|   On-line: 49 
Nowy trener w Zwoleniance Zwoleń!
Zakończyła się saga dotycząca trenera Zwolenianki Zwoleń. Władze klubu na następcę Pawła Kopcia wybrały doświadczonego i znanego w regionie szkoleniowca. Grono kandydatów było naprawdę zacne!

Daniel Grymuła to nowy opiekun grającej w lidze okręgowej Zwolenianki. Beniaminek zakończył rundę jesienną zmagań na 13. miejscu w lidze z dorobkiem 11 punktów. - Po rozmowach z Danielem Grymułą doszliśmy do wniosku, że to odpowiedni trener dla nas na ten moment. Planujemy z nim dłuższą współpracę. Nie ukrywam, że nie chcemy wiecznie obstawiać tyłów; teraz mamy cel - utrzymanie, a później będziemy budować silniejszą drużynę - przyznaje prezes klubu, Paweł Pilecki.

Grymuła ostatnio prowadził Oronkę Orońsko, z którą zajął drugie miejsce w Klasie A, dotarł też do półfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgu. W 35 meczach w Orońsku odniósł tylko cztery porażki, zanotował też 29 zwycięstw. Czy to przekonało władze Zwolenianki? - Podoba mi się podejście i koncepcja trenera. Ma wizję, wie do czego dąży, mamy wspólny cel. Był w słabszej drużynie, z którą osiągał dobre wyniki. Nie jest to nieprzemyślana decyzja. Spotkaliśmy się kilkukrotnie, jesteśmy pełni optymizmu przed rundą wiosenną - tłumaczy Pilecki.

Co ciekawe, nie tak dawno Oronka prowadzona przez Grymułę, walczyła o awans do okręgówki ze... Zwolenianką. Z barażu zwycięsko wyszli piłkarze ze Zwolenia. - Na tamtą chwilę nie myśleliśmy o zmianie trenera, przypominam, że Paweł Kopeć sam zrezygnował ze swojej posady, chciał odpocząć. Pamiętamy, że awansował i zostanie z nami w drużynie, obecnie leczy kontuzję. Podczas meczu z Oronką oczywiście nie wiedzieliśmy, że Daniel będzie z nami niedługo współpracował. Wiemy natomiast z czego Oronkę stworzył i jak prowadził ten klub. Drużyna przeszła sporą rewolucję, reaktywację, to pokazuje wpływ trenera na drużynę, potrafił ją dobrze poskładać - komentuje szef zwoleńskiego klubu.

Odejście Daniela Grymuły z Oronki było niespodziewane. Mimo dobrych wyników trener został zwolniony w atmosferze kłótni. - Nie będę oceniał działań innego zarządu, nie wiadomo co tam się wydarzyło. Znam trenera z kariery piłkarskiej, wiem jaki ma charakter i na dziś jest dla nas dobrą opcją. Widzimy w klubie taką koncepcję, jaką on ma i nie skupiam się na tym, co działo się w Oronce - ocenia Pilecki.

Pierwszy cel nowego trenera Zwolenianki? Wzmocnienie drużyny. - Nie ukrywam, że zimą będziemy chcieli zrobić jakieś transfery, choć zimą nie jest o to łatwo. Wiemy jednak w jakim miejscu jesteśmy, będziemy intensywnie poszukiwać wzmocnień. To też jeden z celów trenera, ma złożyć drużynę, która utrzyma się w lidze - mówi nam prezes Zwolenianki.

Czy oznacza to, że do Zwolenia trafi najlepszy strzelec Oronki, Krzysztof Banaszkiewicz, który w geście solidarności odszedł z Orońska razem z trenerem? - Na pewno będziemy pozyskiwać zawodników z okręgówki, jak się uda też z wyższych lig. Trener wie, jakich zawodników potrzebujemy, więc ma wolną rękę w wyborze. Na pewno rozpatrzymy nazwiska, które nam zaproponuje - słyszymy w klubie.

A co z pozostałymi kandydatami do roli szkoleniowca Zwolenianki? W gronie kandydatów wymieniało się Jacka Magnuszewskiego i Pawła Potenta. - Nie jest tak, że ja rozmawiałem z każdym z trenerów, którzy byli wymieniani jako potencjalni trenerzy Zwolenianki. Nie chcę tego komentować - kończy prezes Paweł Pilecki.

SZYMON JANCZYK


Poleć artykuł swoim znajomymChcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2019-11-13 11:08:36 | Kategoria: Piłka Nożna / Liga Okręgowa | Odwiedzin: 1198
 


W tej chwili nie prowadzimy sondażu. Zapraszamy wkrótce!
Radomiak Radom - Kotwica Kołobrzeg (skrót meczu)

dodano: 4.04.2016
Konferencja prasowa po meczu Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Minuta ciszy przed meczem Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Broń Radom - Polonia Warszawa (skrót meczu)

dodano: 1.04.2016


Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Ruszyła Patriotyczno-Piłkarska Liga Halowa Wierni Polsce 10-12-2019
 
Mistrzowska frekwencja Radomiaka. Statystyki 1. Ligi 09-12-2019
 
Jubileuszowe logo na 50-lecie powstania Jaguara Wolanów 09-12-2019
 
Kontenery stanęły już na boisku przy ul. Ciborowskiej 09-12-2019
 
Siatkarki Akademii 33 Radom na Ogólnopolskim Festiwalu Minisiatkówki Dziewcząt 09-12-2019
 
HydroTruck Radom walczył, ale nie dał rady potentatowi z Gdyni 09-12-2019
 
Radomiak sprowadzi piłkarza Widzewa Łódź? 09-12-2019
 
Legia ograla lidera dzięki Karbownikowi 08-12-2019
 
Trenerzy Radomiaka wykładowcami podczas prestiżowej konferencji 08-12-2019
 
Odzimkowski przegrał na KSW 52 08-12-2019
 
Zacięty bój Cerradu Enea Czarni Radom ze Ślepskiem Malow Suwałki dla rywali 07-12-2019
 
Rojek show!!! Uniwersytet Radom pokonał Orlęta Zwoleń 07-12-2019
 
Od 0:2 do 3:2. Siatkarki E.Leclerc Radomka Radom zrobiły to! I to na wyjeździe! 07-12-2019
 
R. Makowski: Chcę wiedzieć dopiero o konkretnych ofertach 07-12-2019
 
Niedziela z tenisem ziemnym w hali Aga 07-12-2019
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl