|   On-line: 31

Wyjazdowe zwycięstwo za trzy punkty Radomki Radom
Tym razem Kalisz został zdobyty przez siatkarki E.Leclrerc Moya Radomki Radom. Co więcej, radomska drużyna sięgnęła po komplet punktów, co umocniło ją w czołówce tabeli. MVP spotkania wybrana została przyjmująca Radomki Julia Twardowska.

Z bilansem siedmiu zwycięstw i dwóch porażek, Radomka plasuje się na drugim miejscu w tabeli Tauron Ligi. To lokata znakomita, a trzeba dodać, że radomianki wyprzedzają trzeci zespół - Budowlanych Łódź, mimo iż mają o jeden mecz rozegrany mniej.

W Kaliszu prawie wszystko poszło jak należy, bo trzy punkty zostały zgarnięte i to jest najważniejsze. "Prawie" odnosi się do drugiej partii meczu, przegranej przez Radomkę na przewagi. Gdyby nie to, spotkanie niechybnie zakończyłoby się w trzech setach i nasza ekipa po prostu wcześniej wyruszałyby w drogę powrotną do Radomia.

W trzech wygranych partiach, podopieczne trenera Riccardo Marchesiego górowały wyraźnie. O ile w secie otwarcia, a także trzecim, gospodynie próbowały jeszcze nawiązać jakąś walkę, o tyle w czwartym, radomianki przejechały się już po rywalkach.

ENERGA MKS KALISZ - E.LECLERC MOYA RADOMKA RADOM 1:3 (21:25, 26:24, 22:25, 16:25)
MKS: Polak, Szperlak, Centka, Gałkowska, Damaske, Ptak, Łysiak (libero) oraz Szczurowska, Bałuk, Kucharska, Bednarek, Mazur (libero)
Radomka: Skorupa, Johnson, Bałucka, Marques, Twardowska, Łukasik, Witkowska (libero) oraz Biała.

Data: 2020-11-27 19:55:49 | Kategoria: Siatkówka / Ekstraklasa | Odwiedzin: 1178

Oskar Przysucha zapuntkował na trudnym terenie 13-04-2024

Wróciły stare demony Drogowca Jedlińsk 13-04-2024

HydroLuksiary przekonały się o sile poznańskiej lokomotywy 13-04-2024

Bez bramek w meczu Broni Radom z Mławianką Mława 12-04-2024

PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (12-14 kwietnia) 12-04-2024

Cztery medalowe zdobycze radomian na młodzieżowych mistrzostwach Polski 11-04-2024