|   On-line: 22 
Nowy trener w Zwoleniance Zwoleń!
Zakończyła się saga dotycząca trenera Zwolenianki Zwoleń. Władze klubu na następcę Pawła Kopcia wybrały doświadczonego i znanego w regionie szkoleniowca. Grono kandydatów było naprawdę zacne!

Daniel Grymuła to nowy opiekun grającej w lidze okręgowej Zwolenianki. Beniaminek zakończył rundę jesienną zmagań na 13. miejscu w lidze z dorobkiem 11 punktów. - Po rozmowach z Danielem Grymułą doszliśmy do wniosku, że to odpowiedni trener dla nas na ten moment. Planujemy z nim dłuższą współpracę. Nie ukrywam, że nie chcemy wiecznie obstawiać tyłów; teraz mamy cel - utrzymanie, a później będziemy budować silniejszą drużynę - przyznaje prezes klubu, Paweł Pilecki.

Grymuła ostatnio prowadził Oronkę Orońsko, z którą zajął drugie miejsce w Klasie A, dotarł też do półfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgu. W 35 meczach w Orońsku odniósł tylko cztery porażki, zanotował też 29 zwycięstw. Czy to przekonało władze Zwolenianki? - Podoba mi się podejście i koncepcja trenera. Ma wizję, wie do czego dąży, mamy wspólny cel. Był w słabszej drużynie, z którą osiągał dobre wyniki. Nie jest to nieprzemyślana decyzja. Spotkaliśmy się kilkukrotnie, jesteśmy pełni optymizmu przed rundą wiosenną - tłumaczy Pilecki.

Co ciekawe, nie tak dawno Oronka prowadzona przez Grymułę, walczyła o awans do okręgówki ze... Zwolenianką. Z barażu zwycięsko wyszli piłkarze ze Zwolenia. - Na tamtą chwilę nie myśleliśmy o zmianie trenera, przypominam, że Paweł Kopeć sam zrezygnował ze swojej posady, chciał odpocząć. Pamiętamy, że awansował i zostanie z nami w drużynie, obecnie leczy kontuzję. Podczas meczu z Oronką oczywiście nie wiedzieliśmy, że Daniel będzie z nami niedługo współpracował. Wiemy natomiast z czego Oronkę stworzył i jak prowadził ten klub. Drużyna przeszła sporą rewolucję, reaktywację, to pokazuje wpływ trenera na drużynę, potrafił ją dobrze poskładać - komentuje szef zwoleńskiego klubu.

Odejście Daniela Grymuły z Oronki było niespodziewane. Mimo dobrych wyników trener został zwolniony w atmosferze kłótni. - Nie będę oceniał działań innego zarządu, nie wiadomo co tam się wydarzyło. Znam trenera z kariery piłkarskiej, wiem jaki ma charakter i na dziś jest dla nas dobrą opcją. Widzimy w klubie taką koncepcję, jaką on ma i nie skupiam się na tym, co działo się w Oronce - ocenia Pilecki.

Pierwszy cel nowego trenera Zwolenianki? Wzmocnienie drużyny. - Nie ukrywam, że zimą będziemy chcieli zrobić jakieś transfery, choć zimą nie jest o to łatwo. Wiemy jednak w jakim miejscu jesteśmy, będziemy intensywnie poszukiwać wzmocnień. To też jeden z celów trenera, ma złożyć drużynę, która utrzyma się w lidze - mówi nam prezes Zwolenianki.

Czy oznacza to, że do Zwolenia trafi najlepszy strzelec Oronki, Krzysztof Banaszkiewicz, który w geście solidarności odszedł z Orońska razem z trenerem? - Na pewno będziemy pozyskiwać zawodników z okręgówki, jak się uda też z wyższych lig. Trener wie, jakich zawodników potrzebujemy, więc ma wolną rękę w wyborze. Na pewno rozpatrzymy nazwiska, które nam zaproponuje - słyszymy w klubie.

A co z pozostałymi kandydatami do roli szkoleniowca Zwolenianki? W gronie kandydatów wymieniało się Jacka Magnuszewskiego i Pawła Potenta. - Nie jest tak, że ja rozmawiałem z każdym z trenerów, którzy byli wymieniani jako potencjalni trenerzy Zwolenianki. Nie chcę tego komentować - kończy prezes Paweł Pilecki.

SZYMON JANCZYK


Poleć artykuł swoim znajomymChcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2019-11-13 11:08:36 | Kategoria: Piłka Nożna / Liga Okręgowa | Odwiedzin: 1389
 


W tej chwili nie prowadzimy sondażu. Zapraszamy wkrótce!
Radomiak Radom - Kotwica Kołobrzeg (skrót meczu)

dodano: 4.04.2016
Konferencja prasowa po meczu Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Minuta ciszy przed meczem Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Broń Radom - Polonia Warszawa (skrót meczu)

dodano: 1.04.2016


Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Moskwa hitem, ale i inne transfery Zamłynia nie od macochy 01-07-2020
 
Radomiak Radom może wysłać Wigry Suwałki do drugiej ligi 01-07-2020
 
Dwa złote medale Daniela Kwietnia 01-07-2020
 
Podział radomskiej Klasy A klepnięty przez MZPN 30-06-2020
 
Duża, ale mała IV liga zatwierdzona, jest pierwsza kolejka 30-06-2020
 
Akademia Piłki Ręcznej Radom oficjalnie w I lidze! 30-06-2020
 
Kibice Radomiaka Radom obejrzą mecz z Wigrami. Jest zgoda wojewody 30-06-2020
 
Radomski protest i wiec hańby. Sport przegrał z polityką. Trudny baraż Radomiaka 30-06-2020
 
Zgłoś się do udziału w cyklu Grand Prix Pionek w siatkówce plażowej 30-06-2020
 
Ciekawi rywale Broni Radom i Oskara Przysucha w Pucharze Polski 29-06-2020
 
W IV lidze mazowieckiej - trzy grupy po 14 drużyn 29-06-2020
 
Amerykanka nową rozgrywającą w Radomce Radom 29-06-2020
 
Hitowe zmiany personalne w KS-ie Warka 29-06-2020
 
Mateusz Kaczor z rekordem życiowym! 29-06-2020
 
Czarni Radom znają terminarz spotkań PlusLigi 28-06-2020
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl