|   On-line: 20 
D. Banasik: Muszę się dowiedzieć, ile mamy na transfery
Podczas pierwszego tegorocznego treningu Radomiaka Radom, Dariusz Banasik nakreślił plany przygotowawcze i transferowe "Zielonych". Szkoleniowiec beniaminka Fortuna 1. Ligi mówił też o sytuacji zdrowotnej piłkarzy oraz zmianach, które niesie ze sobą niespodziewanie dobra pogoda.

PLAN PRZYGOTOWAŃ

- Okres przygotowawczy potrwa sześć tygodni, czyli sześć mikrocykli. Pierwszy tydzień będzie lżejszy, będziemy trenowali raz dziennie, potem przechodzimy na większe obciążenia i dwa treningi dziennie. W międzyczasie planowane są sparingi, także z klubami z Ekstraklasy. Planowany jest wyjazd na obóz zagraniczny, możliwe że w to samo miejsce, co przed rokiem. Cieszymy się, że będziemy trenowali na naturalnych boiskach, bo zima jest taka, że na to pozwala, więc w tej chwili nie trenujemy na sztucznej nawierzchni i oby tak było jak najdłużej.

TRANSFERY I TESTY

- Damian Warchoł przyjedzie jutro, dzisiaj nie było sensu go ściągać, bo mieliśmy do załatwienia dużo spraw organizacyjnych, wewnątrz drużyny. Fundambu to już nasz zawodnik, w najbliższych sparingach będzie miał szansę się pokazać. Co do nowych zawodników - było dużo zapytań, możliwości, testów, ale my nie chcemy testować zawodników, chcemy brać piłkarzy sprawdzonych albo z dobrymi statystykami, żeby się wzmocnić. Nie zakładamy rewolucji, dwa, trzy, może cztery nazwiska. W najbliższym tygodniu będą rozmowy, wiemy że w naszym klubie były zmiany właścicielskie, więc najpierw musimy popracować nad sprawami organizacyjnymi: z kim mamy rozmawiać, do kogo się zwracać po tych zmianach. Muszę też porozmawiać z zarządem ile mamy pieniędzy na transfery i zastanowić się, co z pozycją bramkarza. Co do młodzieżowców: wrócił do nas Dominik Sokół, odszedł Patryk Winsztal, więc to się zbilansowało.

KONTUZJE I BADANIA

- Mateusz Lewandowski nadal trenuje indywidualnie, dołączy do nas nieco później, w lutym lub pod koniec lutego. Damian Jakubik możliwe, że dołączy do nas już w czwartek. Michał Grudniewski jest z zespołem, Maciej Świdzikowski tak samo. Maciek cały grudzień trenował indywidualnie i z trenerem personalnym, nie wiadomo tylko czy zagra w sparingach. Maciej Filipowicz odpoczywa po zabiegu i w tej chwili nie będzie trenował z zespołem. Kiedy wróci do sprawności zadecydujemy, czy zostanie z nami, czy będzie grał w drugiej, czy w pierwszej drużynie lub czy zostanie wypożyczony. Testy wydolnościowe czekają nas w przyszłym tygodniu, mamy swoje kryteria i myślę, że to nie jest czas na kontrolowanie zawodników, bo każdy wie o co walczymy i sam siebie kontroluje. Ale zobaczymy po testach, jak pracowali zimą.

ARTUR HALUCH

- Rozmawiałem dzisiaj z Arturem, nie mogę powiedzieć, że takie rzeczy się zdarzają, ale tutaj się zdarzyło. W tej chwili nie możemy z niego korzystać, nie może się tu nawet pojawić, tak samo jak w szatni. Dajemy mu szansę, do momentu wyjaśnienia sprawy jest zawieszony, ale jeżeli komisja uchyli karę i dostanie 2-3 miesiące czy naganę, bo są na to szanse, to będziemy z niego korzystać. Do czasu rozstrzygnięcia sprawy nie może tu przebywać, szkoda, bo to dobry bramkarz, który popełnił błąd.

SPARINGOWE ZMIANY

- Robimy wszystko, żeby pierwszy sparing zagrać na trawie, zaprosiliśmy do nas Zagłębie, ale umawialiśmy się wcześniej na mecz na sztucznej murawie, więc nie możemy nikogo do niczego zmusić. Nikt nie przewidział, że będzie taka pogoda, ale też wiemy, że przeciwnik musiałby do nas jechać pół Polski. Na pewno będziemy chcieli częściej grać na trawie, skoro pogoda temu sprzyja, ale najgorsze dla zawodników jest schodzenie z naturalnej nawierzchni na sztuczną, inaczej pracują stawy i więzadła. Przy takiej pogodzie będziemy trenowali na naturalnych płytach, natomiast gramy na sztucznych i będziemy musieli trochę zawodników przyzwyczaić i do takiej nawierzchni.

SZYMON JANCZYK

Poleć artykuł swoim znajomymChcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2020-01-13 17:33:39 | Kategoria: Piłka Nożna / 1 liga | Odwiedzin: 1403
 


W tej chwili nie prowadzimy sondażu. Zapraszamy wkrótce!
Radomiak Radom - Kotwica Kołobrzeg (skrót meczu)

dodano: 4.04.2016
Konferencja prasowa po meczu Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Minuta ciszy przed meczem Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Broń Radom - Polonia Warszawa (skrót meczu)

dodano: 1.04.2016


Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Leandro rozkochał w sobie fanów Radomiaka. 25 marca strzelił pierwszego gola 25-03-2020
 
Futbolowy Król Rzymu oko w oko z golkiperem Radomiaka 24-03-2020
 
HydroTruck Sky Tattoo na drugoligowym pudle 22-03-2020
 
Piłkarze z naszego regionu jeszcze długo nie zagrają 20-03-2020
 
Sławomir Pietrzyk: - Nie zostawimy klubów bez pomocy! 19-03-2020
 
Wicemistrz świata w Radomiaku Radom! 19-03-2020
 
Odwiedź Wirtualne Muzeum MG MZKS Kozienice 19-03-2020
 
Koniec sezonu w PLK! Stelmet mistrzem, HydroTruck sklasyfikowany na 12 miejscu 18-03-2020
 
Trwają prace na budowie Radomskiego Centrum Sportu 18-03-2020
 
Dragon Fight Club zaprasza na zajęcia online 18-03-2020
 
Półfinał Weroniki Falkowskiej w RPA! 17-03-2020
 
Specjalny tryb treningowy Radomiaka 16-03-2020
 
Cerrad Enea Czarni Radom zawiesili treningi 16-03-2020
 
Uliczny Bieg Papieski na rocznicę Jana Pawła II 15-03-2020
 
Radomiak póki co nie zagra. Liga została zawieszona 13-03-2020
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl