|   On-line: 23 
Powrót do domu, czyli Katarzyna Skorupa w Radomce Radom!
Wielokrotna reprezentantka Polski, siedmiokrotna medalistka Mistrzostw Polski, Mistrzyni Włoch, Turcji, Azerbejdżanu, medalistka Ligi Mistrzów i Klubowych Mistrzostw Świata, radomianka - Katarzyna Skorupa będzie w najbliższym sezonie Tauron Ligi reprezentować barwy E.Leclerc Moya Radomki Radom.


Wielce dziś utytułowana Katarzyna Skorupa, podobnie jak jej siostra bliźniaczka Małgorzata Skorupa, ma siatkarskie geny we krwi. Jest córką legendarnego rozgrywającego Czarnych Radom Andrzeja Skorupy i przyjmującej Radomki Radom Ewy Skorupy, wcześniej bardziej znanej pod panieńskim nazwiskiem Wawrzeńczyk.
Nic dziwnego, że siostry bliźniaczki poszły w ślady rodziców, a co ciekawe rozpoczynały swoją karierę w Pionkach. Dopiero później był AZS Politechnika Radomska, po którym to klubie, siatkarskie drogi sióstr się rozeszły.

Rozgrywająca Katarzyna Skorupa zrobiła wielką karierę, zwłaszcza klubową. W Polsce były same tuzy – Skra Warszawa, Nafta Piła, Aluprof Bielsko-Biała, PTPS Piła. Potem rozwinęła się kariera zagraniczna: Chateau d’Ax Urbino, Rabita Baku, Pomì Casalmaggiore, Fenerbahçe Stambuł, Imoco Volley Conegliano, Igor Gorgonzola Novara i ostatnio Saugella Team Monza.
Teraz znów jest Radomka, gdzie Skorupa przychodzi w miejsce awizowanej wcześniej Samanthy Seliger-Swenson. Amerykanka zrezygnowała bowiem z przylotu do Europy, tłumacząc tę decyzję strachem i obawami przed koronawirusem.

- Pozyskanie Katarzyny Skorupy to dla nas wielka radość, bo zyskujemy zawodniczkę światowego formatu i zwiększy to nasze szanse na jeszcze lepszy wynik w przyszłym sezonie. To jest też znak, że cała Rodzina Radomki rośnie w siłę – podkreśla dyrektor Radomki Łukasz Kruk.

Nowa rozgrywająca Radomki miała początkowo inne plany.
- Wszyscy znaleźliśmy się trochę w sytuacji nadzwyczajnej. Zarówno ja, jak i Radomka mieliśmy inne plany. Ale życie i sytuacja covidowa zweryfikowała te plany i założenia - mówi Katarzyna Skorupa. - Do Radomia mam ogromny sentyment. Tutaj się wychowałam i mieszkałam do 16. roku życia. Tym bardziej cieszę się, że w tym całym bałaganie związanym z covidem wyniknęła taka sytuacja, fajny zbieg okoliczności – dodaje siatkarka.

- Mam możliwość grania w Polsce, w Radomiu przez pełny sezon, na czym bardzo mi zależało. Wydaje mi się, że Polska jest miejscem w miarę bezpiecznym, w porównaniu do innych miejsc na świecie, gdzie chciałabym grać. Jeśli chodzi o oczekiwania w stosunku do sezonu, to ciężko powiedzieć czego mogę się spodziewać, bo najzwyczajniej ligi polskiej aż tak bardzo do tej pory nie śledziłam, a jeszcze mniej odkąd moja siostra przestała grać w siatkówkę. Dla mnie to też nowa sytuacja, muszę się do wszystkiego przyzwyczaić, bo od jakichś dziesięciu lat praktycznie nie ma mnie w Polsce i na wszystko potrzebuje czasu – tłumaczy Katarzyna Skorupa.

Poleć artykuł swoim znajomymChcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!


Data: 2020-07-29 15:35:36 | Kategoria: Siatkówka / Ekstraklasa | Odwiedzin: 631
 
W tej chwili nie prowadzimy sondażu. Zapraszamy wkrótce!
Radomiak Radom - Kotwica Kołobrzeg (skrót meczu)

dodano: 4.04.2016
Konferencja prasowa po meczu Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Minuta ciszy przed meczem Radomiak - Kotwica

dodano: 4.04.2016
Broń Radom - Polonia Warszawa (skrót meczu)

dodano: 1.04.2016


Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Radomiak Radom pokonał lidera z Łodzi! 18-11-2020
 
Tomasz Grzywna: Chcemy wygrać ten puchar 18-11-2020
 
Nick Neal nie zagra już w HydroTrucku Radom 17-11-2020
 
Hiszpański pomocnik Broni wraca do kraju 17-11-2020
 
Osłabiony Radomiak z liderem zagra przy światłach 17-11-2020
 
Ruszyły zmagania Młodzik Cup 2020 17-11-2020
 
Złoty i brązowy medal dla radomskich krasnali 17-11-2020
 
Akademicy w roli głównej kolejnej odsłony ALTS 17-11-2020
 
HydroTruck Radom został rozstrzelany w Zielonej Górze 16-11-2020
 
Klasa A (gr. I): Gracja Tczów poległa z Bronią II w Radomiu 15-11-2020
 
Klasa A (gr. II): Młodzik, Sokół, Chojniak, Blask nie dają za wygraną 15-11-2020
 
Wygrana Zamłynia Radom oraz remis Radomiaka II z Oskarem Przysucha 15-11-2020
 
Jesienią w Tymex Lidze Okręgowej już (prawie) wszystko jasne [TABELA] 15-11-2020
 
APR Radom odebrał surową lekcję od Korony Kielce 14-11-2020
 
Bolesna, choć niewysoka porażka Uniwersytetu Radom 14-11-2020
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl