|   On-line: 42

Niesamowity wyczyn Dawida Krzemińskiego, inni też świetnie!
Z trzema złotymi medalami zakończył występ w Mistrzostwach Polski do lat 20 w lekkiej atletyce Dawid Krzemiński z RLTL ZTE Radom. Do zwycięstw w skoku w dal oraz biegu sztafetowym 4x100 m – o czym już informowaliśmy – dołożył triumf w trójskoku, stając się hegemonem zawodów.

Dawid Krzemiński, podopieczny trenera Artura Błasińskiego, na długo zapamięta swój występ na stadionie w Raciborzu. Skok w dal wygrał wynikiem 7.19 metra. Potem pobiegł na pierwszej zmianie w sztafecie sprinterskiej 4x100 i wraz z kolegami: Bartoszem Korczem, Olgierdem Michniewskim i Michałem Sumińskim, pokonał wszystkich przeciwników (radomianie pobiegli w czasie 42.28 sekundy). Wreszcie stanął na rozbiegu trójskoku, rezultatem 15,01 metra wyrównał rekord życiowy i zdobył trzeci złoty medal w mistrzostwach.

Brązowy medal w biegu na dystansie 110 metrów przez płotki dorzucił Olgierd Michniewski.
Wcześniej, trzecie miejsce zajął w biegu na 800 metrów radomski średniodystansowiec Krzysztof Turski, który o medal otarł się także na 1500 metrów, zajmując ostatecznie czwartą pozycję.

Na uwagę zasługują też starty pozostałych reprezentantów RLTL ZTE Radom. Martyna Osińska uzyskała 12,38 sekundy na "setkę" i 25,85 sekundy na 200 metrów, poprawiając swoje rekordy życiowe. Natomiast czasem 8:54.38, "życiówkę" na 3000 metrów ustanowił Jarosław Kucharski

Trzy złote i dwa brązowe medale dały RLTL ZTE Radom zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej! Trzeba podkreślić, że w mistrzostwach reprezentowanym było aż 170 klubów.

GAS

Poleć artykuł swoim znajomym

Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2019-07-06 19:42:11 | Kategoria: Inne / Lekkoatletyka | Odwiedzin: 1474