|   On-line: 29

Zwycięstwo Cerradu Enea Czarni Radom w drugim sparingu
Siatkarze Cerrad Enea Czarni Radom wygrali potie breaku z MKS Ślepsk Malow Suwałki w drugim towarzyskim pojedynku przed nowym sezonem w PlusLidze.

Rywalizacja w Kobyłce rozpoczęła się bardzo dobrze dla drużyny Roberta Prygla. Wojskowi wygrali premierową odsłonę 25:23. W drugiej odsłonie wynik seta zakończył się triumfem WKS-u 25:23 i w całym meczu radomianie prowadzili już 2:0. Od trzeciego seta szkoleniowcy dokonali wielu zmian w wyjściowym składzie. MKS znacznie poprawił swoją skuteczność na zagrywce oraz ataku, czego efektem były dwa kolejne wygrane sety 25:18 oraz 25:18. W tie-breaku lepsi okazali się siatkarze Cerrad Enea Czarni Radom, którzy wygrali po walce na przewagi 17:15.

Najwięcej punktów w meczu dla zespołu WKS-u zdobyli: Bartłomiej Grzechnik (11 punktów), Bartosz Firszt (11 punktów), Wojciech Włodarczyk (11 punktów) i Karol Butryn (11 punktów). Po stronie MKS-u Ślepsk Malow suwałki, z kolei najlepiej punktowali: Nicolas Szerszeń (20 punktów), Bartłomiej Bołądź (17 punktów) oraz Kevin Klinkenberg (13 punktów).

U progu października Cerrad Enea Czarni Radom wybiorą się na turniej do Lwowa, który rozegrany zostanie w dniach 4-6 października, a rywalem WKS-u będzie Asseco Resovia Rzeszów, Barkom Kazany Lwów oraz Galatasaray Stambuł.

CERRAD ENEA CZARNI RADOM- MKS ŚLEPSK MALOW SUWAŁKI 3:2 (25:23, 25:23, 18:25, 18:25, 17:15)