|   On-line: 43

Specjalista od remisów sędzią meczu Radomiaka
Poznaliśmy obsadę sędziowską 13. kolejki Fortuna 1. Ligi. Spotkanie "Zielonych" z Podbeskidziem Bielsko-Biała poprowadzi arbiter z okręgu łódzkiego, Paweł Malec. 34-letni sędzia poprowadził dotychczas osiem spotkań z udziałem radomskiej drużyny. Można go nazwać specjalistą od remisów, bo połowa tych starć zakończyła się podziałem punktów. Po dwa starcia wygrali piłkarze z Radomia i ich rywale.

Co ciekawe jedyną drużyną, która pokonała radomian w tych meczach jest Wisła Puławy, która wygrywała 2:1 i 1:0. Ponadto dwa remisy to rezultaty bezbramkowe. To poniekąd tłumaczy bilans bramkowy, który nie jest imponujący: 8-8 oznacza średnią 2 goli na mecz. Interesująco wyglądają natomiast statystyki kartek i karnych: w ośmiu konfrontacjach zobaczyliśmy trzy "kiery", a Malec podyktował pięć jedenastek.

Spotkania prowadzone przez sędziego z Łodzi zwykle są najciekawsze dopiero w końcówkach. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy Radomiak zdobył trzy gole, natomiast w ostatnich 15 minutach meczu stracił aż cztery bramki. Łącznie sędzia Malec pokazał 36 żółtych kartek - 15 dla radomian i 21 dla rywali. Malec sędziował również mecze Podbeskidzia. Ekipa z Bielska w trzech meczach zaliczyła wszystkie możliwe wyniki końcowe. Bilans bramkowy? 4-4 plus karny dla bielszczan. Wygląda na to, że wiele bramek w sobotę nie padnie.

W obecnym sezonie Paweł Malec prowadził sześć meczów. Dwa razy wygrali gospodarze, dwa razy goście, dwukrotnie mecze kończyły się remisem.

WYNIKI

17/18 GKS Jastrzębie - Radomiak 1:2 (0:0) Pacholski - Agu, Leandro (k)
17/18 Wisła Puławy - Radomiak 1:0 (0:0) Ploj
16/17 Gryf Wejherowo - Radomiak 3:3 (1:1) Mońka 2, Dampc - Leandro (k), Stąporski, Cupriak
16/17 Radomiak - Polonia Warszawa 1:0 (1:0) Świdzikowski
16/17 Siarka Tarnobrzeg - Radomiak 0:0
15/16 Radomiak - Wisła Puławy 1:2 (1:0) Sulkowski - Olszar, Niezgoda
15/16 Kotwica Kołobrzeg - Radomiak 0:0
12/13 Stal Stalowa Wola - Radomiak 1:1 (1:1) Bielak - Marczak