|   On-line: 29 
IV Bieg Pilicy – wyjątkowa impreza w Białobrzegach!
Rekordowa frekwencja, perfekcyjna organizacja, znakomita atmosfera – to znaki rozpoznawcze tegorocznej, czwartej już edycji Biegu Pilicy, która odbyła się w Białobrzegach. Łącznie biegało grubo ponad 800 uczestników, od najmłodszych do najstarszych, a wszyscy świetnie się bawili.


Galerię zdjęć z IV BIEGU PILICY - BIEGU GŁÓWNEGO NA !) KM możecie obejrzeć klikając TUTAJTegoroczny Bieg Pilicy był podobny do podobny do minionych, ale jednak inny. Przede wszystkim zmieniona została trasa biegu głównego na 10 km. Nie było już dwóch pętli, a jedna prowadząca również przez sąsiadującą z Białobrzegami, Suchą. Zmiana ta została dobrze odebrana przez uczestników, którzy chwalili jej różnorodność i nieco trudniejszą charakterystykę.

Reszta pozostała w zasadzie bez zmian – zwłaszcza jeśli chodzi o poziom organizacji i atmosferę. Tu wszystko było bez zarzutu. Dopisała też pogoda, bo były pewne obawy, że może padać. Deszcz minął jednak Białobrzegi, a zza chmur wyszło słońce.
- Pogoda nie mogła zrobić nam psikusa, tę zawsze mamy gwarantowaną – śmiał się burmistrz Białobrzegów Adam Bolek, który brał czynny udział w każdej z edycji, a teraz mimo kontuzji, także zaliczył „dychę”.

Właśnie Bieg Główny rozpoczął imprezę. Na starcie zgromadził 300 uczestników, bo taki był limit. Chętnych było znacznie więcej, ale ci którzy się „nie załapali” muszą poczekać rok. – W piątym Biegu Pilicy zwiększymy limit uczestników – obiecał Adam Bolek.

Rywalizacja na 10 km, do ostatnich metrów była niezwykle zacięta. Dopiero na ostatniej prostej, Piotr Tokarski z Krępy wyprzedził ubiegłorocznego triumfatora Łukasza Więckowskiego z Warki. Trzeci był także warecczanin Mateusz Gos.
Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Karolina Waśniewska z Biegiem Radom. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Górniak, a trzecie Agnieszka Brogowicz-Stępniewska.
Puchar Burmistrza Adama Bolka i firmy Zbyszko dla najlepszej białobrzeżanki odebrała Agnieszka Wiśniewska, a dla najlepszego białobrzeżanina Michał Sarniak.

Mały Bieg Pilicy na 3 km wygrał Łukasz Pochylski z Radomia, a w rywalizacji kobiet znów najlepsza okazała się radomianka Karolina Waśniewska.
W marszu Nordic Walking, pierwsi na mecie meldowali się: Henryk Motyka z Kozienic i Jolanta Bednarek z Warszawy.

Każdy z biegaczy otrzymał okolicznościowy medal, ręcznik z logo Białobrzegi (u)rzekają…, napój izotoniczny VERONI ISOTONIC oraz kupon na białobrzeską grochówkę i białobrzeskie lody u Gruszczyńskich. W tym roku można było również skosztować potraw regionalnych przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach, którzy również wzbogacili program imprezy pokazem tańców ludowych.

Tradycyjnie, dzieci i młodzież wzięli udział w biegach kolorowych. Najmłodsi rywalizowali w biegu żółtym na 200 m, nieco starsi w niebieskim na 400 m, a młodzież w czerwonym na 800 m i zielonym na 1500 m.
Łącznie wystartowało ponad 500 młodych biegaczy, a rywalizacja była nie mniej zacięta niż u dorosłych. Każdy dostawał okolicznościowy medal, sok ROKO, kupon na lody, a najlepsi także puchary i nagrody rzeczowe.

Sponsorami Biegu Pilicy byli: Firma Zbyszko, Lody Białobrzeskie J. Z. Gruszczyńscy oraz oczywiście Urząd Miasta i Gminy w Białobrzegach.
Organizatorzy dziękują partnerom: Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Stawiszynie, przedszkolom, szkołom podstawowym z Białobrzegów i Suchej, Publicznemu Gimnazjum, Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach, wolontariuszom, harcerzom, rodzicom, Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Zakładowi Usług Komunalnych, ratownikom medycznym oraz białobrzeskiej Policji.

Jednym z patronów medialnych był portal RadomSport.pl, który z Biegiem Pilicy jest od samego początku!

GRZEGORZ STĘPIEŃ

Poleć artykuł swoim znajomym


Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2019-05-13 19:26:16 | Kategoria: Inne / | Odwiedzin: 424
 


W tej chwili nie prowadzimy sondażu. Zapraszamy wkrótce!
Radomiak Radom - Kotwica Kołobrzeg (skrót meczu)

dodano: 4.04.2016
Konferencja prasowa po meczu Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Minuta ciszy przed meczem Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Broń Radom - Polonia Warszawa (skrót meczu)

dodano: 1.04.2016


Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Historyczny trening na nowym radomskim boisku 25-05-2020
 
Niezapomniany radomski test kadry Polski przed mundialem. Pokonała Niemców 5:1! 22-05-2020
 
Piłkarzy Radomiaka Radom w 26. i 27. kolejce fani obejrzą w internecie 22-05-2020
 
Środkowa zostaje w teamie Radomki E\'Leclerc Radom 21-05-2020
 
Remis Radomiaka z... Radomiakiem, czyli liga coraz bliżej 21-05-2020
 
Kluby zaapelowały do radnych o przyjęcie zmian w stypendiach sportowych 20-05-2020
 
Ruszył nabór do piłkarskiego przedszkola Centrum Radom 20-05-2020
 
Łukasz Jakóbczak asystentem Roberta Witki? 20-05-2020
 
Ogromna radość w szeregach Iskry Gózd 20-05-2020
 
Sky Talk, czyli rozmawiamy z Patrykiem Kaczmarczykiem w Sky Tattoo Kozienice 20-05-2020
 
Czarni Radom z zakazem transferów zagranicznych! 19-05-2020
 
Międzynarodowy sztab szkoleniowy Radomki skompletowany! 19-05-2020
 
Kibice Radomiaka zachęcają do pomocy jednemu ze swoich kolegów z trybun 19-05-2020
 
Trzecioligowcy też już nie zagrają. Broń Radom na dziesiątym miejscu 18-05-2020
 
Robert Witka nadal będzie trenerem HydroTrucku Radom! 18-05-2020
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl