|   On-line: 25

Rewelacyjny występ radomskich lekkoatletów na Mistrzostwach Polski U23!
Znakomicie spisali się lekkoatleci RLTL ZTE Radom na Mistrzostwach Polski U23 w Lublinie. Trzykrotnie na najwyższym stopniu podium stawała Martyna Kotwiła, dwukrotnie ten zaszczyt spotkał Natalię Wosztyl. Kapitalnie spisywali się także inni - złotą sztafetę 4x100 m kobiet stanowiły też: Weronika Tkaczyk i Izabela Smolińska, a po srebro na 1500 m sięgnął Patryk Kozłowski.

Już pierwszego dnia zawodów błysnęła radomska sprinterka Martyna Kotwiła, która potem została największą gwiazdą mistrzostw. Na początek wygrała bieg na 100 m, tocząc fantastyczny pojedynek z Marleną Golą z Podlasia Białystok. Radomianka minęła metę z czasem 11.51, wyprzedzając rywalkę o 0,01 sekundy.

To zwycięstwo dobrze prognozowało przed występem Martyny na koronnym dystansie - 200 m. I tym razem reprezentantka RLTL ZTE Radom musiała stoczyć zacięty bój z Marleną Golą. Ponownie okazała się szybsza, wygrywając z czasem 23.53.

Rewelacyjnie spisała się także Natalia Wosztyl w bardzo trudnej konkurencji jaką jest bieg na 400 m przez płotki. Radomianka zdominowała jednak rywalki, zwyciężyła z dużą przewagą i czasem 58.20, wobec 59.01 drugiej w klasyfikacji Aleksandry Jaźwińskiej z AZS AWF Katowice.
Piąta w tym biegu była Izabela Smolińska (60.77), a siódma Alicja Wiernicka (62.62.).

Kapitalny start naszych sprinterek dopełniła sztafeta 4x100 m. Radomianki w składzie: Weronika Tkaczyk, Natalia Wosztyl, Izabela Smolińska, Martyna Kotwiła wygrały z czasem 46.00.

Pierwszego dnia mistrzostw, bardzo dużo powodów do radości dostarczył nam Patryk Kozłowski, stoczył pasjonujący pojedynek z rywalami na 1500 m. Ostatecznie musiał uznać wyższość Mateusza Borkowskiego (3:49.29, RKS Łódź), ale wywalczył srebrny medal, osiągając rezultat 3:49.73.

Świetnie spisał się też Mateusz Kaczor, który wystartował na 3000 m z przeszkodami. Radomianin minął linię mety jako drugi z czasem 9:05.31, zdobywając tym samym srebrny medal. Szybszy był jedynie Nikodem Dworczak (WMLKS Nadobrze Powodowo).

Na piątym miejscu zakończyły swój występ kobiety ze sztafety 4x400 m, które startowały w składzie: Izabela Smolińska, Alicja Wiernicka, Paulina Glibowska, Natalia Wosztyl.

Znakomite występy indywidualne przełożyły się oczywiście na sukces drużyny. RLTL ZTE Radom został z czterema złotymi i dwoma srebrnymi medalami sklasyfikowany na drugiej pozycji, ustępując AZS-owi Poznań jedynie brakiem brązowego medalu.