłego człowieka 20-06-2019
 
Marcin Piechowicz zostaje w HydroTrucku Radom 20-06-2019
 
To była wyjątkowa noc na sportowo! 20-06-2019
 
W efektowny sposób, Broń Radom została w III lidze! 19-06-2019
 
Kottrans z brązowymi medalami EABL 19-06-2019
 
Ruszyła budowa boiska na radomskim Godowie 18-06-2019
 
Pełny terminarz spotkań Radomiaka w Fortuna 1. Lidze 18-06-2019
 
Menadżer reprezentacji Polski w sztabie HydroTrucku Radom! 18-06-2019
 
GKS Tychy pierwszym rywalem Radomiak w Fortuna 1. Lidze 18-06-2019
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl