|   On-line: 37

Znicz Pruszków triumfował w VIII Memoriale Kramczyka
Młodzi piłkarze po raz ósmy rywalizowali, by uczcić pamięć Władysława Kramczyka. Główne trofeum zgarnął Znicz Pruszków. Na podium uplasowali się także Korona Ostrołęka i Radomiak Radom.

W tym roku memoriał odbywał się w Lipsku, a do rywalizacji przystąpili chłopcy z rocznika 2009. W grupie I od samego początku dominował Znicz Pruszków, ale kluczowym meczem tej fazy był mecz z Bronią Radom. Znicz na dwie minuty przed końcem przegrywał 2:4. Zdobył dwa gole i dołożył zwycięską bramkę w ostatniej sekundzie zwyciężając 5:4. Z drugiego miejsca do dalszej fazy awansowała Zwolenianka Zwoleń.

W grupie II poziom był bardzo wyrównany, bo do ostatniego meczu nie wiadomo było, kto wyjdzie z grupy i o jakie miejsce będzie grać. Radomiak źle zaczął turniej przegrywając z UKS Jastrząb Głowaczów, ale potem drużyna z Radomia grała dużo lepiej. Gdyby wygrała w ostatnim meczu z Koroną Ostrołęka w ostatnim meczu, to wówczas znalazłby się w finale.

W meczu o 7 miejscu kompletnie rozbita wcześniej Broń przegrała z zespołem z Głowaczowa. W pojedynku o 5 miejsce, Dwie Jedynki Mińsk Mazowiecki okazał się minimalnie lepszy od Young Champions Płock.

W meczu o trzecie miejsce Radomiak już po trzech minutach prowadził 2:0 i mądrze kontrolował to spotkanie. Zwolenianka pod koniec zdobyła gola kontaktowego, ale odpowiedź rywala była bardzo szybka. Finał był jednostronny i rozstrzygnął się właściwie po dwóch minutach, kiedy Znicz zdobył trzy gole. Korona kompletnie się załamała i skończyło się wynikiem 10:1. Tak jednostronnego finału w ośmioletniej historii memoriału jeszcze nie było.

Najlepszym strzelcem został zawodnik Znicza Pruszków - Oskar Maj, który zdobył dziewięć bramek. Najlepszym golkiperem wybrano Jana Nowiczewskiego z Radomiaka, natomiast najlepszym zawodnikiem Ksawier Dąbkowski z Korony Ostrołęka - relacjonuje ROZPN.

Znicz Pruszków - Korona Ostrołęka 10:1

Data: 2019-12-01 14:18:08 | Kategoria: Inne / Radomski Magazyn Sportu Szkolnego | Odwiedzin: 1022

Finał Wiktorii Chmielewskiej w Bytomiu 21-03-2024

Przedsmak Euro 2024 w Radomiu już w kwietniu! 21-03-2024

PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (22-24 marca) 21-03-2024

Rozpoczyna się Trening do Rowerowej Stolicy Polski! Zapisz się już dziś! 20-03-2024

Były mistrz świata piłkarzem Radomiaka 19-03-2024

Porozmawiajmy o Muzeum Radomskiego Sportu 19-03-2024

Róznorodność w sporcie może być siłą! 19-03-2024

Trzy medale zapaśników Olimpijczyka na MP 19-03-2024

Bolesny błąd HydroLuksiar w boju z wiceliderem 18-03-2024

Z piekła niemal pod niebiosa - Pilica Białobrzegi z pierwszym wiosennym triumfem 17-03-2024

APR Radom znów wygrał - tym razem w Szczecinie 16-03-2024

HydroTruck poległ w wyjazdowym boju z GKS-em Tychy 16-03-2024

Wystartowała Tymex Liga Okręgowa. I to w jakim stylu! 16-03-2024

Radomiak uległ liderowi z Białegostoku 16-03-2024

Rezerwy stołecznej Legii nie były zbyt gościnne dla piłkarzy radomskiej Broni 16-03-2024