|   On-line: 20 
W Akademii Radomiaka ruszył projekt Top Talent Elite
Wystartował projekt dla najzdolniejszych młodych zawodników Akademii RKS Radomiak Radom TOP TALENT ELITE. Jego celem jest wprowadzenie jak największej liczby wychowanków do pierwszego zespołu

.Program obejmuje 19 najzdolniejszych zawodników z pola oraz bramkarzy – z roczników 2004-2007. Od lutego, dwa razy w miesiącu na dodatkowych, półtoragodzinnych treningach spotykają się najzdolniejsi zawodnicy z najstarszych drużyn młodzieżowych Radomiaka.

Zależało nam na tym, żeby wyselekcjonować najbardziej utalentowanych graczy z Akademii RKS Radomiak Radom i zaprosić ich na dodatkowe treningi. Zajęcia prowadzi trener pierwszego zespołu Dariusz Banasik wraz ze swoim sztabem - tłumaczy Paweł Boruta, dyrektor Akademii RKS Radomiak Radom. Ci, którzy będą się wyróżniali w tym projekcie, mają szansą w niedługim czasie dostać zaproszenie na wybrane zajęcia z drużyną seniorów. Głównym założeniem projektu jest jeszcze lepsze przygotowania młodych piłkarzy do gry na konkretnych pozycjach oraz przygotowanie ich do gry w seniorach.

– Gdy chłopcy mają po 14-15 lat, zaczyna się profilowanie pod kątem pozycji, na których będą występowali. Dodatkowe treningi pomogą im szybciej nauczyć się odpowiednich zachowań, nawyków i lepiej poznać specyfikę gry na danej pozycji. Inaczej szkoli się przecież np. środkowych obrońców, a inaczej skrzydłowych – wyjaśnia dyrektor Sportowy Akademii RKS Radomiak Radom Damian Aderek. - Kładziemy duży nacisk na rozwój techniczno-taktyczny, ale zawodnicy poprawiają też swoje zdolności motoryczne, rozwijają się mentalnie i zdobywają dodatkową wiedzę. Udział w nadprogramowych treningach ma kilka niezaprzeczalnych zalet. Wyróżniający się zawodnicy trenują ze sobą w małych grupach. Trener ma nad nimi lepszą kontrolę, dzięki czemu pracuje się efektywniej i pozwala chłopcom się szybciej rozwijać. Poza tym na treningach w swoich zespołach ci gracze realizują przede wszystkim program zespołowy. Tu jest więcej indywidualnej pracy, stają się lepsi jako jednostka – uważa Damian Aderek. – Ważnym aspektem jest też wzmacnianie ich identyfikacji z klubem. Dla młodych to dobra okazja do tego, żeby wyciągnąć dla siebie jak najwięcej z tych zajęć. Cel jest prosty: jeśli będziesz pracował nad sobą, chciał się rozwijać, to masz szansę trafić do pierwszego zespołu Zielonych. Ten cel jest realny i osiągalny. W całym procesie szkolenia przejście z piłki juniorskiej do seniorskiej jest największym problemem. Robimy jednak wszystko, żeby pomóc chłopcom postawić ten ważny krok – podkreślają Dyrektorzy Akademii RKS Radomiak Radom.

Grupa jest rotacyjna i otwarta dla wszystkich ambitnych wychowanków chcących spełniać swoje marzenia.

Poleć artykuł swoim znajomymChcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2021-02-19 08:40:26 | Kategoria: Piłka Nożna / 1 liga | Odwiedzin: 411
 
W tej chwili nie prowadzimy sondażu. Zapraszamy wkrótce!


Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Broń Radom lepsza od Prochu Pionki w meczu towarzyskim 27-02-2021
 
Fundacja Enea partnerem Stowarzyszenia Czarni Radom 27-02-2021
 
Zobacz gole z meczu Widzew Łódź - Radomiak Radom 26-02-2021
 
Radomiak od remisu z Widzewem rozpoczął wiosenną batalię o PKO Ekstraklasę 26-02-2021
 
Podwójne podium Wiktorii Chmielewskiej w Pabianicach 26-02-2021
 
Zmiana szkoleniowej warty w Plonie Garbatka 26-02-2021
 
Jazda z Charakterem - Paweł Boruta [VIDEO] 25-02-2021
 
Piłkarski rarytas na otwarcie wiosennej batalii Radomiaka Radom o Ekstraklasę 25-02-2021
 
Drogowiec Jedlińsk lepszy od Zamłynia Radom w meczu towarzyskim 24-02-2021
 
Karol Podliński z Radomiaka przenosi się do Ekstraklasy 24-02-2021
 
Pierwszy zawodowy singlowy triumf Weroniki Falkowskiej 24-02-2021
 
Słoweniec z Zagłębia Lubin zagra w Radomiaku! 24-02-2021
 
Biegacze z Radomia wesprą swojego kolegę 24-02-2021
 
Młodzi piłkarze Pilicy Nowe Miasto zdominowali II Jasieniecki Festiwal Piłkarski 24-02-2021
 
Ruszyły zapisy na Aqua Fitness 55+ 24-02-2021
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl