|   On-line: 24

Grand Prix Radomia dla Marcina Łęckiego, Krzysztofa Witerskiego i Marka Pyzika
Zakończyły się zmagania w XVI edycji Grand Prix Radomia w tenisie stołowym. Jedynie Krzysztof Witerski obronił tytułu najlepszego zawodnika wśród seniorów w Radomiu.

W ostatnim turnieju, będąc pewnym triumfu zajął trzecie miejsce. Zwyciężył dawno nie oglądany w zawodach Paweł Pietrzyk po finałowym triumfie nad Konradem Giską 3:0. W najstarszej kategorii weteranów, pod nieobecność obrońcy tytułu Sławomira Sulisa zwyciężył reprezentujący Kielce wielokrotny uczestnik Mistrzostw Polski Weteranów Marek Pyzik. W ostatnim turnieju przegrał jednak finałowy mecz z Grzegorzem Jankiem 2:3, który tym zwycięstwem zapewnił sobie drugie miejsce w generalnej klasyfikacji mistrzostw.

W najmocniej obsadzonej kategorii obecnych i niedawnych ligowców zwyciężył Marcin Łęcki, pokonując w finałowej grze Eryka Skurę 3:1. Mimo porażki w finale Eryk Skura zdołał wywalczyć trzy miejsce w końcowej klasyfikacji, gdyż niespodziewanie do ostatniego turnieju nie przystąpił główny faworyt Jacek Łyżwiński. Drugie miejsce już wcześniej zapewnił sobie Ryszard Głód.

Teraz przed tenisistami stołowymi w naszym mieście i regionie krótka przerwa. Tuż po Świętach Wielkanocnych w sobotę 27 kwietnia 2019 r. w CKU w Radomiu od godz. 10.00 zostaną rozegrane Otwarte Mistrzostwa Radomia Amatorów. W tym turnieju nie może zabraknąć czołowych zawodników zakończonego właśnie Grand Prix. Spodziewamy się także licznego udziału obecnych i byłych ligowców występujących w III, IV lub V lidze .

Końcowa klasyfikacja Grand Prix Radomia.
I. Kategoria seniorów:
1. Krzysztof Witerski 92 punkty. 2. Daniel Jasiński 67 pkt. 3. Jurij Chalenko 56,5 pkt. 4. Wojciech Gutkowski 48,5 pkt., 5. Konrad Giska 42,5 pkt. 6. Wojciech Czekaj 33 pkt. 7. Mariusz Mazur 32 pkt. 8 - 9. Michał Kraska, Wiktoria Serafin, 10 - 11. Monika Borewicz, Roman Wainberger 18 pkt. 12. Ernest Duda 17 pkt.

II. Kategoria Weteranów:
1. Marek Pyzik 88 pkt. 2. Grzegorz Janek 84 pkt. 3. Bogusław Wróbel 76 pkt. 4. Andrzej Łabądź 56 pkt. 5. Lucjan Jachim 54 pkt, 6. Czesław Snopek 51 pkt. 7. Stanisław Więcaszek 42 pkt. 8- 9. Marek Płachta, Sławomir Sulis 32 pkt. 10. Henryk Suwała 30 pkt. 11. Zbigniew Szmidt 20 pkt.

III. Kategoria ligowców: 1. Marcin Łęcki 88 pkt. 2. Ryszard Głód 68 pkt. 3. Eryk Skura 53,5 pkt. 4. Jacek Łyżwiński 56 pkt. 5. Krzysztof Witerski 49,5 pkt. 6. Mariusz Ablewski 47 pkt. 7. Tomasz Tamioła 32 pkt. 8. Michał Mendrek 28 pkt. 9. Daniel Jasiński 26 pkt. 10. Jurij Calenko 21,5 pkt. 11- 12. Mateusz Gąciarski , Piotr Mańtusz 15,5 pkt.

Data: 2019-04-17 13:41:54 | Kategoria: Inne / Tenis stołowy | Odwiedzin: 2006

Oskar Przysucha zapuntkował na trudnym terenie 13-04-2024

Wróciły stare demony Drogowca Jedlińsk 13-04-2024

HydroLuksiary przekonały się o sile poznańskiej lokomotywy 13-04-2024

Bez bramek w meczu Broni Radom z Mławianką Mława 12-04-2024

PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (12-14 kwietnia) 12-04-2024

Cztery medalowe zdobycze radomian na młodzieżowych mistrzostwach Polski 11-04-2024