|   On-line: 79



 
Pietrzyk, Kluska, Faraji trenują, Radomiak czeka na Karbownika
Kandydaci do gry w Radomiaku: Marcin Kluska, Kacper Pietrzyk i Chams Faraji pozostali z zespołem na trzeci tydzień przygotowań do rozgrywek. W tym tygodniu powinna wyjaśnić się też przyszłość 18-letniego reprezentanta Polski z Legii Warszawa Michała Karbownika, którego Zieloni chcą ze stołecznego klubu wypożyczyć.



Kadra Radomiaka coraz bardziej się krystalizuje, ale pozostało jeszcze kilka niewiadomych. Kibiców najbardziej interesują transfery ?do klubu?, choć informacje o absencji przez całą jesień z powodu kontuzji Macieja Świdzikowskiego, czy możliwe odejście Macieja Filipowicza, nie pozostają bez echa w środowisku. Zwłaszcza, że obaj wymienieni to piłkarze z Radomia, dla których zielone barwy to także coś więcej niż tylko kolor nadziei?

W trójki testowanych: Pietrzyk, Kluska, Faraji, największe nasze na pozostanie w drużynie trenera Dariusza Banasika ma zapewne ten pierwszy. Młody obrońca wywodzi się z Garbatki-Letnisko, ma dobre warunki fizyczne, sporo już umie i ma status młodzieżowca, a tych w Radomiaku jak na lekarstwo.

Jeśli chodzi o młodzieżowców, to aktualnie jest ich w radomskiej ekipie trzech: Mateusz Kochalski, Dominik Sokół i Patryk Winsztal. To również dlatego, trener Banasik naciska mocno na wypożyczenie z Legii wspomnianego Michała Karbownika. 18-latego stawiał pierwsze piłkarskie kroki w Zorzy Kowala, potem trenował w Młodziku Radom, aż trafił do Legii Warszawa. Nominalną pozycją reprezentanta Polski juniorów jest środek pomocy, ale grywał on również jako pomocnik ofensywny i defensywny. Czy zawodnik ten trafi ostatecznie do Radomiaka powinno wyjaśnić się w tym tygodniu.

W ostatnim sparingu przeciwko Stali Mielec testowany był obrońca Krystian Miś. 23-letni obrońca nie zachwycił, ale jego piłkarskie CV jest dość interesujące. Wychowanek Pogoni Syców trafił do Śląska Wrocław, Legionovii Legionowo, a następnie do Korony Kielce, w której zaliczył osiem występów w ekstraklasie. Ostatni sezon spędził w Wiśle Płock, ale nie zaliczył już żadnego występu w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Tymczasem Zieloni intensywnie, choć trochę lżej niż ostatnio, trenują w trzecim tygodniu przygotowań do rozgrywek Fortuna I ligi. Tydzień zostanie zwieńczony dwoma sparingami.
W sobotę 13 lipca, Radomiak zagra w Jedlni-Letnisko z Wisłą Sandomierz, a początek tego meczu wyznaczono na godz. 12.
Dzień później tj. w niedzielę 14 lipca, Radomiak skonfrontuje siły z Legią Warszawa. Miejscem meczu będzie boczne boisko stołecznego klubu, a początek spotkania zaplanowano na godz. 19.

GAS
Foto: radomiak.pl


Poleć artykuł swoim znajomym


Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2019-07-09 10:54:16 | Kategoria: Piłka Nożna / 1 liga | Odwiedzin: 2116
 




Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Wychowanek radomskiego Lidera z europejskim sukcesem 08-07-2025
 
Natalia Polit wicemistrzynią Polski w deblu 08-07-2025
 
Reprezentacja Polski znów w Arenie RCS! 07-07-2025
 
Lekkoatletyczne czwartki również w wakacje 07-07-2025
 
Radomiak lepszy od Omonii. João Pedro podpisał kontrakt 05-07-2025
 
Nowy trener i mocne wzmocnienia Szydłowianki! 05-07-2025
 
Pierwszoligowiec nie miał litości dla Broniarzy 05-07-2025
 
Nowa miotła w radomskim Centrum 04-07-2025
 
Gryf Policzna triumfował Z podwórka na stadiony 2025 04-07-2025
 
Młody, ale doświadczony zawodnik w Broni! 03-07-2025
 
Najlepsza przyjmująca 1. Ligi dołącza do Radomki 03-07-2025
 
Drugi sparingowy remis Radomiaka 02-07-2025
 
Gryf Policzna i Radomiak w finale Z podwórka na stadiony! 02-07-2025
 
Alex Niziołek nowym zawodnikiem Radomiaka 01-07-2025
 
Radomiak poznał termin meczu z Rakowem 01-07-2025
 



Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl