|   On-line: 21

 
Enea z większym wsparciem dla Radomiaka!
Potentat branży energetycznej w Polsce, firma Enea, podpisała nową umowę z Radomiakiem Radom. Współpraca zostanie rozszerzona, dzięki czemu „Zieloni” zyskają dodatkowe pieniądze do budżetu klubu.

Już podczas kwietniowej konferencji prasowej, na której ogłoszono współpracę Enei z Radomiakiem, przedstawiciel firmy energetycznej Tomasz Siwak mówił: „Mamy nadzieję, że po awansie do pierwszej ligi Radomiak rozpocznie z nami rozmowy o dalszej współpracy.” Obydwie strony były zadowolone z dotychczasowej współpracy, dlatego nic dziwnego, że już po kilku kolejkach Fortuna 1. Ligi ogłoszono podpisanie nowej umowy.

Na konferencji prasowej, która odbyła się w hotelu Aviator, obecni byli prezes klubu Sławomir Stempniewski, minister Marek Suski, minister Wojciech Skurkiewicz, przedstawiciele zarządu firmy Enea: Tomasz Siwak, Jan Mazurkiewicz i Jarosław Ołowski oraz trener Dariusz Banasik i piłkarze: Michał Grudniewski, Leandro i Patryk Mikita.

- Jest mi niezmiernie miło, że możemy podpisać aneks do umowy z tak zacnym i możnym sponsorem, jakim jest Enea. To wyraz docenienia i ocena działań naszego klubu na rzecz sponsora. To synergia, wspieramy się wzajemnie, a serce rośnie. Warto dodać, że inicjatorem całego przedsięwzięcia był minister Marek Suski. Cieszę się, że jesteśmy otoczeni ludźmi dobrej woli, którzy mają zielone serca - powiedział prezes Stempniewski.

- W kwietniu podpisywaliśmy umowę, dziś mamy aneks. Były pytania jak długo będziemy wspierać Radomiaka, to nasz strategiczny projekt. Enea inwestuje w zielone, mowa tu nie tylko o środowisku, bo energię widzimy także w Radomiaku. Chcemy, żeby do końca pozostali liderem - skomentował Jarosław Ołowski, przedstawiciel Enei. - Zostawiamy sobie pewną furtkę na dalsze wspieranie klubu. Radomiak to nasz partner strategiczny, więc chcielibyśmy kiedyś zostać sponsorem tytularnym zespołu. Umowa ta niesie dla nas szereg korzyści wizerunkowych, bo dzięki medialności klubu możemy pozyskiwać nowych klientów - dodał.

- Bardzo dziękuję Enei, że tak ochoczo odpowiedzieli na moje i ministra Skurkiewicza prośby o wsparcie Radomiaka. Kiedy zaczynaliśmy współpracę wydawało się, że misja awansu do Fortuna 1. Ligi będzie trudna; mam nadzieję, że ta współpraca przyczyniła się do sukcesu. Miejmy nadzieję, że wkrótce spotkamy się w PKO Ekstraklasie, choć wtedy pewnie umowa musiałaby zostać zwiększona. Wspieramy radomski sport, rząd Prawa i Sprawiedliwości chce żeby sport tutaj się rozwijał, stąd nasze wsparcie dla Cerrad Enea Czarnych Radom czy dofinansowanie do budowy Radomskiego Centrum Sportu. W przypadku awansu Radomiaka będziemy namawiać Eneę na dalszą współpracę, ale nie jest to warunek. W pierwszej lidze także chcemy wspierać klub, spółki skarbu państwa są po to, żeby służyć ludziom - mówił minister Marek Suski.

- Dziś realizujemy nasze obietnice i zapewnienia. Dla nas rozwój sportu w Radomiu jest szalenie istotny, jesteśmy 14. co do wielkości miastem w Polsce. Ważne, żeby to wsparcie było na wysokim poziomie. Choć za nami dopiero 9. kolejek ligowych drużyna Radomiaka dostarcza nam wielu emocji, za co chciałbym podziękować piłkarzom. Mamy nadzieję, że wkrótce te emocje udzielą nam się na stadionie przy ul. Struga 63. Ufam, że tam spotkamy się już na meczach najwyższej klasy rozgrywek - dodał minister Wojciech Skurkiewicz.

Umowa została podpisana do końca sezonu 2019/2020. Kwota jest owiana tajemnicą, jednak przedstawiciele firmy przyznali, że wsparcie dla Radomiaka „znacznie wzrosło”.

SZYMON JANCZYK

Poleć artykuł swoim znajomym


Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2019-09-18 14:39:20 | Kategoria: Piłka Nożna / 1 liga | Odwiedzin: 1201
 
W tej chwili nie prowadzimy sondażu. Zapraszamy wkrótce!
Radomiak Radom - Kotwica Kołobrzeg (skrót meczu)

dodano: 4.04.2016
Konferencja prasowa po meczu Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Minuta ciszy przed meczem Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Broń Radom - Polonia Warszawa (skrót meczu)

dodano: 1.04.2016


Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Broń Radom przegrała z Pelikanem Łowicz 13-10-2019
 
CLO: Wyczyn Centrum Radom, sensacyjna porażka Jodły [WYNIKI I TABELA] 13-10-2019
 
Klasa A (gr. I): Zwycięstwa SKaryszewianki i Plonu Garbatka-Letnisko 13-10-2019
 
Klasa A (gr. II): SKS Potworów i Młodzik Radom do przodu 13-10-2019
 
Klasa B (gr. I): Wisła Chotcza grała do końca 13-10-2019
 
Klasa B (gr. II): Wysoko zaczęła Iskra, jeszcze wyżej skończyły Stanisławice 13-10-2019
 
Mateusz Kochalski: Przepraszamy kibiców, przykro przegrać u siebie 13-10-2019
 
Piłkarki Hydrotrucku Radom bezlitosne dla rywalek 13-10-2019
 
Walka do upadłego i zwycięstwo HydroTrucku Radom! 12-10-2019
 
Dariusz Banasik: Sędziowanie jak z okręgówki 12-10-2019
 
Remisowa sobota naszych czwartoligowców 12-10-2019
 
Górale zatrzymali serię Radomiaka 12-10-2019
 
Radomiak gra z Podbeskidziem! Śledź mecz na żywo [ZAPIS RELACJI LIVE] 12-10-2019
 
Mecz wspomnień Damiana Nowaka. Utrzeć nosa Podbeskidziu 12-10-2019
 
CLO: Drogowiec Jedlińsk nie zawodzi, odbiła się Iłżanka Kazanów [TABELA] 12-10-2019
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl