|   On-line: 42

HydroTruck Radom nieznacznie przegrał w Gdyni
Zbyt długo rozkręcał się HydroTruck Radom, żeby myśleć o wyjazdowym meczu z Asseco Arką Gdynia. Komplet punktów w ostatniej kolejce pierwszej rundy Energa Basket Ligi pozostał więc nad morzem, a radomianom pozostało szukanie zwycięstw w kolejnych meczach.

Radomianie fatalnie rozpoczęli to spotkanie. Przez ponad sześć minut nie potrafili zdobyć punktu, chybili z pierwszej kwarcie wszystkie próby rzutów za trzy punkty (było ich w sumie siedem), piłka ledwie trzy razy znalazł drogę do kosza przez całą kwartę otwarcia.

Kiedy w drugiej części meczu na tablicy wyników pojawił się rezultat 24:10, trener HydroTrucku Robert Witka poprosił o drugą przerwę w tym pojedynku. I być może to właśnie pomogło, bo gracze z Radomia zaczęli trafiać z dystansu. W tym fragmencie spotkania ta sztuka wyszła Danilo Ostojićowi, Marcinowi Piechowiczowi, Dayonowi Griffinowi i Filipowi Zegzule, a nieco wcześniej celną próbę zaliczył też wspomniany Griffin.

HydroTruck wrócił do gry, zbliżył się do rywala na trzy punkty, poszedł na wymianę ciosów i sprawa końcowego zwycięstwa wciąż pozostawała otwarta.
Niestety, zaraz po przerwie, powróciły jak koszmar, niedoskonałości radomskiej drużyny, a gdynianie skrzętnie z nich skorzystali.

Radomianie jeszcze walczyli, jeszcze nie składali broni, zeszli na cztery "oczka" straty, ale źle rozegrali końcówkę. Czara goryczy przelała się po faulu niesportowym Robertsa Stumbrisa, który w całym pojedynku wypadł bardzo blado (1-10 z gry).
Zwycięstw przyjdzie więc szukać w następnych meczach.

ASSECO ARKA GDYNIA - HYDROTRUCK RADOM 76:70 (14:6, 21:25, 23:17, 18:22)
Asseco:
Wołoszyn 17 (3), Żołnierewicz 14 (1), Witliński 11, Kaszowski 8 (2), Hrycaniuk 7 oraz Malczyk 9 (2), Czerlonko 6, Wadowski 4, Kowalczyk 0.
HydroTruck: Hinds 19 (1), Zegzuła 11 (3), Ostojić 9 (1), Piechowicz 6 (2), Stumbris 4 (1) oraz Griffin 11 (3), Prahl 10, Wall 0.

Data: 2020-12-07 21:18:52 | Kategoria: Koszykówka / Ekstraklasa | Odwiedzin: 1405

PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (19-21 kwietnia) 19-04-2024

Nowa miotła w Polonii Iłża 18-04-2024

Siatkarka Radomki nie zagra już w TauronLidze 18-04-2024

Ruta w finale Iame Series Italy we Włoszech 18-04-2024

Martyna Kotwiła powołana na mistrzostwa świata. Powalczy o wyjazd na Olimpiadę! 18-04-2024