|   On-line: 19 
Enea z większym wsparciem dla Radomiaka!
Potentat branży energetycznej w Polsce, firma Enea, podpisała nową umowę z Radomiakiem Radom. Współpraca zostanie rozszerzona, dzięki czemu „Zieloni” zyskają dodatkowe pieniądze do budżetu klubu.

Już podczas kwietniowej konferencji prasowej, na której ogłoszono współpracę Enei z Radomiakiem, przedstawiciel firmy energetycznej Tomasz Siwak mówił: „Mamy nadzieję, że po awansie do pierwszej ligi Radomiak rozpocznie z nami rozmowy o dalszej współpracy.” Obydwie strony były zadowolone z dotychczasowej współpracy, dlatego nic dziwnego, że już po kilku kolejkach Fortuna 1. Ligi ogłoszono podpisanie nowej umowy.

Na konferencji prasowej, która odbyła się w hotelu Aviator, obecni byli prezes klubu Sławomir Stempniewski, minister Marek Suski, minister Wojciech Skurkiewicz, przedstawiciele zarządu firmy Enea: Tomasz Siwak, Jan Mazurkiewicz i Jarosław Ołowski oraz trener Dariusz Banasik i piłkarze: Michał Grudniewski, Leandro i Patryk Mikita.

- Jest mi niezmiernie miło, że możemy podpisać aneks do umowy z tak zacnym i możnym sponsorem, jakim jest Enea. To wyraz docenienia i ocena działań naszego klubu na rzecz sponsora. To synergia, wspieramy się wzajemnie, a serce rośnie. Warto dodać, że inicjatorem całego przedsięwzięcia był minister Marek Suski. Cieszę się, że jesteśmy otoczeni ludźmi dobrej woli, którzy mają zielone serca - powiedział prezes Stempniewski.

- W kwietniu podpisywaliśmy umowę, dziś mamy aneks. Były pytania jak długo będziemy wspierać Radomiaka, to nasz strategiczny projekt. Enea inwestuje w zielone, mowa tu nie tylko o środowisku, bo energię widzimy także w Radomiaku. Chcemy, żeby do końca pozostali liderem - skomentował Jarosław Ołowski, przedstawiciel Enei. - Zostawiamy sobie pewną furtkę na dalsze wspieranie klubu. Radomiak to nasz partner strategiczny, więc chcielibyśmy kiedyś zostać sponsorem tytularnym zespołu. Umowa ta niesie dla nas szereg korzyści wizerunkowych, bo dzięki medialności klubu możemy pozyskiwać nowych klientów - dodał.

- Bardzo dziękuję Enei, że tak ochoczo odpowiedzieli na moje i ministra Skurkiewicza prośby o wsparcie Radomiaka. Kiedy zaczynaliśmy współpracę wydawało się, że misja awansu do Fortuna 1. Ligi będzie trudna; mam nadzieję, że ta współpraca przyczyniła się do sukcesu. Miejmy nadzieję, że wkrótce spotkamy się w PKO Ekstraklasie, choć wtedy pewnie umowa musiałaby zostać zwiększona. Wspieramy radomski sport, rząd Prawa i Sprawiedliwości chce żeby sport tutaj się rozwijał, stąd nasze wsparcie dla Cerrad Enea Czarnych Radom czy dofinansowanie do budowy Radomskiego Centrum Sportu. W przypadku awansu Radomiaka będziemy namawiać Eneę na dalszą współpracę, ale nie jest to warunek. W pierwszej lidze także chcemy wspierać klub, spółki skarbu państwa są po to, żeby służyć ludziom - mówił minister Marek Suski.

- Dziś realizujemy nasze obietnice i zapewnienia. Dla nas rozwój sportu w Radomiu jest szalenie istotny, jesteśmy 14. co do wielkości miastem w Polsce. Ważne, żeby to wsparcie było na wysokim poziomie. Choć za nami dopiero 9. kolejek ligowych drużyna Radomiaka dostarcza nam wielu emocji, za co chciałbym podziękować piłkarzom. Mamy nadzieję, że wkrótce te emocje udzielą nam się na stadionie przy ul. Struga 63. Ufam, że tam spotkamy się już na meczach najwyższej klasy rozgrywek - dodał minister Wojciech Skurkiewicz.

Umowa została podpisana do końca sezonu 2019/2020. Kwota jest owiana tajemnicą, jednak przedstawiciele firmy przyznali, że wsparcie dla Radomiaka „znacznie wzrosło”.

SZYMON JANCZYK

Poleć artykuł swoim znajomym


Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2019-09-18 14:39:20 | Kategoria: Piłka Nożna / 1 liga | Odwiedzin: 1310
 


W tej chwili nie prowadzimy sondażu. Zapraszamy wkrótce!
Radomiak Radom - Kotwica Kołobrzeg (skrót meczu)

dodano: 4.04.2016
Konferencja prasowa po meczu Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Minuta ciszy przed meczem Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Broń Radom - Polonia Warszawa (skrót meczu)

dodano: 1.04.2016


Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Brenden Sander zostaje w Cerrad Enea Czarnych Radom 31-05-2020
 
Komunikat w sprawie karnetów na mecze Radomiaka 30-05-2020
 
Kaczmarczyk i Kacprzak triumfowali na gali Babilon MMA 13 w Radomiu 30-05-2020
 
Pilica Białobrzegi znów będzie mocna 29-05-2020
 
Imiela i Kosiorek nie zagrają w Broni Radom 29-05-2020
 
Nickolas Neal nowym graczem HydroTrucku Radom 29-05-2020
 
To już pewne! Kibice wrócą na stadiony piłkarskie! 29-05-2020
 
Renata Biała zostaje w Radomce E.Leclerc Radom 29-05-2020
 
Piłkarze Mazowsza Grójec wrócili do wspólnych treningów 28-05-2020
 
Sztab trenerski Cerradu Enea Czarni Radom zamknięty 28-05-2020
 
Dariusz Różański nadal będzie trenerem Broni Radom 28-05-2020
 
Sławomir Pietrzyk: - Nie mieści mi się w głowie… 28-05-2020
 
Piłkarze Radomiaka Radom po kolejnej serii badań rozegrali grę wewnętrzną 27-05-2020
 
Mikołaj Kurpisz nowym graczem HydroTrucku Radom 27-05-2020
 
Od 6 czerwca będzie można skorzystać z Aquaparku Neptun! 27-05-2020
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl