|   On-line: 19 
Decathlon Radom ma już 6 lat!
Jasnoniebieski prostokąt, a na nim ciąg białych liter, składających się w napis oznaczający w języku francuskim dziesięciobój - logotyp sieci sportowych sklepów Decathlon kojarzą już świetnie mieszkańcy ponad 50 polskich miast. Od 2001 roku na mapie naszego kraju sukcesywnie pojawiają się kolejne niebieskie punkty. W 2014 roku przyszedł czas na Radom.

Więcej niż sklep

Założycielem Decathlonu jest Francuz, Michael Leclerq, który swój pierwszy sklep otworzył w miejscowości Lille latem 1976 roku. Dziesięć lat później dla firmy rozpoczął się, powolny z początku, podbój zagranicznych rynków. Mniej więcej w dwadzieścia lat po otwarciu pierwszego stricte sportowego marketu, strategia sieci niebieskich sklepów zaczęła stopniowo odsuwać się od sprzedaży artykułów zewnętrznych marek, a skupiać się na tworzeniu własnych Marek-Pasji oraz projektowaniu i produkowaniu swoich sportowych akcesoriów, jak też odzieży i obuwia. Jedną z pierwszych własnych marek Decathlonu była Quechua, znana dziś doskonale wielu pasjonatom turystyki, zarówno krajoznawczej, jak i górskiej.

Dziś Marek-Pasji (tak są one określane przez pracowników sieci Decathlon) istnieje już kilkadziesiąt, a każda z nich odpowiada za dostarczanie do sklepów produktów przeznaczonych do uprawiania określonego sportu. Dla przykładu wszystkie produkty z napisem “Kipsta”, dedykowane są dla piłkarzy, znaczek “Kalenji” na butach bądź koszulce oznacza, że najlepiej sprawdzą się one w bieganiu, a alejka z akcesoriami do pływania w każdym sklepie sieci wypełniona będzie logo marki “Nabaiji”. Ale Decathlon to nie tylko szeroka gama własnych produktów. To również misja wyrażająca się w słowach: “czynić sport dostępnym dla wielu”, której efektem są konkurencyjne ceny i dopasowanie poziomu techniczności produktu do stopnia zaawansowania użytkownika. Za marką i misją stoją zaś ludzie - pasjonaci i znawcy swojej dziedziny sportu.

Najwięksi w mieście

Znajdujący się przy ul. Grzecznarowskiego 21, tuż przy Centrum Handlowym M1 Decathlon, jest największym sklepem sportowym w Radomiu. Klienci znajdą tutaj sprzęt, odzież i akcesoria do aż 60 dyscyplin sportowych. W zakresie najbardziej istotnych dziedzin sportu sklep zapewnia profesjonalne doradztwo – pracownicy Decathlonu to zawsze osoby żywo zainteresowane sportem i realizujące się w wybranej dziedzinie, jak też przechodzące liczne szkolenia.

- W Decathlon Radom pracuję od półtora roku, a od kilku miesięcy jestem liderem na dziale piłki nożnej – wypowiada się 22-letni Seweryn – Na co dzień pomagam naszym klientom w doborze produktów piłkarskich , aby mogli czerpać jak najwięcej radości z uprawiania tego sportu. Sam pasjonuję się piłką od dziecka, przez 11 lat trenowałem w różnych klubach piłkarskich. Piłka nożna jest nieodłącznym elementem mojego życia: czy to na boisku, czy przed telewizorem, czy też na stadionie. Teraz łączę pasję z pracą.

Powierzchnia radomskiego sklepu sportowego pod niebieską banderą to nieomal 2 tysiące metrów kwadratowych. Poza asortymentem dostępnym na miejscu, pracownicy pomagają klientom również zapoznać się z pełną ofertą, dostępną na stronie internetowej decathlon.pl, a w razie potrzeby natychmiast złożyć zamówienie, które odebrać można zarówno w sklepie, jak i w domu.

- Pracuję w radomskim Decathlonie od początku – mówi Ewa, doradca klienta na dziale sporty wodne i gry zespołowe – Widzę, jak wiele zmieniło się tutaj na przestrzeni tych kilku lat. Wciąż wprowadzane są nowe rozwiązania i ulepszenia, by zakupy robiło się u nas jeszcze sprawniej i przyjemniej. Myślę, że klienci zauważają to, gdyż z każdym rokiem mamy ich coraz więcej.

Sport łączy Radomian

Pracownicy radomskiego Decathlonu starają się nie tylko dostarczyć tego, co niezbędne wszystkim okolicznym sportowym zapaleńcom do rozwijania ich pasji, ale też wychodzić ze sportem na zewnątrz, poza mury sklepu. Przed pandemią regularnie odbywały się otwarte treningi biegowe nad zalewem na Borkach, organizowane przez Martynę, liderkę tego sportu w Decathlon Radom. Ola natomiast - liderka jeździectwa, zawsze wspiera w imieniu firmy zawody i imprezy konne w najbliższym regionie. Gosia, która reprezentuje dział turystyki górskiej, zaprosiła w lutym do Radomia na prelekcję właścicieli znanej gruzińskiej agencji górskiej, organizującej wejścia na pięciotysięczniki. Lider działu wspinaczka – Karol, na stałe współpracuje już z lokalną ścianką wspinaczkową „Grota”, gdzie od kilku miesięcy można wypożyczyć buty do wspinania marki Simond. A to tylko część tego, co pracownicy sklepu robią na co dzień, by promować sport wśród lokalnej społeczności.

Warto podkreślić, że dla ekipy Decathlon Radom sport to nie tylko regularne i mordercze treningi, prowadzące do określonego celu. Sport rozumiany jest tutaj przede wszystkim jako aktywny sposób życia, dobra zabawa, urozmaicanie codzienności poprzez każdą możliwą aktywność fizyczną, jak i kontakt z naturą. Dlatego na zakupach mile widziani są zarówno stali bywalcy siłowni o wyrzeźbionej sylwetce, jak też okazjonalni leśni spacerowicze. W Decathlon Radom sport łączy, a nie dzieli!
Data: 2020-06-24 10:56:20 | Kategoria: Inne / Pozostałe | Odwiedzin: 673
 


W tej chwili nie prowadzimy sondażu. Zapraszamy wkrótce!
Radomiak Radom - Kotwica Kołobrzeg (skrót meczu)

dodano: 4.04.2016
Konferencja prasowa po meczu Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Minuta ciszy przed meczem Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Broń Radom - Polonia Warszawa (skrót meczu)

dodano: 1.04.2016


Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Broń Radom nareszcie może zagrać o stawkę 08-07-2020
 
Rozpoczęła się rywalizacja w wakacyjnym turnieju \"Z podwórka na stadiony\" 08-07-2020
 
Nasze ekipy sparują każdego dnia. Sokół Przytyk pokonał Skaryszewiankę 08-07-2020
 
Powiślanka Lipsko zbroi się przed sezonem. I wysoko wygrywa! 08-07-2020
 
Legenda polskiej piłki ręcznej trenerem APR Radom! 07-07-2020
 
MOSiR ogłosił przetarg na oświetlenie stadionu 07-07-2020
 
Nowi sponsorzy tytularni naszych lig 07-07-2020
 
Siatkarze Cerradu Enea Czarni rozpoczęli przygotowania. Wybrali też nowe numery 06-07-2020
 
Mirax Puchar Polski - poznaliśmy pary I rundy! 06-07-2020
 
Rusza jubileuszowa edycja turnieju \"Z podwórka na stadiony\" 06-07-2020
 
Radomiak zagra o miejsce w ekstraklasie przy wsparciu systemu VAR 06-07-2020
 
Piłkarki ręczne APR-u Radom poznały rywalki 06-07-2020
 
Emocje i mnóstwo goli w Chynów Cup 2020 06-07-2020
 
Piłkarze Radomiaka posmakowali ekstraklasy [BRAMKI i KOMENTARZE] 06-07-2020
 
Radomiak poległ w hicie kolejki pod Klimczokiem 05-07-2020
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl