|   On-line: 51

Seria Radomiaka Radom trwa. Zieloni pokonali GKS Bełchatów.
Piłkarze Radomiaka Radom poradzili sobie bez Damiana Jakubika oraz Michała Kaputa. Zieloni nie tylko do ośmiu przedłużyli serię spotkań ligowych z rzędu, w których zdobyli punkty, ale wygrali po raz drugi przy nowych światłach stadionu MOSiR-u!

Dzisiejszą konfrontację, jak wszystkie na zapleczu ekstraklasy, poprzedziła minuta ciszy mająca uczcić pamięć o zmarłym przed kilkoma dniami Diego Maradonie. Wieczorne opady śniegu sprawiły tymczasem, że grząska murawa posypana pierwszym tegorocznym śniegiem była dodatkowym utrudnieniem dla piłkarzy. W takich warunkach nieco śmielej rozpoczęli radomianie, ale to GKS, a konkretnie Makuch postraszył defensorów Zielonych w 10. minucie. Na szczęście nieznacznie się pomylił strzelając z 6 metrów. Zgodnie z futbolowym przysłowiem więc, które mówi o niewykorzystanych sytuacjach, kilkadziesiąt sekund później to gospodarze prowadzili 1:0! Dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego Adama Banasika wykorzystał Karol Podliński.

Na nic zdały się kolejne starania gości. Obrońcy Radomiaka z każdą akcją notowali skuteczniejsze interwencje, a to otwierało możliwość wyprowadzenia groźnej kontry. W sumie, po strzałach Cichockiego z Radomiaka oraz Makucha, Zdybowicza czy Wrońskiego z GKS-u, to właśnie bramkarze byli bohaterami tego fragmentu konfrontacji.

W pierwszych minutach drugiej połowy piłkarze GKS-u postawili wszystko na jedną kartę. Rzucili się do huraganowych ataków, ale ich intensywność była tożsama z niedokładnością. W 52. minucie Sierczyński trafił nawet piłką w słupek. Sygnał do ożywienia gry radomian dał Leandro, próbując szarpnąć ich grę prawą stronę. Emocji na wodzy nie był w stanie utrzymać Arkadiusz Najemski, który kwadrans przed końcem pojedynku, faulując wspomnianego Brazylijczyka, otrzymał drugą żółtą kartkę i osłabiając swój zespół nieco ułatwił zadanie radomianom. A Leo w nieprzeciętny sposób przypieczętował sukces Zielonych, strzelając efektownego gola w 87. minucie!

RADOMIAK RADOM - GKS BEŁCHATÓW 2:0 (1:0)
Bramki:
Podliński (11.), Leandro (87.)
Radomiak: Kochalski - Bogusz, Cichocki, Bodzioch, Banasiak, Leandro (90. Ebwelle), Gąska, Karwot (62. Radecki), Kozak, Angielski, Podliński (90. Diane).
GKS: Lenarcik - Michalski, Pawlik, Najemski, Magiera, Błanik (82. Łapiński), Wroński (82. Eizenhart), Zdybowicz (76. Mas), Sierczyński, Makuch (82. Winsztal), Witek (62. Flaszka).

Data: 2020-11-28 17:39:41 | Kategoria: Piłka Nożna / 1 liga | Odwiedzin: 3091

Martyna Kotwiła powołana na mistrzostwa świata. Powalczy o wyjazd na Olimpiadę! 18-04-2024