|   On-line: 16 
Pracowity debiut radomian w World Series Karting
Pochodzący z Radomia bracia Bal mają za sobą pracowity debiut w prestiżowych mistrzostwach World Series Karting na włoskim torze Adria Intenational Raceway. Antoni oraz Franciszek i Jan byli w Adrii jednymi z najmłodszych w stawce ponad trzystu zawodników z całego świata!

Co prawda, cała trójka zakończyła rywalizację na etapie biegów kwalifikacyjnych, ale zebrane w Adrii doświadczenie z pewnością zaprocentuje w kolejnych startach, zarówno we Włoszech, jak i w Polsce - przekonuje Jakub Wysocki, szef ekipy. Widowiskową walką w półfinale kategorii OK popisał się z kolei czwarty z zawodników obsługiwanych przez radomski zespół Motorsport Solutions i ścigających się jako fabryczni kierowcy włoskiej marki Intrepid. 15-letni Ivan Klymenko liczył nawet na awans do finału, ale uszkodzenia podwozia po kontakcie z rywalem sprawiły, że kierowca z Ukrainy musiał zadowolić się 28. pozycją.

Prosto z Adrii cała czwórka udaje się na dwudniowe testy na inny słynny, włoski tor, w Lonato. Klymenko razem z zespołem w następny weekend wrócą jednak do Adrii na kolejne zawody cyklu WSK. - To był dla całego zespołu bardzo intensywny i pracowity debiut na najwyższym poziomie światowego kartingu – mówi szef ekipy, Jakub Wysocki. – Wiedzieliśmy, że tak młodym i niedoświadczonym zawodnikom trudno będzie w pierwszym starcie przebić się do finałów, dlatego nie nakładaliśmy na nich absolutnie żadnej presji jeśli chodzi o wynik i skupialiśmy się na systematycznym robieniu postępów. Cała czwórka mocno nam jednak zaimponowała. Antek w jednym z wyścigów kwalifikacyjnych klasy Junior widowiskowo zyskał aż 15 pozycji, ale podobnie jak Ivan kilka razy stracił sporo czasu z powodu niezawinionych kontaktów z innymi zawodnikami. Franek i Jasiek skupiali się na nawijaniu na koła kilometrów i nauce rywalizacji w tak prestiżowej serii jak WSK, kończąc weekend zaciętym pojedynkiem w ostatnim biegu kwalifikacyjnym klasy Mini. - Nasz pierwszy wyścigowy weekend we Włoszech pokazał nam nie tylko ogromny zapał naszych młodych zawodników, ale także świetną organizację całego zespołu. Choć zawody w Adrii były debiutem nie tylko dla naszych kierowców, ale także dla nas samych w serii na tak wysokim poziomie, stanęliśmy na wysokości zadania, za co bardzo dziękuję wszystkim mechanikom Motorsport Solutions. Otrzymaliśmy także kapitalne wsparcie od Intrepida, w tym m.in. podwozie, które zaledwie kilka dni temu testował kierowca Formuły 1, Yuki Tsunoda. To dowód nie tylko ogromnego zaufania, ale i zaangażowania naszego partnera. Wszystko to sprawia, że nie możemy już doczekać się kolejnych wyścigów, ale najpierw cały zespół udaje się do Lonato na kolejne cenne testy - uzupełnia.

Poleć artykuł swoim znajomymChcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!


Data: 2021-02-22 09:56:18 | Kategoria: Inne / Sporty Motorowe | Odwiedzin: 157
 
W tej chwili nie prowadzimy sondażu. Zapraszamy wkrótce!


Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Broń Radom lepsza od Prochu Pionki w meczu towarzyskim 27-02-2021
 
Fundacja Enea partnerem Stowarzyszenia Czarni Radom 27-02-2021
 
Zobacz gole z meczu Widzew Łódź - Radomiak Radom 26-02-2021
 
Radomiak od remisu z Widzewem rozpoczął wiosenną batalię o PKO Ekstraklasę 26-02-2021
 
Podwójne podium Wiktorii Chmielewskiej w Pabianicach 26-02-2021
 
Zmiana szkoleniowej warty w Plonie Garbatka 26-02-2021
 
Jazda z Charakterem - Paweł Boruta [VIDEO] 25-02-2021
 
Piłkarski rarytas na otwarcie wiosennej batalii Radomiaka Radom o Ekstraklasę 25-02-2021
 
Drogowiec Jedlińsk lepszy od Zamłynia Radom w meczu towarzyskim 24-02-2021
 
Karol Podliński z Radomiaka przenosi się do Ekstraklasy 24-02-2021
 
Pierwszy zawodowy singlowy triumf Weroniki Falkowskiej 24-02-2021
 
Słoweniec z Zagłębia Lubin zagra w Radomiaku! 24-02-2021
 
Biegacze z Radomia wesprą swojego kolegę 24-02-2021
 
Młodzi piłkarze Pilicy Nowe Miasto zdominowali II Jasieniecki Festiwal Piłkarski 24-02-2021
 
Ruszyły zapisy na Aqua Fitness 55+ 24-02-2021
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl