|   On-line: 22

Radomiak II Radom także na fotelu lidera!
Rezerwy Radomiaka Radom dotrzymują kroku kolegom z pierwszego zespołu. Pewna wygrana w starciu z Unią Warszawa zapewniła podopiecznym Macieja Kokoszy pozycję lidera rozgrywek IV ligi. To historyczna chwila, w której obydwie drużyny "Zielonych" plasują się na czele tabeli.

Druga drużyna od początku pokazywała, kto jest faworytem spotkania. Podopieczni Macieja Kokoszy atakowali, choć na konkrety przyszło chwilę poczekać. W ósmej minucie meczu po akcji Bruno Luza Damian Nowak doszedł do strzału z 10 metrów, jednak posłał piłkę ponad poprzeczką. W 12. minucie gry Maciej Filipowicz egzekwował rzut wolny po tym, jak został sfaulowany z boku pola karnego. Kapitan rezerw uderzył kąśliwie, jednak bramkarz Unii wypiąstkował piłkę zmierzającą za jego kołnierz. Niedługo potem o strzał z dystansu pokusił się Marcin Kluska, który uderzył mocno niecelnie. Do interwencji golkipera warszawian zmusiło dopiero uderzenie z dystansu Patryka Winsztala, który jednak nieczysto trafił w piłkę.

Po kwadransie gry "Zieloni" powinni prowadzić. Filipowicz dostał piłkę w polu karnym, uderzył z ostrego kąta, a futbolówka minimalnie minęła słupek. Golkipera stołecznej drużyny w końcu sprawdził również Bruno Luz, który sprzed pola karnego strzelił w środek bramki przeciwników. Pod bramką Unii groźnie zrobiło się w 20. minucie gry. Akcję zapoczątkował udany przerzut Kacpra Pietrzyka, po którym w pole karne dograł Bruno Luz. Nowak wpadł z piłką w szesnastkę, ale golkiper wyszedł z tego pojedynku zwycięsko. Potem obrońcy zablokowali dwie próby strzałów radomian, a chwilę później z ostrego kąta celnie uderzył Winsztal. Po rzucie rożnym szansę miał jeszcze Pietrzyk, jednak w Pionkach wciąż nie padły bramki.

"Zieloni" nie przestawali bombardować bramki Unii. Damian Nowak znów znalazł się oko w oko z bramkarzem, który ponownie obronił strzał z ostrego kąta. Warszawianie po raz pierwszy odgryźli się w 24. minucie meczu oddając niecelny strzał z dystansu. W 28. minucie wynik meczu otworzył w końcu Martin Klabnik. Po akcji Kacpra Wiatraka skrzydłem piłkę zgrał jeszcze Filipowicz, a z bliska słowacki obrońca nie miał szans się pomylić. Z kolei w 32. minucie gry akcja skrzydłem Chamsa przyniosła niecelny strzał Luza z pola karnego. Kilka minut później radomianie byli bliscy kolejnego gola. W dobrej sytuacji nie trafił Winsztal, a Luz zmusił bramkarza Unii do kolejnej interwencji po rzucie wolnym. Przed końcem pierwszej połowy z ostrego kąta uderzał jeszcze Filipowicz, ale więcej bramek w tej części meczu nie padło.

Po zmianie stron "Zieloni" szybko podwyższyli prowadzenie. Po dośrodkowaniu i zgraniu piłki przez Pietrzyka do siatki trafił Chams Faraji. Kilka chwil później Maciej Filipowicz posłał piłkę obok słupka po strzale z ostrego kąta. W końcu kapitan zespołu dopiął jednak swego. Damian Nowak powalczył o piłkę przed polem karnym, co pozwoliło Filipowiczowi wyjść na sam na sam i zdobyć trzeciego gola. Niedługo potem Nowak sam mógł wpisać się na listę strzelców, ale chybił w zamieszaniu pod bramką rywali. Niecelnie uderzał też Jakub Nowakowski. Golkiper Unii wygrał natomiast pojedynek z Winsztalem, który szukał gola strzałem z ostrego kąta. Chwilę później Kacper Pietrzyk strzelił niecelnie głową po dośrodkowaniu Marcina Kluski.

Kolejną próbę strzału z boku pola karnego podjął w 70. minucie spotkania Adrian Nowosadko, który wywalczył tylko rzut rożny. Następny korner wywalczył Kacper Pietrzyk, który pokazał się w ofensywie po akcji oskrzydlającej. Z biegiem czasu sytuacji bramkowych było coraz mniej, choć dominacja Radomiaka wciąż była wyraźna. W 83. minucie gry doskonałą szansę w polu karnym zmarnował Kuba Nowakowski, który przegrał pojedynek z bramkarzem. Dobrą sytuację stworzył też duet Filipowicz - Nowosadko, jednak obrońcy zablokowali podanie tgo drugiego w polu karnym. Wynik meczu ustalił Damian Nowak, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Unii. Potem golkiper Unii zdołał jeszcze wybronić uderzenie Kluski z rzutu wolnego. Radomiak II wygrał 4:0.

RADOMIAK II RADOM - UNIA WARSZAWA 4:0 (1:0)
Bramki:
Klabnik (28.), Faraji (51.), Filipowicz (59.), Nowak (89.)
Radomiak II: Haluch - Wiatrak, Pietrzyk, Klabnik (61. Nowosadko), Faraji (85. Markiewicz), Nowakowski (90+1. Wieczorek), Kluska, Luz (71. Gilewski), Filipowicz, Winsztal, Nowak.

STATYSTYKI (Radomiak - Unia, w nawiasie do przerwy)

Poleć artykuł swoim znajomym

Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Pilica Białobrzegi przegrała z Victorią Sulejówek 06-03-2024

Rekordowa frekwencja w Biegu Kazików. Weź udział w charytatywnej akcji! 06-03-2024