|   On-line: 19

HydroTruck Radom znów wyrwał zwycięstwo, tym razem na Kociewiu
Który to już raz w tym sezonie HydroTruck Radom gonił wynik przez cały mecz, żeby na finiszu przejąć wygraną w swoje ręce?! Tak stało się również w Starogardzie Gdańskim, gdzie Truckersi wyrwali zwycięstwo miejscowej Polpharmie w samej końcówce tego ciężkiego pojedynku.

W tym sezonie HydroTruck Radom sam potrafi wpędzać się w kłopoty, ale ma najwyraźniej tak silną wiarę w zwycięstwo, że za każdym razem potrafi się z tych kłopotów wyplątywać. Nie inaczej było w Starogardzie Gdańskim, gdzie gonił Polpharmę niemal przez cały pojedynek, a kiedy wreszcie ją dopadł, na niespełna dwie minuty przed końcem, przy remisie, stracił Obiego Trottera, który został ukarany drugim przewinieniem technicznym, a zakończył swój występ z 10. punktami, 10. stratami i 6. zbiórkami.

To nie była pierwsza sytuacja, która mogła podłamać radomian, ale tak jak i we wszystkich poprzednich, tak się nie stało. HydroTruck nie stracił punktu ani z rzutu wolnego, obronił też kolejną akcję i przeszedł do kontrnatarcia. Nerwy na wodzy trzymali na linii rzutów wolnych: Adrian Bogucki, Carl Lindbom, ważnego osobistego trafił też Filip Zegzuła, a zwycięstwo radomian przypieczętował "trójką" najlepszy strzelec meczu Rod Camphor.

Goście z Radomia zaczęli ten mecz źle. Nie mogli trafić do kosza, a Polpharma przeciwnie i szybko zrobiło się 9:0 dla Kociewskich Diabłów. W drugiej kwarcie było już nawet 32:18 dla gospodarzy, ale druga przerwa wzięta przez trenera HydroTrucku Roberta Witkę poskutkowała. Sygnał do odrabiania strat dał Carl Lindbom, a potem dołączyli pozostali. Na przerwę, oba zespoły schodziły przy remisie 35:35.

Drugą połowę znów lepiej zaczęła Polpharma, bo od serii 8:0. Tym razem Truckerski nie pozwolili już na dużo więcej, dobrą zmianę dał Marcin Piechowicz, a mimo kłopotów z faulami, swoją przewagę wzrostu zaczął wykorzystywać pod koszem Adrian Bogucki. "Cichy zabójca" Rod Camphor też zbierał kolejne "oczka", ale i Kociewiacy nie dawali za wygraną. Zostali jednak złamani przez wojowników z Radomia w najlepszych z możliwych momentów!

POLPHARMA STAROGARD GDAŃSKI - HYDROTRUCK RADOM 78:86 (19:14, 16:21, 28:26, 15:25)
Polpharma:
Wilkins 22 (1), Gołębiowski 18 (3), Williams 11 (1), Prahl 11, Paliukenas 2 oraz Stokes 8 (1), Kołodziej 3 (1), Dzierżak 2, Motylewski 1, Załucki 0.
HydroTruck: Camphor 23 (4), Lindbom 17 (3), Bogucki 15, Trotter 10 (1), Mielczarek 2 oraz Piechowicz 11 (3), Wall 4, Zegzuła 4 (1).

GAS

Data: 2019-12-13 21:25:22 | Kategoria: Koszykówka / Ekstraklasa | Odwiedzin: 1227