|   On-line: 46

Trochę optymizmu po wygranej HydroTrucku Radom w Lublinie
Od zwycięstwa nad GTK Gliwice rozpoczął HydroTruck Radom udział w Memoriale Zdzisława Niedzieli w Lublinie. Grając w niepełnym składzie, zespół "Truckersów" miał wzloty i upadki, ale ostatecznie przechylił szalę wygranej na swoją korzyść.

Na lubelski turniej, do składu wrócił już Obie Trotter, który tydzień temu nabawił się urazu mięśniowego, ale na szczęście nie był to uraz groźny.
Z kadry wypadł natomiast Artur Mielczarek i w pierwszym meczu Memoriału Zdzisława Niedzieli, nie zagrał.

Radomianie dobrze weszli w to spotkanie, prowadzili 11:3, a kwartę zakończyli wygrywając 20:13. Atak ciągnął Carl Lindbom, który zdobył 11 punktów.
W drugiej odsłonie meczu, nasza drużyna była już w jednak odrowcie. To rywal - GTK Gliwice, schodził na przerwę prowadząc 39:37.

W drugiej połowie, zdecydowanie uaktywnił się Obie Trotter. Nie tylko kreował grę HydroTrucku, ale wziął też na siebie ciężar zdobywania punktów. Do 19. "oczek" dołożył 6 asyst.
Na świetnej skuteczności grał Carl Lindbom, który trafił 4 z 5 za dwa, 3 z 4 za trzy i 4 na 4 rzuty wolne.

Podopieczni trenera Roberta Witki zdołali zwyciężyć, mimo że statystycznie mieli spore problemy w strefie podkoszowej. Zbiórki przegrali 29 do 42, ale zanotowali znacznie mniej strat i grali na wyższej skuteczności rzutowej.

W sobotę radomian czeka spotkanie z MKS-em Dąbrowa Górnicza.

GTK GLIWICE - HYDROTRUCK RADOM 79:84
GTK: Tabb 13 (3), Mondy 11 (1), Mjovic 16 (3), Furstinger 7, Diduszko 7 oraz Słupiński 14 (1), Henson 6, Szlachetka 5, Hałas 0, Radwański 0, Chodukiewicz 0.
HydroTruck: Lindbom 21 (3), Trotter 19 (2), Camphor 13 (2), Bogucki 6, Piechowicz 2 oraz Wall 8 (1), Wątroba 8, Zegzuła 7 (1), Stankowski 0, Lewandowski 0.

GAS

Data: 2019-09-13 20:18:42 | Kategoria: Koszykówka / Ekstraklasa | Odwiedzin: 948

Siatkarka Radomki nie zagra już w TauronLidze 18-04-2024

Ruta w finale Iame Series Italy we Włoszech 18-04-2024

Martyna Kotwiła powołana na mistrzostwa świata. Powalczy o wyjazd na Olimpiadę! 18-04-2024