|   On-line: 21
 
Najpierw słowo i sport
Naprawianie egzystencji na naszej Planecie zacznijmy od słowa i sportu.
Minęło ponad pięćdziesiąt tysięcy lat jak człowiek, jako jedyny spośród istot zaczął porozumiewać się przez słowo. Tylko my żyjemy ze świadomością śmierci.
To uruchomiło marzenia ku zbawieniu. Z pośród panteonu idoli wykreowano jeden byt najwyższy, aby tam kierować swoje nadzieje.

Wiele z wierzeń upadło, jednak dzięki nim człowiek rozwijał się. Dziś jesteśmy żywymi świadkami wielkich dokonań, które zamknął dwudziesty wiek. Dokąd dojdziemy w dwudziestym pierwszym wieku tego nie wie nikt. Widzimy zagrożenia spowodowane przez człowieka. Jak więc funkcjonować, aby rozwój, którego nikt nie powstrzyma, służył wszystkim na naszej planecie. Wierzenia, dogmaty i doktryny choć w większości służyły rozwojowi to jednak ich czas mija. Oświeceni potężnymi ciosami odkryć myśli i zachowań, zmęczeni galopującym życiem potrzebujemy nowych mądrości i zachowań, nade wszystko -innej mowy.Wiemy jak w starożytności teatry i słowo tam głoszone służyły rozwojowi rodzaju ludzkiego. To tam odgrywano życie. Pokazywano dramaty, ale i pełne uniesień romanse i sukcesy. Słowo potrafi podnieść cię z upadku. Kiedy straciłeś kogoś najbliższego czujesz się oszukany i obłąkany.

Jesteś bliski śmierci, bo wiesz, że on nie powróci już nigdy! nigdy! nigdy..! Próbujesz to zrozumieć , ale to otchłań niepojęta. W teatrze aktor wyrazi to słowem, jak w przeszłości Gustaw Holoubek w sztuce Król Lear.

Sport i teatr kreują piękno ciała i słowa - magię życia. Wówczas i dramaty możesz udźwignąć. Dziś tak wielu biega i krzyczy. Udają, że wietrzą a smród wypuszczają. Dano nam piękno, ale i ból wszechświata. Ziemia jest jego cząstką a wirus cząstką ziemi. Nasza planeta nie wytrzymuje ciężaru przeludnienia oraz inwazyjnych działań człowieka. Uruchamianie racjonalnych mechanizmów jest niezbędne dla przetrwania. Politycy, Samorządy i Biznes muszą wspierać sport, aby odciągał ludzi od produkcji. Sport promuje ruch i jest areną rywalizacji, której człowiek zawsze potrzebował do rozwoju.

Jest wiele co musimy zmienić i naprawić, a na zło nie ma kontrargumentu wolnej woli. Przeszłość jest ważnym prologiem a Heraklit z Efezu już 2500 lat temu twierdził: jedyną stałą rzeczą jest zmiana. Sprzyjajmy, więc w życiu prawom natury, jakim jest ruch i ewolucja. Mamy atuty, aby móc tak działać. Człowiek na naszej planecie jest najważniejszy, a ich charaktery i działania są naszym losem.

Pozostawmy więc po sobie, dla następnych pokoleń, ten szczególny błękit nieba.
Życzę doczekania następnych Świąt Wielkiej Nocy w zdrowiu i pokoju.

Zygmunt K.

Poleć artykuł swoim znajomymChcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!


Data: 2021-04-01 14:49:37 | Kategoria: Inne / | Odwiedzin: 888
 

Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Radomiak wiceliderem? To możliwe. Wytypuj więc wynik i zdobądź koszulkę! 17-04-2021
 
Broń Radom udanie rozpoczęła domowy maraton 17-04-2021
 
Siatkarki Radomki na medal muszą jeszcze poczekać 17-04-2021
 
Oskar Przysucha zdominował pojedynek z Prochem w Pionkach 17-04-2021
 
Pilica Białobrzegi bezbramkowo zremisowała z Wilgą Garwolin 17-04-2021
 
KS Warka poległa z Mazovią w... Grójcu. Mazowsze tymczasem poległo z Tygrysem 17-04-2021
 
A.J. English - pierwszy gracz HydroTrucku na nowy sezon! 17-04-2021
 
Rozgrywki piłkarskie będą wznowione, okręgówka może grać już teraz! 16-04-2021
 
Ruszył nabór na bezpłatne zajęcia nordic walking 15-04-2021
 
Radomiak w weekend nie zagra, ale za to mecz z GKS-em pokaże telewizja! 15-04-2021
 
Przyczajony Tygrys, który stał oko w oko z Królem Rzymu, dołączył do Radomiaka! 15-04-2021
 
Wychowanek Zawiszy Sienno zagra na Mistrzostwach Europy! 15-04-2021
 
Drogowiec Jedlińsk otrzymał punkty walkowerem za mecz z Oronką Orońsko [TABELA] 15-04-2021
 
Marek Chudziński wrócił do sztabu Broni Radom 14-04-2021
 
Porażka KS-u Warka z Hutnikiem, remis Oskara w Mszczonowie [TABELA] 14-04-2021
 Copyright 2008 - 2012 RadomSport.pl