|   On-line: 31

 
Czołowi lekkoatleci wystąpią w Radomiu
Cała krajowa czołówka, w tym medaliści mistrzostw świata i Europy oraz uczestnicy igrzysk olimpijskich wezmą udział w Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce, które odbędą się w dniach 23-25 sierpnia na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu. Ponad 600 zawodników będzie walczyć o medale w 21 konkurencjach. W czwartek, 30 maja odbyła się konferencja promująca imprezę

– Dziękuję władzom miasta za podjęcie się organizacji zawodów. Te mistrzostwa wiążą się z obchodami 100-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, które trwają cały rok. To będzie kulminacyjny punkt całego cyklu letnich imprez. Mam nadzieję, że nasi zawodnicy pokażą się przed Mistrzostwami Świata oraz przed przyszłorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi z jak najlepszej strony – mówi prezes PZLA Henryk Olszewski.

Mistrzostwa Polski w Radomiu odbędą się dokładnie miesiąc przed Mistrzostwami Świata w Katarze. Dla wielu sportowców rywalizacja będzie bardzo ważna, ponieważ uzyskane wyniki będą decydować o tym, kto znajdzie się w kadrze narodowej.

Prezydent Radosław Witkowski nie kryje, że prawdo organizacji mistrzostw to dla miasta powód do dumy, a jednocześnie odpowiedzialność. – W ostatnich latach, podczas wspólnie organizowanych imprez, np. podczas Lekkoatletycznych Mityngów Gwiazd, mieliśmy okazję pokazać się jako miasto, które potrafi dobrze przygotować duże przedsięwzięcie. Tak będzie również tym razem, bo chcemy aby Radom był sercem polskiej lekkiej atletyki i abyśmy utrwalili pozycję naszego miasta na mapie ważnych wydarzeń związanych z królową sportu – zapewnia prezydent.

Wśród zawodników, którzy będą walczyć o medale, oprócz utytułowanych reprezentantów Polski będą też wschodzące gwiazdy lekkiej atletyki, w tym zawodnicy z Radomia, m.in. Martyna Kotwiła, Natalia Wosztyl, Aneta Rydz i Olgierd Michniewski.

- Bardzo się cieszę, że po ponad 20 latach mistrzostwa wracają na Mazowsze, do najprężniej rozwijającego się lekkoatletycznego ośrodka w Polsce. Kiedy rozmawiamy o tym, jak powinno wyglądać wsparcie samorządu dla sportu, zawsze podaję modelowy przykład Radomia. Tu ludzie wiedzą, co robić aby sport się rozwijał i tak też się dzieje – podkreśla wiceprezes PZLA, a jednocześnie szef mazowieckich struktur Związku Tomasz Majewski.

W organizację Mistrzostw Polski zamierza zaangażować się także Samorząd Województwa Mazowieckiego. – Już na najbliższym posiedzeniu Zarządu zdecydujemy o finansowym wsparciu tego wydarzenia – zapewnia wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski.

Dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński zapowiada z kolei, że miasto zamierza bardzo mocno promować imprezę. - Materiały promocyjne pojawią się nie tylko w Radomiu, ale też w wielu miastach w całym kraju oraz w ogólnopolskich mediach. Chcemy aby rozwój lekkiej atletyki w Radomiu przekładał się także na promocję naszego miasta. Stawiamy na promocję przez sport i przez naszych lokalnych bohaterów. Młodzi zawodnicy z Radomia już dostarczają nam wiele radości i mam nadzieję, że będą nam jej dawać coraz więcej - podkreśla Mateusz Tyczyński.

Dziś została uruchomiona strona internetowa mistrzostw, na której można znaleźć wiele szczegółowych informacji na temat organizacji zawodów. Adres strony: http://radom2019.pl


Poleć artykuł swoim znajomym


Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2019-05-30 14:08:52 | Kategoria: Inne / Lekkoatletyka | Odwiedzin: 428
 
W tej chwili nie prowadzimy sondażu. Zapraszamy wkrótce!
Radomiak Radom - Kotwica Kołobrzeg (skrót meczu)

dodano: 4.04.2016
Konferencja prasowa po meczu Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Minuta ciszy przed meczem Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Broń Radom - Polonia Warszawa (skrót meczu)

dodano: 1.04.2016


Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Klasa A (gr. II): SKS Potworów i Młodzik Radom do przodu 13-10-2019
 
Klasa B (gr. I): Wisła Chotcza grała do końca 13-10-2019
 
Klasa B (gr. II): Wysoko zaczęła Iskra, jeszcze wyżej skończyły Stanisławice 13-10-2019
 
Mateusz Kochalski: Przepraszamy kibiców, przykro przegrać u siebie 13-10-2019
 
Piłkarki Hydrotrucku Radom bezlitosne dla rywalek 13-10-2019
 
Walka do upadłego i zwycięstwo HydroTrucku Radom! 12-10-2019
 
Dariusz Banasik: Sędziowanie jak z okręgówki 12-10-2019
 
Remisowa sobota naszych czwartoligowców 12-10-2019
 
Górale zatrzymali serię Radomiaka 12-10-2019
 
Radomiak gra z Podbeskidziem! Śledź mecz na żywo [ZAPIS RELACJI LIVE] 12-10-2019
 
Mecz wspomnień Damiana Nowaka. Utrzeć nosa Podbeskidziu 12-10-2019
 
CLO: Drogowiec Jedlińsk nie zawodzi, odbiła się Iłżanka Kazanów [TABELA] 12-10-2019
 
Tie break na otwarcie występu Cerradu Enea Czarni w radomskim turnieju 12-10-2019
 
Proch Pionki chce zatrzymać passę Oskara Przysucha 11-10-2019
 
Sąsiada z tabeli, Broń Radom powinna odprawić z kwitkiem 11-10-2019
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl