|   On-line: 39

OptaRadomiak vs Olimpia Grudziądz. Trzy armaty, Mikita liderem
Patryk Mikita znów stanowił ogromne zagrożenie dla rywali. Jakiej klasyfikacji lideruje po kolejnym świetnym występie? Która statystyka najlepiej pokazuje przemianę Radomiaka po przerwie? Co ciekawego o obrońcach "Zielonych" mówią statystyki fauli? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tradycyjnym, liczbowym podsumowaniu meczu.

Zmianę gry Radomiaka po przerwie znakomicie oddaje statystyka strzałów i wcale nie chodzi tu o to, że po zmianie stron pod tym względem "Zieloni" zgnietli rywala (10-3, Olimpia nie oddała nawet celnego uderzenia). W pierwszej połowie na siedem prób radomian, pięć stanowiły strzały z dystansu. Jedno z uderzeń z pola karnego to też w zasadzie pół-dystans, bo Rafał Makowski strzelał z ok. 16 metrów. Gospodarze wtedy znacznie częściej przedostawali się w szesnastkę radomian. Po przerwie sytuacja się odwróciła: podopieczni Dariusza Banasika tylko dwa razy decydowali się na strzały z dystansu, a aż osiem prób stanowiły uderzenia z pola karnego. Dopiero po przerwie "Zieloni" zaczęli grać swoje; jedną ze specjalizacji defensywy radomian są pułapki ofsajdowe. Aż dziw brał, że mimo częstego posyłania piłek za plecy obrońców w pierwszej połowie, ani razu nie udało się złapać rywali na spalonym. Po przerwie natomiast - tak jak powiedział Maciej Lesisz - wszystko wróciło do normy. Przeciwko radomianom przeciwnicy notują średnio trzy spalone na mecz i Olimpia tę średnią przekroczyła, co jest dowodem na prawdziwość słów asystenta trenera Banasika.

STATYSTYKI (Olimpia - Radomiak, w nawiasie do przerwy)

Strzały celne: 5-7 (5-3)
Strzały niecelne: 6-4 (4-1)
Strzały zablokowane: 4-7 (3-3)
Faule: 16-22 (6-9)
Rzuty rożne: 5-7 (3-3)
Spalone 4-1 (0-0)

Za strzelanie w Grudziądzu wzięło się trzech muszkieterów. Rafał Makowski wyregulował celownik i zanotował dwa celne uderzenia, ale tej statystyce znów przewodzi Patryk Mikita. Tak, o jego świetnej formie mówi się dużo, ale skoro to potwierdza, trzeba dodać jeszcze więcej. Np. że dzięki uporczywemu szukaniu kolejnych goli właśnie został piłkarzem Radomiaka z największą liczbą celnych strzałów na koncie w tym sezonie. Próg 10 celnych prób przekroczył natomiast Leandro. Co może martwić? Fakt, że radomscy snajperzy oddali łącznie trzy próby i wszystkie skończyły na ciele obrońcy.